ZMAJ kombajni

A zašto nisi uzeo deblju osovinu, od 142 rm tj od 143-ke?
I trebao si postaviti bar jedan podesivi ležaj....
 
Išlo i kod nas godinama. Čak i kad smo ugradili roto sečku je išlo jedno vreme. E međutim kad je zveknula ta originalna osovina, ove nove nisu mogle sastaviti 2 godine rada. Uzeo sam deblju osovinu, ćale i ja nabudžimo podesive ležajeve i za sad traje. A ako zvekne danas znaću zbog čega je. :)
 
Išlo i kod nas godinama. Čak i kad smo ugradili roto sečku je išlo jedno vreme. E međutim kad je zveknula ta originalna osovina, ove nove nisu mogle sastaviti 2 godine rada. Uzeo sam deblju osovinu, ćale i ja nabudžimo podesive ležajeve i za sad traje. A ako zvekne danas znaću zbog čega je. :)
Sta treba sve da se prepravi za tu deblju osovinu?
 
Sta treba sve da se prepravi za tu deblju osovinu?
Drugi lančanici za lanac, drugi ležajevi (ne idu više 6306), u oba kućišta se prošire rupe sa fi 30 na 35, u levo kućište se ureže kanal za zeger na novom mestu, glavčina- nosač račne se takođe buši na fi 35 ako se dobro sećam da je to, to. Ostalo štima. Možda još onaj kockasti nosač remenice treba da se probuši na 35mm ali nisam siguran.... Kao da ostaje na fi 30... Vidiš kad uporediš osovine šta je različito.
 
Jel Zmaj 142 moze skidati kukuruz sa gornjim obicnim stelujucim sitom ili mora bas za kukuruz ono sa duzim pipcima kao ?.
 
Na to za zito mislim.Nzm u cemu je fora sa tim kukuruznim sitom,sto mora bas ono za kukuruz da se koristi ?.
 
Ја сам пробао Соју на Житно и није ми се свидело па на Кукурузно...није ти лоша идеја пробај јбг.Мада зависи и какво је доње сито фиксно или штеловање.
 
zna li neko gde moze da se nabavi kraca osovinica sto iz reduktora ulazi u uvodni valjak na adapteru k-4 za univerzala, mada je ista i na beracu k-2 na uvodnim valjcima?
 
Hmm ja soju radim samo na zitno,nisam nikad ni probao kukuruzno gornje sito.Sad je na kombajnu gornje kukuruzno donje obicno stelujuce,tj zitno,kao i gornje sto se koristi u psenici.Donje sito ne koristim,nikad da napravim ram onaj cisto da mogu stezati sito gornje,donje otvorim maks i tako stoji dok se ne zavrsi kukuruz.
Ja bio pitao ranije reko da ne prebacujem i sito ako se mogu provuci sa zitnim gornjim,mada sad nema veze,posle sam ga ipak prebacio,moram prebacivati onaj produzetak sita pa me to mrzilo malo posto sam bio u zurbi,nemam mnogo kukuruza da vrsem,a i godina je takva da su prinosi strava i uzas,moze i bez sita da radi kombajn :p.
 
zna li neko gde moze da se nabavi kraca osovinica sto iz reduktora ulazi u uvodni valjak na adapteru k-4 za univerzala, mada je ista i na beracu k-2 na uvodnim valjcima?
Види у Алз Метал из Кисача они су радили делове за све врсте берача. Можда имају ту, осовиницу или, је чак, могу и направити.
 
Zavisi od duzine njive i koliko je jaka nizbrdica,ali lupaju bar kod mene.Nemogu slamotresi sve da pokupe pa se nakupe na izlazu od korpe i lupaju.Smanjis brzinu kolko je moguce ili teras 3 reda umesto 4.
 
Nazad
Vrh