ZMAJ kombajni

Moze samo lopatice, al ja sam menjao ceo lanac, prosle godine na povratnoj a pre par godina na bunker. Jer i sam lanac imao luft u karikama
 
Јбт узео данас црева за гориво за комбајн наместим све излуфтирам он упали и угаси се ац пумпа је 12в,поновим он упали ради лепо угасим га и да га упалим за 20 мин он упали и угаси се ваздух у БП кад ја једно од тих црева где је стиснуто око фабрички ту га руком окрећем ебем ти малу привреду вероватно ту повуче ваздух или вакум....
Jel moze koja slika kako si ugradio 12v ac pumpu. Interesuje me oko filtera povrat sa pumpe i visak iz dizni jesi ostavio fabricki ili si vratio direkt u rezervar a na filteru blindirao rupu. Hvala.
 
Резервоар, пумпа ушрафио сам је на мердевине,вод из ње у оригинални предфилтер,црево са неповртним вентилом у кућиште филтера(где је ишло са оригиналне ац пумпе)поврат нисам дирао него како јесте....проверавао сам док ради лепо враћа у поврат то је пумпа 0,8-1,5 бар.Оригиналну ац пумпу сам скинуо и ставио плочицу са дихтунгом носим је наравно у алату за не дај Боже као и њено црево од ње до кућишта филтера....Слике ако хоћеш може на вибер 0641759163 растурила деца комп само дугмићи остали не могу ништа да пребацим.
 
Ma kakvi,tu uvek nekako naduva bar plevu ako ne i zrno pomalo.Kad sam remontovao kombajn sve je novo bilo i opet cim je usao u njivu nakon par krugova tu je bilo pleve.Prodje izmedju tih guma nekako ,dole ispod sabirne ,ne ove sa strane.
 
Ona "S" guma je verovatno propala, ili su je miševi izgrizli. Sada imas lim da kupis koji ide umesto tih guma.
4cc86a5c3a75f88fe6b2c9bb6204bd28.jpg


Mislim da hoće i da se zavuce preko vetra, sa prednje strane, pa predje preko obline, gornji deo lima od vetra, jer tu ima praznog prostora koji vodi do tog dela gde stalno stoji pleva. Kad se pogleda izmedju menjača i vetra, tu uvek bude pleve, pa jedino tu da prodje. Posto kod mene je lim na sabirnoj, I sve sam zablindirao, I desi se da ima vrlo malo pleve . Ali ako ima zrna, onda je guma otisla.
 
Izduvaj sa vazduhom taj prostor gde ti je pleva. Kad očistiš tu gurni sijalicu i podigni zadnji kraj sita, ili ga izvadi komplet I pogledaj dal se ispod sabirne vidi svetlost po coskovima. Ako se vide rupe, guma je za zamenu. Tu prolazi zrno kako pada sa sabirne na sita.
 
Samo ti se kaze,ali unutra sve jedno moras da se zavlacis,na tebi je samo koliko ces kombajna rasturiti da ti bude sto lakse i pristupacnije da to odradis.
 
Mislim da hoće i da se zavuce preko vetra, sa prednje strane, pa predje preko obline, gornji deo lima od vetra, jer tu ima praznog prostora koji vodi do tog dela gde stalno stoji pleva. Kad se pogleda izmedju menjača i vetra, tu uvek bude pleve, pa jedino tu da prodje. Posto kod mene je lim na sabirnoj, I sve sam zablindirao, I desi se da ima vrlo malo pleve . Ali ako ima zrna, onda je guma otisla.
Ovo je tačan odgovor.
Sama pleva dospeva preko gornjeg dela ventilatora, a ako ima i zrna onda je guma problem.
 
Nazad
Vrh