Čestitke za ponove.

Ponova od pre neki dan, AgroFour 4m.

IMG-20221128-132052.jpg
IMG-20221128-132027.jpg
 
A koji je ovo tip drljače ? 😁
Leskovačka ? 🙄
Ne vjerujem da je IMT , a siguran sam da nije OLT ....😆
Klinovi su dosta dobri, (ne znam ni koliko trebaju biti dugački kada je sve novo 😶 ) drljača nije videla njivu 8 godina, bila je smještena pozadi bašte na drvenoj euro paleti...
Toliko je dugo stajala tu da je paleta nestala a drljača potonula delimično u zemlju....😂
Na Proleće, naravno, sledi remont, generalno čišćenje i farbanje...Ne znam jedino kako klinove da skinem, šrafovi na njima su toliko zarđali da se ni navoj na njima ne vidi...
 
Nemoj ni pokušavati da, skineš klinove osim u slučaju zamene... Tu bez brusilice nema vajde, bar se ja ne bih patio... Ja sam jednu drljaču 4 krila bacio na odpad, ram se raspao 20 puta al klinovi su mogli još da trče, međutim kad sam pitao pošto je jadan klin više mi se isplatilo da bacim drljaču i uzmem drugu nego da remontujem..
 
Ako baš hoćeš da je upicaniš, vidi to negde ispeskari kompletno sa klinovima i onda pištoljom prefarbaj sve zajedno i vozi miško.
Klinove ni ne pokušavaj odvrtati, nemaš snage i vremena na bacanje..
Mada, i kod tebe da stoji negde pozadi bašte, funkcionisala bi i tako bez problema, a niko ti je ne vidi da te je sramota..:osmeh:
 
Znaš me !!!! 😂😂😂
Ma neće ići na izložbu, ali ovakva zapuštena nikako neće ostati !!!
Ram je dobar, nije trula, ali toliko dugo nije korišćena da raste šuma mahovine po njoj !!!🙃
Ofarbaću prvo ram, to je najlakše, pa krilo po krilo, kad uhvatim vremena, i prije Proleća, ništa, nemam ni vremena ni mjesta gde bih je sada radio....
 
Nazad
Vrh