ZMAJ kombajni

Zmajev je izuzetno težak za 135-cu.
Moraju dobri tegovi pozadi.
133-ojku sam x puta vozio nizbrdo samo na prednjim tockovima.
 
Malo pre sam sreo jednog iz susednog sela sa 135, vidim da je naredjao tegova bar 200kg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na moju peticu dok sam je imao nikad nisam kačio kukuruzni heder.
Ali kad sam prve godine na žitni namestio adaptaciju za suncokret, nisam namestio pozadi tegove.

Uhvati me kiša u njivi, podjem kući, neka nizbrdica sa krivinom a zemljani put. Podiže se zadnji kraj kombajna, a prednji točkovi dobiše skije... Izgubim upravljanje. Tu sam ga na kočnicu levu uspeo da popnem na neki breg sa leve strane, a krivina je isla na desno. Malo je falilo da prevrnem kombajn.

Sledeće godine namestim neke tegove i više nisam imao problema.
 
Sa 2,60 hederom je dosta nestabilan na levoj strani.
Ja sam ga izvrnuo na bok.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije ni kod nas u Vojvodini lako,kad kombajn u njivi strucne preko humke od miseva ili nesto slicno,ne bude lako vozacu,pretrgne se samo tako ....
 
Ово је пут... где све овај комбајн прође то је страшно.
IMG-20240922-111306988-HDR.jpg
 
Jel imaš na njemu one njegove original kočnice ili one diskove što se sad masovno ugradjuju?
 
Дискове без тога би могао да се сликам знаш нпр кад идем у рикверц у брегу морам на кочницу леву или десну да би га смотао...такав атар шта да ти кажем 14 јутара у 17 њива🙃нпр има и лепе Земље...
 
Znam gde si zato i pitam, meni su kočnice već kaput pa bih ugradio diskove.
 
Ja ih koristim u suncokretu i kukuruzu i zadovoljan sam kako razbaci, pogotovo kod kukuruza. Kod komšije sam gledao na Case kombajnu isto ima neke razbacivače tj. kao lopatice.
 
Еј то ми је поклонио колега Владамакс ја набацио ајд реко мало терета... па разбаци солидно далеко је то од сечке ал послужи по готово ако буде кише натруне скроз слама и заоре се лепо.
 
Nazad
Vrh