ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Ove godine u katalogu ne pise da li je seme tretirano insekticidom. Raso hoce biti i soje u ogledima ove godine ?
 
Grunt zabranjeno je tretiranje semena sa nekim isekticidima poput ponča, imidora, mačo... i ako nađeš to će biti možda nešto malo od prošlogodišnjih zaliha insekticida koje će moći da potroše do juna ove godine a u slobodnoj prodaji će biti semafora i prestiža mada prestiž nije registrovan za kukuruz već za krompir ali pošto je aktivna materija imidoklopirid onda može i sa njim.
 
Pa i nas narod je cudo jedno ,kad su domaca semena bila 2400-2700 svi su ih izbegavali ,sve bolji strani od 3500-4000.
Onda se i ovi nasi dosetili da poskupe i poceo grabez....
 
CENOVNIK-2015-najnovije1.jpg
 
Pa i nas narod je cudo jedno ,kad su domaca semena bila 2400-2700 svi su ih izbegavali ,sve bolji strani od 3500-4000.
Onda se i ovi nasi dosetili da poskupe i poceo grabez....

Kao sto je pricao moj klasic tvoj zemljak . Popravljao televizore i naplacivao simbolicno ono nema se para jadni ljudi itd . Posle mesec dana ide prica " Onaj mali Stevin radi al nesto jos fali zelen je " . Kasnije poco da klepa po petostruke cene kad za cudo ide prica " Onaj mali Stevin radi i skup je al kad nApravi to se vise ne kvari " :haha:.
 
Sta mislite o tome da pomesam 600 i 606 prilikom setve,da li bi bili bolji rezultati nego da ih sejem pojedinacno?:ppozdrav:
prosle godine sam u jednoj presadjenoj njivi imao preko 5-6 sorti i ta njiva je imala fenomenalne rezultate
 
Ista fao grupa. Verujem da neće ništa škoditi.
Ja sam prošle godine na parceli od 2kj pomešao 434 i 606 pa je ovaj što je terao berač hteo da me gađa čekićem jer nije mogao da veruje koliko kukuruza je rodilo.
:haha:
 
Ima tih semena brdo jedno,tako sam predprosle godine uzeo iz zadruge seme 434 klijavost dno dna,malo je falilo da presejem.Od kad kupujem na institutima nisam imao problema eto to je moje iskustvo.Dali oni ne skladiste pravilno to seme sto ostane ili sta vec ali znamo i samo ako seme stoji u dzaku par godina nema od njega nista(ili ima ali klijavost truba)Eto sasa kakao tu 4 100 a na institutu 5 000 jbg.
 
Nazad
Vrh