ZMAJ kombajni

Dok sam imao 151 najduže mi je trajao Good Year donji varijatorski remen.Gornji sa motora je bio dupli Optibelt, jednom kupljen kad je kombajn došao i nikad više nije menjan a i koštao je baš dosta.
 
Dok sam imao 135-icu šestougaoni nisam menjao nikad. Za vučni je najbolji bio optibelt. Oni šnj klase u brdu stradaju časkom.
Ni mi nismo menjali sestougaoni, cak mislim da je fabricki.
U bregu se tek pokaze vucni kajis, nama je nekoliko stradalo dok nisam kupio Optibelt.
Jednom sam morao da kupim onaj od dve crvene no name jer nisu imali drugi u radnji, izdrzao par dana ali i to nije radio kako treba, proklizavao.
Kad si prodao zmaja?

@milan11 jesi probao remenice kako se okrecu, tu ne bi trebalo biti neko opterecenje...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sad znam i kod koga je, vole ljudi Zmaja pa to ti je.
Jesi kupio drugi?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ni mi nismo menjali sestougaoni, cak mislim da je fabricki.
U bregu se tek pokaze vucni kajis, nama je nekoliko stradalo dok nisam kupio Optibelt.
Jednom sam morao da kupim onaj od dve crvene no name jer nisu imali drugi u radnji, izdrzao par dana ali i to nije radio kako treba, proklizavao.
Kad si prodao zmaja?

@milan11 jesi probao remenice kako se okrecu, tu ne bi trebalo biti neko opterecenje...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Gledao sve, nema problema, sve u osi, lezajevi ok nema lufta nigde.. Nzm sta moze da bude problem.. Jedino ako ga pretegnemo mozda na spaneru ali msm da on mora da bude dobro nategnut da ne proklizava.
 
I meni su se istezali varijatorski kaiši dok nisam promenio sve... Gornju i donju remenicu, srednju remenicu sa glavčinom, ležajevima.... Sve! Eno drži kinezarija bRez problema.
 
I meni su se istezali varijatorski kaiši dok nisam promenio sve... Gornju i donju remenicu, srednju remenicu sa glavčinom, ležajevima.... Sve! Eno drži kinezarija bRez problema.
I taj problem smo imali, mada se u mom slucaju radi o malom 135-ici, gde je sve drugacije u odnosu na vece.
Imali smo na njemu kvarove kakve covek ne moze da zamisli, po mom misljenju previse je konstrukcijskih gresaka a mozda fali i kvaliteta.
Recimo 142 mi deluje dosta bolje konstruisan...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kakav je 161 u odnosu na 142?
Dostupnost djelova?
161 dolazi sa 4 reda kukueuznim, ima mercedes motor,što me nekako više privlači od 142
 
Nazad
Vrh