ZMAJ kombajni

Koliko je pametno zitnom opremom ici u kukuruz?
Ovde na nekim parcelama vetar izlomio kukuruz i to izgleda strasno, vidim da neki tako teraju jer drugo nista ne bi moglo to ni da pokupi.
Ja razmisljam da tako napravim puteve kroz njive za berac.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prosle godine sam ja vrsio kukuruz zitnim hederom,ali nepun hektar.Jer me mrzelo da kacim adapter za to malo,posto sam pre toga soju radio a pre soje je sav preostali kukuruz ovrsen.E sad ako mislis zitna adaptacija kao zitna korpa,tj podbubanj,onda nzm kako ce raditi,vrv ce ici ako ides sporo da ne lomi zrno...valjda.
 
Jesam te razumeo dobro, nista nisi menjao na kombajnu, zitna varijanta komplet?
Da, komplet oprema za zito.
Ovde jos niko ne radi vrsaj kukuruza pa tako nema ni opremu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prve godine kad sam kupio adapter za kukuruz,kupio sam ga bas u sezoni te nisam imao vremena da trazim kukuruznu korpu menjam sve to itd.Te godine kukuruze smo radili s zitnom korpom jedino sam blinde stavio jer mi to nije oduzelo nekog bitnog vremena.Loma veceg nego sa kukuruznom korpom skoro i da nije bilo.Doduse to je bilo 2022 koja je bila losa za kukuruz i bilo je sitnije zrno nego inace pa mozda i zbog toga nije lomilo.U dobrom kukuruzu neznam kako bi to islo.Kad smo sl.jeseni menjali korpe na zitnoj je bilo na par mesta pokidanih zica i tacno se videlo da je to od sapurika.Drugar jedan redovno radi puteve za berac zitnom adaptacijom s tim da kaze da vadi svaku drugu zicu iz korpe i kaze da nema loma.Na zitnom adapteru mislim da neku stetu nemozes da napravis eventualno neki noz na kosi da nastrada.Na duze staze i u dobrom kukuruzu zitna korpa bi svakako dobila po tamburi,jednostavno preslaba je za to.
 
Lom zrna mi je skroz nebitan takodje i ako ne bude najcistije ovrseno jer bih mleo odmah stoci.
Najvise me zanimalo da li bi kombajn pretrpeo neke posledice.
Nisam naglasio da se radi o malom Zmaju ali mislim da znate to iz ranijih pisanja.
Kukuruz je dosta sazrelio, zrno sitno a kocanjka isto suva, tako da i sam mislim da ne bi trebalo biti problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Probaj pa vidi kako se ponasa.Ako osecas da se muci uvek mozes odustati.Nzm jedino kako ce se bubanj ponasati bez blindi,mada sam kod nas video da rade i bez njih.Neku vecu stetu mogu samo zice na korpi da pretpe.Vozi sporije da ne ulazi puno klipova odjednom,samim tim je optrecenje na bubanj i korpu manje i ne bi trebalo da bude problema.
 
Lom zrna mi je skroz nebitan takodje i ako ne bude najcistije ovrseno jer bih mleo odmah stoci.
Najvise me zanimalo da li bi kombajn pretrpeo neke posledice.
Nisam naglasio da se radi o malom Zmaju ali mislim da znate to iz ranijih pisanja.
Kukuruz je dosta sazrelio, zrno sitno a kocanjka isto suva, tako da i sam mislim da ne bi trebalo biti problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Koliko mozes da mu spustis obrtaje ?

Kod nas ima jedna 133 koja radi sve kulture ali ne znam sta mu sve radi od adaptacije..
 
400-500
Ima i ovde blizu u jednom selu covek vrse usluzno kukuruz sa nekim DF, znam da kosi hederom ali ne znam da li menja korpu i jos nesto.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@deks Ne,kombajn je imao sve za kukuruz na njemu,samo zitni heder sam koristio jer sam bio izasao iz soje i ostalo to malo kukuruza da se vrsi.Sa zitnom adaptacijom radim samo psenicu,posle prebacujem na kukuruz,tj blinde,korpa ,i tako radim suncokret,soja,kukuruz,samo menjam hedere.
 
Aha, kapiram.
Za heder znam da nece biti problem nego me zanimalo za ostale sklopove kombajna.
Pre koju god bio los kukuruz i par vrsta sam pokupio u prolazu kad sam vro soju, skapirao sam da hederu ne moze biti nista.
Kosa mi je ionako losa, moram menjati za sledecu sezonu tako da ni to nije problem.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Дали може да се ради Сунцокрет кукурузним адаптером без плоча,контра ножева на ланцима итд...имам доле само сечку 142-ка у питању ово је баш нужда сад ...
 
Ja probao al rastura koliko hoćeš, još kad nalete velike glave pa počne da glavi i onda stani ugasi izađi da odglaviš i tako nesmalo svaki krug.
 
Nazad
Vrh