ZMAJ kombajni

Sutra neka mi bog u pomoci, treba prepakovati sa kukuruza na zito a nikad to nisam radio, 3,4 majstora obecavala i svi slagali tako da ostaje muka

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Савићу, јеси ти њима спомињао и неке паре или да дођу онако, другарски да ураде?
 
Једва чекам да одем у пензију и да имам слободног времена, па да се дошколујем за комбајнера.
Седим у кабини, клима подешена, полога нема, нема попонца и броћа, надница 20 €/ха, газде доносе хладно пиво...
 
Наместиш корпу да удари у доб или шину, вежеш обичном манилом са обадве стране. Окрећеш доб са стране и он је сам увлачи на своје место. Јбт га не знам како сликовитије да објасним. 🙃
 
Ako moze manila da izdrzi,onda lakse i bolje rucno.Kad je kombajn usukan,treba lanac da se veze za bubanj ,a onda nemas cime okretati bubanj da je uvuce.
 
Svratio danas malo do diskonta po jeftine delove.
35bf0a2a8b14eac7d24ca53093f3621f.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Oh itekako moze,vi matorci nemate snage ;).Inace takve korpe se cupaju traktorom,ide bez problema.Ti kad mozes nju manilom vezati i okretati bubanj da je ubaci na mestu,to nema nikakvih problema,ne zapinje nigde,sve odlicno.
 
Ja je unesem ( i iznesem sam) . Pri unošenju vrlo malo koristim čekić,ali od 2 kg :osmeh:
Inače,nije pametno taj posao obavljati sam,ali ne može ni sa svakim. Majstor me skoro uvek ostavi za kraj,ja nemam strpljenja da ga čekam,tako da dobar deo adaptacije odradim sam.
 
Nazad
Vrh