ZMAJ kombajni

Pokušaj da nađeš stare polovne osovine jer od ovih novih možeš samo šećer da dobiješ.Ima kod Zlatka u Jarkovcu novih originalnih, mislim da mi je rekao 250 e komad.
 
Druze moze i brze, nije svaka njiva 10t/h a sve ispod toga moze ici 6km/.h i brze
al treba jaci motor i bolji adapter, podrazumeva se zreo kukuruz i stabljika
Ali to onda vise nije Zmaj 141-142 to je frankenstajn.Fino dodji da ti ja prodam 161 i da vidis kako sa 6 redi u 10t/ha ide 6km/h,a probao sam i 8km/h ali ja ne mogu da sedim u njemu previse mi skace po njivi,a sto se tice zmajevog adaptera on moze do 8km/h bez problema da guta i da radi,6km/h mu je savrseno kako 6-toredni isto tako i 4-tvoredni.Komsija je na njegovoj 161-ci imao 4-tvoredni adapter i on je uvek terao 6-6,5km/h,ja ne ja teram maximalno oko 6km/h meni najvise odgovara 4,5km/h do 5km/h.
 
Ali to onda vise nije Zmaj 141-142 to je frankenstajn.Fino dodji da ti ja prodam 161 i da vidis kako sa 6 redi u 10t/ha ide 6km/h,a probao sam i 8km/h ali ja ne mogu da sedim u njemu previse mi skace po njivi,a sto se tice zmajevog adaptera on moze do 8km/h bez problema da guta i da radi,6km/h mu je savrseno kako 6-toredni isto tako i 4-tvoredni.Komsija je na njegovoj 161-ci imao 4-tvoredni adapter i on je uvek terao 6-6,5km/h,ja ne ja teram maximalno oko 6km/h meni najvise odgovara 4,5km/h do 5km/h.
Ako budem menjao kombajn onda ce biti nesto malo udobnije :)
 
Vide ljudi sta je dobro :)),da uopste imam potrebe za vecim kombajnom,gledao bi polovne case ili new holland aksijalce,i nista drugo.
 
Kod nas jedan prodaje case-a a hoće da uzme lexiona...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Mozda ga nesto naljutio ;) ,ili je kombajn odradio svoje,mator,mnogo sati.Novo je uvek bolje ko bas radi puno,tu nema dileme,ali i Lexion je axial flow koliko znam,ili bar neki modeli,zavisi koji uzme.
 
Nisu ''cisti'' aksijalci ,ali nemaju slamotrese.
Ovi su verovatno iz cadjavih izvadjeni :p...
 
To nema ama baš nikakve veze niti dodirnih tačaka.Taj LeksiKon ima APS, bubanj , biter i rotore umesto slamotresa a aksijalni rotor je nešto sasvim drugačije.
 
Tako je. Hibride zovu kombajne sa klasicnom (tangencijalnom) vrsidbenom komorom, i roto separatorom umesto slamotresa.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Već sam više puta pričao, tko će vjerovati, neka vjeruje, tko neće ne mora, ja od ove priče nemam nikakve koristi.

Kolega je sa zmajem 142 sa standardnim motorom s46 vršio kukuruze s 4 reda hederom stare tipe bez ikakve sječke ili ičega 2. brzinom, punim varijatorom. I tako godinama. Vikali ste tu po forumu da lažem, izmišljam i šta sve ne ali dobro. Pitao sam ga koje preinake je radio na kombajnu, kaže na kombajnu ništa što se vršalice tiče, samo što se tiče hedera, ubrzan je gdje god se mogao ubrzati, od pogona pa na dalje. Svi pogoni hedera na lanac i rakete je ubrzavao metanjem kraćeg remena u varijator i zabijanjem drvene kajle da se varijator ne vraća i kaže da bi po njemu trebalo još malo ubrzati rakete ali da ide i ovako. I na bubanj je stavljao kraći remen da može spustiti okretaje na 400 otprilike i samo po gasu.

Kukuruzovina iza njega samo nagnuta u pravcu u kojem je kombajn išao i kompletna. Uvijek je vršio "kontra" tako da mu je cjev za kipanje bila iznad nepovršenog kukuruza jer kad bude orao da ore "niz stabljike" i kombajnom je u biti pravio slogove na njivi kako će ju orati. Njive je prije oranja palio pa mu sječka nije bila zanimljiva ali išao je to gledati u radu i nije bio zadovoljan jer se nije mogao kombajn brzo voziti po njivi.

Prinosi kukuruza su kod nas manji nego kod vas ali iza ovog 142 nikad kukuruz nije nicao, bilo je rasutog na uvratinama ali ništa strašno.

Sve se može kad se hoće, kad vam nije žao kombajna da vidiš kako to ide. Vozio sam se s njim u kombajnu više puta, čak sam nabavio i snimke iz vana i iz kabine kako vrši kukuruze pa je bilo komentara da je to nemoguće itd...
 
bobo, koliki su prosecni prinosi kod vas?

Puno me pitaš, nisam pratio prinose pošto sam kukuruz sijao samo za vlastite potrebe jutro-dva BC PAJDAŠ i brao u klipu, na jutro 7 koševa sip tornado 40 u nekim osrednjim kukuruzima. Što sam vršio u zrnu uvijek je bila neka friška arenda, proljetno oranje, svašta, sijan kukuruz da "očistim" zemlju... Znam da ljudi u mom kraju imaju 5 tona po jutru u nekoj standardnoj godini. Dok se to skine na standard, bude manje, vlage su relativno visoke jer smo okruženi planinama i šumama.
 
Nazad
Vrh