ZMAJ kombajni

Нисам те баш најбоље разумео,хоћеш рећи ако је зрела соја може са блиндама?ако није ако је зелена и има корова хоће да гуши у том случају без блинди?
Tako je, mozes sa blindama iskljucivo u zreloj soji odnosno i stabiljka da nije zelena.
U slucaju da je mahuna zrela a stabiljka veca i zelena opet ume da napravi problem kad ga teras sa blindama. Znas ono kad ti na vitlo, uglavnom na kraju s desne strane nakupi neku gomilu soje pa ti promakne i odjedanput uvlaci vitlo sve unutra onda si jeza u ledja.
Takav problem imao sam do predprosle godine pa zamenili sine ( klasicna varijanta bez blindi) kosenje prosle godine je bilo toliko lakse da ne mozes poverovati, kad se nakupilo i uvlacio od jednom, umesto da podriguje ili da se zagusi ko od sale je sve progutao.
 
Pozdrav svim clanovima,molio bih za pomoc,u pitanju je mali zmaj 133.Desava mi se da mi se donje sito potpuno zatvori,ocistim i odradim nekih 70ari i ono ponovo bude potpuno zacepljeno.Napominjem da sam gornje sito i otvarao i zatvarao ali nista,i nije bas izvejano zito kako bi trebalo da bude.
 
Ja sam se prosle godine tako patio u soji nikako da bude cista a sve uradio po ps-u. Dok mi se ventilator nije smrvio tek tada sam skontao da su srafovi koji ga drze na osovini popustili u startu nije imao dovoljan broj obrtaja jel je proklizavao na osovini dok nije pojeo srafove a onda se smaknuo u stranu zakaci bocni zid i sav se pokidao. Posle zamene ventilatora soja nikad cistija.
 
Како ниси чуо то ипак су то обртаји мора се чути то чешање итд
Zato što mu je šaraf prvo napravio kanal u krug po osovini, a kad se vrh šarafa pojeo skroz onda se ventilator pomerio levo ili desno po osovini, zakačio šasiju i napravio kuršlus. Kolega je to objasnio, napisao, onako na brzinu pa ga nismo shvatili. Pretpostavljam.
 
Adaptacija spremna za jesen.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
697e5e0274da9d1360010118d3c5847d.jpg
 
Пушта ми резервоар на једном месту142-ка је у питању,чини ми се да је ударен....дали је неко мењао тј стављао неки мањи због подмазивања сламотреса (прозорче)па и замене лежаја истог....
 
Nazad
Vrh