ZMAJ kombajni

Ako se dobro sećam nama se jedan kajš više isteglio nego drugi na 142. Nema sile da se našteluje. Samo drugi ili da se tera tako dok ide.
 
Kad ste kod remenja, mene muce od varijatora voznje, kad je varijator u max polozaju tad je jedan remen pretegnut a drugi otpusten, a kad je u minimalnom polozaju onda je drugi zategnut a privi otpusten, pokusavao sam na onoj matici sa navojem kod hidro klipa da stelujem ali nisam nista dobio, jel ima jos nekog stelovanja?
Ja sam sad pred sezonu menjao pogonsko remenje, stelovao sam po uputstvu iz knjige i sve radi odlicno nisam imao nikakvih problema...
 
Jel na ovom ovde bi to trebalo da se podesi, ja sam pokusavao ali nisam uspeo, probacu opet

84d12102a86d47ef8702a149d2ed3937.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tu na klipu ogranicis hod kada izmedju unutrasnjeg i srednjeg diska dobijes zazor od 0.5-1.5mm kada ti je varijator u maksimalnom polozaju, onda upalis kombajn dovedes ga na mimimum i onda izmedju spoljnjeg i srednjeg diska moras imati oko 1mm zazora.
 
Pozdrav! Koji električni senzor da zamenim sondom termometra na S46? Hoću da ugradim klasičan sat, da bih znao na koliko stepeni radi motor.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
@cowach88 ja sam stavio davač i sat od Zetora 7211 ili sličnog,dobro pokazuje temperaturu već nekih 15 godina.
Treba samo provući jednu žicu od sata do motora ukoliko je nema.

 
Na zmaj141 u kukuruzu mi ide mnogo oklasaka na sita, baš ono mnogo, šuške nema samo oklasak, kuda bi mogao da se pojavljuje tu?
 
I ja mislim da je to jer je ove godine sitan jako.
Jel može mnogo da utiče to što nemam poklopce na prvoj kaskadi slamotresa.
 
Tako je bilo i kod mene na Dragonu i šta god mu radili nije bilo rešenja.Kao da nema češalj pa sve ide na sabirnu i dalje preko sita napolje.
Blindiran je češalj, blindirane prve kaskade, češljevi na biteru i isto uvek pa je tako terano i radio bez problema.
 
Осмица арматура са куком и с времена на време очистити.Ако затвориш горње сито просипаће много али неће гушити доње.
 
Neguši meni sita samo mi mnogo oklasaka ide na njih a ja hvatam oklaske jer se grejem na nju pa me nervira što mi dobar deo izbacuje tuda, a armaturu sa kukom imam oduvek, to mi nekako kao redovna oprema u alatu 😂
 
Nazad
Vrh