ZMAJ kombajni

Da li neko ima lanac za kukuruz na 143 posto na kais ne mogu da se spuste obrtaji?Hvala na odgovoru pitam za komsiju
Imam ja na Z-143 lanac. Namestio mi metalostrugar iz Padine od Z-142, prepravio glavčine za deblju osovinu i to je to. Sad imam 320 o/min, naravno ako zatreba zamenom lančanika mogu podići obrtaje na 380 o/min ali za sada nisam imao potrebe.
 
Koliki odnos lancanika na kombajnu lancanik na velikoj remenixi i lancanik na kukuruznom adapteru...vidim da ima razlicitih ...kod mene kad uletim u sirak zaustavi secku na adapteru...pa sve mislim da su mi mali obrtaji na adapteru...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koliki odnos lancanika na kombajnu lancanik na velikoj remenixi i lancanik na kukuruznom adapteru...vidim da ima razlicitih ...kod mene kad uletim u sirak zaustavi secku na adapteru...pa sve mislim da su mi mali obrtaji na adapteru...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koliki odnos lancanika na kombajnu lancanik na velikoj remenixi i lancanik na kukuruznom adapteru...vidim da ima razlicitih ...kod mene kad uletim u sirak zaustavi secku na adapteru...pa sve mislim da su mi mali obrtaji na adapteru...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
43 zuba lancanik na osovini grla ili 53,stim sto sa ovim od 53 brzo upropasti lanac koji pogoni secku.
 
Koliki odnos lancanika na kombajnu lancanik na velikoj remenixi i lancanik na kukuruznom adapteru...vidim da ima razlicitih ...kod mene kad uletim u sirak zaustavi secku na adapteru...pa sve mislim da su mi mali obrtaji na adapteru...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
34 zuba na pogonu, i 26 zuba na adapteru, ide ok, nemam problem nikad..
 
Zmajček u akciji
fb1d3ae23020b2393eb2c95ae885ad9d.jpg
 
Колико може једна солидна 142ка да оврше данас кукуруза да се не сили онако мало на њему мало под њим мислим на мезе и пиво не квар :haha:
 
Moze 10 ako ima prikolica, da ne ceka kombajn, da je normalna duz i sa kipovanjem na kraju njive. Sa kipovanjem u njivi jos i vise, al da ne palimo strasti sad. Licno ne volim takvo przenje kombajna, al kad se mora.
Ja sam najvise skidao 8 kj za dan, i to na kratke duzi, ali opet svaki bunker kipovanje. Mislim da je 6-7lanaca na dan za zmaja ok , i da se ne preforsira kombajn i vozac, i kad se uhvati taj prosek skidanja posao ide, njive padaju
 
Ja uradim 15kj sa šetnjom, ali da su blizu parcele. U tabli oko 17-18kj. Ali se prži, i pauze bez. Mada najviše zavisi od hibrida.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh