ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Tri potpuno nova hibrida najnovije generacije ZP hibrida su namenjena za kombajniranje u zrnu;ZP333,ZP366,ZP388.
 
Institut za kukuruz Zemun Polje nema starog semena,sve je prodato prethodne sezone,neke jako male kolicine su imali trgovci a i to ako je sve legalno nema nikakvih problema.
 
Majku mu pa ne moze 5 godina staro seme, valjda se za dve godine potrosi neko seme koje se proizvede.Ako se ne proda ove godine ide sledece na prodaju, sto bi neko seme drzali 5 godina??I zbog cega bi drzali?
 
Tesko da je u 2012oj bio toliki rod da se stvaraju toolike zalihe. Iz pouzdanih izvora znam da su 2013te sve rasprodali,a verovatno i 2014te jer su promenili taktiku proizvodnje semenskog kukuruza i dobro balansiraju izmedju proizvodnje i potraznje.
 
Necu vise da ponavljam,Institut nema starog semena,samo seme proizvedeno 2014,god.Seme je odlicnog kvaliteta,veoma visoke energije i klijavosti,uglavnom je izuzetno krupno,sto proizvođači vole.Jos koji dan i prodaja dostize nivo prodaje iz veoma dobre sezone 2014.godine a tek je poceo februar mesec.Mislim da ce ove godine Institut za kukuruz Zemun Polje imati rekordnu prodaju semenskog kukuruza na domacem i inostranom trzistu.Razloga sigurno ima.Mislite o tome.
 
Kolega ne govorim ja o institutu nego apotekama i ostalim distributerima,a institut ko institut radi kako hoce.Jedino sa semenima sa instituta nisam imao vecih problema a kupovinom ovih jeftinijih jesam .
 
Jel se moze nabaviti seme sa instituta negde ,sem u institutu. Dosad sam kupovao u apotekama pa malo malo problemi ko prosle godine sa NS6030.Vise od 20% nije nicalo kako treba neg posle mesec i kusur dana iza ovog koje je poniklo odmah.Dal ZP ima svoje prodavnice koje sa instituta dobija direktno ,to me interesuje
 
Nema sem prodavnice u institutu.
Ali kad odes u apoteku trazis deklaraciju na A4 formatu za to seme i treba doradni centar da bude bas institut,mada pise i na vrecici cija je dorada.
Lane sam usluzno sejao coveku 2sj dorada institut,2sj dorada mislim Feketic i bilo je opticke razlike u koristi instituta. Mada je kasnije bilo identicno klijanje,nicanje...
 
Necu vise da ponavljam,Institut nema starog semena,samo seme proizvedeno 2014,god.Seme je odlicnog kvaliteta,veoma visoke energije i klijavosti,uglavnom je izuzetno krupno,sto proizvođači vole.Jos koji dan i prodaja dostize nivo prodaje iz veoma dobre sezone 2014.godine a tek je poceo februar mesec.Mislim da ce ove godine Institut za kukuruz Zemun Polje imati rekordnu prodaju semenskog kukuruza na domacem i inostranom trzistu.Razloga sigurno ima.Mislite o tome.
Pričao sam sa drugarom koji radi na toj doradi u Srbobranu pitao sam ga baš za ZP hibride ima novih i starih i sve to se pakuje zajedno.Najviše takvog semena će ići za izvoz .Najveća potražnja je za 666 ako nekog interesuju ZP hibridi mogu ga pitati šta i koje imaju, jel su povoljniji.
 
Nazad
Vrh