ZMAJ kombajni

Nece to je sve telefon i telekomunikacione gluposti… za pr godina cemo sve tr bandere vaditi… ruzno za videti koliko su toga poboli po ulicama ima gde su 3 bandere u dva metra kvadratna
 
Sbb mreza ide po ED stubovima za struju, jedino gde je visoki napon tu se stavljaju drvene bandere pored.Problem sa kablovima je sto se leti razvuku kao zvake, a zimi se zategnu od hladnoce.Ako bi ih nategao leti, zimi bi popucali na spojevima.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ni jedan kabel nije na ed stubovima, do sada osim tih ed imamo jos 3 vrste bandera po selu… to je bas ruzno za videti. Verujem da je nelegalno jer su jednu deonicu ukopali tacno u rub sasfalta glavne ulice, normalno bankina je podkopana dubine metar niko nije pratio da po zavrsetku radova sve vrate u predjasnje stanje, samo cekam da put popusti i potone…
 
Kako najlakse ispustiti vazduh iz sistema za dovod goriva, u pitanju je zmaj 135? Zamenio AC pumpu danas (kad sam skinuo staru samo je ispala opruga i onaj pipak, ne znam kako se to otkacilo, one "kajlice" nisam ni nasao) probao da napumpam kroz nju do besvesti da izadje vazduh, odvio i dizne pa probali verglanjem i nista..
 
Kako najlakse ispustiti vazduh iz sistema za dovod goriva, u pitanju je zmaj 135? Zamenio AC pumpu danas (kad sam skinuo staru samo je ispala opruga i onaj pipak, ne znam kako se to otkacilo, one "kajlice" nisam ni nasao) probao da napumpam kroz nju do besvesti da izadje vazduh, odvio i dizne pa probali verglanjem i nista..
Moras otpustiti ozracivace na pumpi velikog pritiska. Trebalo bi da ima dva komada. Prvo tamo treba da krene nafta pa onda to zatvoris i otvoris dve dizne i verglas. Ima otpora u pumpi kad stistkas? Osecas da gura gorivo?

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Moras otpustiti ozracivace na pumpi velikog pritiska. Trebalo bi da ima dva komada. Prvo tamo treba da krene nafta pa onda to zatvoris i otvoris dve dizne i verglas. Ima otpora u pumpi kad stistkas? Osecas da gura gorivo?

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
Tako je i uradjeno, samo nisam znao da mora da se pumpa do besvesti :ROFLMAO:
Danas se vec radi punom parom, saljem par slicica u temu za psenicu..
 
Tako je i uradjeno, samo nisam znao da mora da se pumpa do besvesti
Danas se vec radi punom parom, saljem par slicica u temu za psenicu..
Ta rucna pumpa nije nizasta. Narocito kad sedis ispod kombajna, prasina,motor vruc, tek izgubio gorivo, ti popizdeo i pumpas do besvesti. Vazno da je upalio! Srecan rad!

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Pozdrav! Ova mi je bila prva sezona psenice sa 142. Dve stvari mi ne daju mira:
Prva je to,da kombajn izgura u toku dana nekih sest , sedam litara vode preko slivnika.
Drugo je isto u vezi hladjenja. Prilikom rada kazaljka za temperaturu dodje do kraja zelene zone. Koliko je to stepeni? Planiram kupiti sat sa stepenima,ali jos nisam stigao. Motor je s46,termostat nema umesto toga ima secku, malo da hladi rep kombajna.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Pozdrav forumasi, imam molbu za vlasnike 191 i 171(koji imaju hidro pogon) da uslikaju komponente hidro pogona i da mi posalju slike. Hvala unapred
 
101%.Samo silažni 351 i 191 imaju hidro pogon.AgroDetvan licenca Zmaja 171 ima hidro pogon a to je opet druga stvar, nije Dragon.
 
Nisam ni ja siguran .Da li je original ili je bila neka prepravka .Pre mnogo godina mi je vršio kukuruz ,nosio je oznaku 171 ,imao je dodatno hlađenje ulja za hidro.
 
Mozda neki kasni model 171m ,mada ni ja ne verujem da oni imaju,jedino ako je to neko naknadno ugradjivao,budzio.
 
Nazad
Vrh