ZMAJ kombajni

Дали вам у добу лупају чокањи кад идете низ брдо у Кукурузу и то лупа само тако.
Meni se desavalo prosle godine u vecim stranama. Nije prijatan zvuk. Isto sam primetio da u toj situaciji dosta manje zrna ide u bunker. Cim malo dobije zaravni ili kreneem uz breg pocne da leva u bunker. Jednostavno zbog nagiba masa ne moze normalno da putuje ka zadnjem kraju kombajna.
 
I to mi se desilo jednom, mada mislim da je problem bio tanko stablo pa su ostaci stabljike prolazili kroz sita. Jednostavno sam zurio da zavrsim za taj dan i nisam ni obracao paznju na sita. Znam da sam se sutradan za glavu uhvato kad sam video na sta lici donje sito...
 
Pozdrav! Ove godine sam ugradio roto secku na Zmajev cetvoredni adapter. Secka ostavlja dosta stabljika neposecena. Vozio sam brzinom od 3 do 4 km na cas. Da li je prevelika brzina ili je jednostavno biljka izgorela pa noz ne moze da odsece samo odgura u stranu?
 
Поздрав. Лоса позиција сецке је узрок loseg тарупирања. Ја терам другом пун варијатор и лепо исеце. Ножеви су испод оклагија.
 
Пozdrav. Losa pozicija secke je uzrok loseg tarupiranja a ne brzina. Kod mene su nozevi ispod oklagija
 
Sad je kasno za to.ALi ja pretpostavljam da covek zna za to ako ugradjuje secku,tj ako je helikopter secka u pitanju.
 
Secka ja od Brtke. Znam, da taj sistem, sto moze da se stavi na Zmajev adapter nije idealan, ali sam video secke isto na Zmaju koja rade bolje od ovog. Cak su od istog proizvodjaca. Sta moze da se uradi u vezi okidackih valjaka? Moj adapter nije lomio stabljike samo je otkinuo klipove pre ugradnje secke.
 
Дкц,пионир,квс пепео како уради зп,нс хибриди јака стабљика остаје иза.Има везе и густина сетве али дефинитивно успорава комбајн сечка кад скинем ланац други комбајн јбг.И чим је мало прљаво мора јако споро.И контра ножеви одкидачих ваљака морају бити оштри и добро наштеловани
 
Poslednja izmena:
Дкц,пионир,квс пепео како уради зп,нс хибриди јака стабљика остаје иза.Има везе и густина сетве али дефинитивно успорава комбајн сечка кад скинем ланац други комбајн јбг.И чим је мало прљаво мора јако споро.И контра ножеви одкидачих ваљака морају бити оштри и добро наштеловани
Imali smo Pioneer, LG, i BC. Isto radi svugde. Možde je najbolje radio u LG-u, koji je bio najbolji. Kao da kukuruzovina se prelako lomi pa pobegne od noža sačke, ako mogu tako da kažem.
 
Nazad
Vrh