ZMAJ kombajni

Ако ме сећање добро служи Бртка је имао неког ко ради то.Ја сам од колеге са форума набавио стублину од неког камиона па ми Стругар одради те клизаче а осовину сам носио на брушење.
 
Da smo se znali ranije dok sam imao 141 dao bih ti kompletan blok varijatora na bazi zamene za tvoj.Kod mene je bio od Claysona, nikad nikakvih problema sa njim.
 
Ovo je za sad prvi problem sa tim,računam ako je trajao od 91ve do sad ,sad kad ga uradim dok je kod mene mislim da mogu da zaboravim na varijator,jaram smo obradili čaure rajborerom i napravili nove bolcne sad da sredim remenicu i to mu je to... ne radim ja mnogo,valjda će i za koju godinu doći neki drugi...
 
Данас сам ставио 19-19 на његовом сату иде преко 900 е сад јбг горе доле а 19-22 800...Можда треба на битер 22доб19
Ja sam stavio na biter 22 zuba a na dob 19 zuba. Bez opterecenja na radnom gasu po satu pokazuje izmedju 1050 i 1100 obrtaja.
 
I sta radis kad trebas preci na kukuruz,soju,suncokret ?.Za suncokret i pogotovo kukuruz trebaju sto nizi obrtaji,cim imas 22 zuba na biteru nema sanse da imas dobre obrtaje,lom zrna je neizbezan.
 
Pa promeni lančanike, otprilike 19 na biter a recimo 52 na dob
Pročitao sam negde a možda baš i u ovoj temi da je neko stavio lančanike jedan pored drugog 19 i 22 na biter a na dob 52 i 19 ili tako nekako, pa samo prebaci lanac.
 
Nazad
Vrh