ZMAJ kombajni

Psenica 22/19 .soja 22/34. Kukuruz 22/43 u soji kukuruzna korpa i blonde.
 
Ja sam sa 19-52 imao malo loma u kukuruzu vlaga 14-15 a 22-43 bi bio mlin :D,nzm ali to mi previsoki obrtaji,jedino za psenicu je ok.
 
Дали соју радите са блиндама за кукуруз и кукурузном корпом или житна варијанта?Мислим на змаја 142....
Kukuruzna korpa moze. Sa blindama u slucaju da nisu stabiljke soje skroz zrele ili u slucaju nekih zelenih korova ni slucajno nemoj ni probati. Sledi gusenje doba.
Varijanta na lance spreman za kukuruz opet ne valja u soji, jedino ako je zrela skroz i bez korova. U suprotnom mozes lomiti osovine. Lanci ne prastaju.
Mi sa jednim Zmajem koji je svo vreme u varijanti za kukuruz na lance, skidamo suncokret na oko 350 ob. U suncokretu skidaju se samo glave i nema sta gusiti guta ko od sale.
 
Нисам те баш најбоље разумео,хоћеш рећи ако је зрела соја може са блиндама?ако није ако је зелена и има корова хоће да гуши у том случају без блинди?
 
Prico mi pasenog u pobedi u Boki kad je lik zakovo leksikona u soji sa ambrozijom sa kukuruznom varijantom 24h su ga odgusivali, i pored aps-a uspelo mu, al se soja nije videla od ambrozije
 
Vala nista gore nego u soji ambrozija pa kad scipari dob... muke Isusove pokrenuti

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Soju uvek radim sa kukuruznom korpom bez blindi i sa remenom na pogonu,kod prljavih njiva (ambrozija i zelje)ponekad dođe do zagušenja ali nikad više od 10-20 min do ponovnog starta...
 
Nije ambrozija toliki problem jer uglavnom bude suva kada se radi soja.Zelje, pepeljuga i kereće grožđe su haos od korova u soji.
 
Ја се више не зајебавам са амброзијом њиве где ми се провуче амброзија иде десикант и мир услуге где има пуно амброзије не радим док не почупају или прскају.... јбг и та загушења се осете на самом почетку ако комбајнер не одреагује на време онда чупазон...
 
Zelje je problem i u uncokretu. Najebasmo jedne godine kada je kombajner neiskusno isao brzo na zmaju. Otad je iskusniji, a ja pokusavam da u kukuruzu bolje resavam problem surokolisnih korova.
 
Ma ambrozija je zlo za bilo koji kombajn obično svi žure sa žetvom soje i kad na ogumke imas šumu od ambrozije zaštopa kombajn olako.Netreba ni raditi takve njive ili obići taj korov gde se na njivi nalazi pa nek čupaju ili tarupiraju.
 
Nazad
Vrh