ZMAJ kombajni

Ma zezam se, samo nisam turio smajlija! Koji crni ležajevi podbubnja!
Verovatno misli na ležajeve bubnja i bitera.....
-------------------
Samo levi od bubnja ima mazalicu (zbog pinjona) i najduže traje ali ne zbog podmazivanja.
 
Ma znam nego ajde da se ne cerekam pošto je kolega očigledno permutovao a moguće da je metnuo ležaje na podbubanj da ga lakše uvlači i izvlači napolje tokom adaptiranja adaptacije. :osmeh:
 
Da video sam kod jednog u selu na malog zmaja,kaze ne zna ni on koliko ima mazalica,i neke drvene caure imaju mazalice cak...On ustane dan ranije da podmazuje kombajn i sutradan spreman za zetvu !!!.
@sinisa1979 Kad ga ne vuce nista ,remen,lanac.Primetno kao kod mene na secki na kombajnu,sa leve strana lezaj gde je remen ,temperatura lezaja 80-90c preko dana ,a onaj desni lezaj gde nema nista mlak na dodir.Na levi mogu rucak da kuvam :ROFLMAO: .
 
Da bi bio spreman za rad, svako jutro moras 2h da ga timaris.
Jedan mali dekalamit masti sam trosio svako jutro, kad podmazujes rukavce i ostale manje bitne delove da tako kazem, treba jos bar pola.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dobar dok ne satruli šasija koja je od lima. Bunker 3700kg žita, kukuruza 3500kg. Mercedes motor pun pogodak za njega,žitni adapter 4,80, 4 reda igračka za njega on original nosi 6 reda u 2 na 6-6,5km/h. Ima tvornički ugrađen reduktor dobra može da se spuste obrtaji do 100 obrtaja odlično tehničko rješenje koje je moglo biti u sve zmajeve ugrađeno. 141-142 su za njega igračka ali sve odrađuju posao, za koji su namijenjeni. Znači obavezno pogledaj šasiju, ako je ona dobra treba je odmah ojačati, mi smo to bili odradili čim smo ga kupili i izdržala je kod nas 20 godina.
Pogledao sam z142 za 7000e.....nevrijedi te pare, razočarenje.....
 
Nazad
Vrh