ZMAJ kombajni

U kukuruzu i soji se otvara do kraja, u pšenici za 1 zazor zatvoren od punog, u suncokretu zavisno od sorte. U pšenici ako je otvoren do kraja, izbacuje zrna.
 
Moj kolega sa kojim radim, kaze pšenicu sto prljavije jer ostavlja kuci i posle sve to ode telkel.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ljudi aj da ne trazim sad pitam na brzinu, koje lancanike(broj zuba) da uzmem za 142? I koji br obrtaja se postize sa kojim odnosom?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja sam za lancanike,u psenici,soji,kukuruzu,suncokretu ih koristim.Psenica 19-19 ,ostale kulture 19-52 i nisam imao problema,za soju ako bas treba veci obrtaji ,stavis u kabini za svaki slucaj 43 zuba lancanik i nema brige onda.Kukuruzna korpa i blinde takodje ,samo ne u psenici naravno :).
@Rasa91 Za sta ti treba ?,nzm bas tacno obrtaje ali 19-52 je mislim ispod 350 obrtaja,19-43 nesto iznad 400 ,tako nesto....u psenici bas ako treba vise obrtaja od 19-19,onda je patnja skidati elevator i stavljati na osovinu bitera 22 lancanik,a neko je ovde na forumu pisao da je stavljao na osovinu bitera 2 lancanika,do lezaja 19 jer se koristi za vise kultura,a 22 do elevatora i samo u psenici na njega lanac,opet po potrebi,ja sam sejao 3-4 razlicite brtkate sorte i sve izvrsava odlicno sa 19-19.
 
Poslednja izmena:
Mi smo Zmaja pičili u soji obavezno sa kukuruznom varijantom i kukuruznim sitom ali na remen pošto lančanike nismo imali.
 
Јел сте имали проблема са гушењем или је ишао баш као змај...Знам неке да су имали проблема за Житном варијантом тј гушио им је често по готово ако је јача соја.
 
U čistoj je išao lepo dok je u zakorovljenoj bilo svakojakih pi.darija a najčešće je stradao siroti remen.Možda bi bolje išlo da je imao uži heder, jbg na metarski ulaz on je nosio 4.8 kosu pa mu je to bilo malo i previše.
 
Nazad
Vrh