ZMAJ kombajni

Uvlakački lanac klizi po hederu?
Korozija je uhvatila dno (početak) uvlačnih usta ili grla ili ko već kako zove pa masa ne klizi. Pogotovo ječam.
 
To je kod tih Zmajeva problem.Raspustiš korpu skroz, ubaciš u drugu i opleti pun varijator.Kada proguta i kaže: ,,Bum'', krenuće da uvlači a ako ne raspustiš korpu 'oće da pokida kaiš pa vodi računa.Mi smo kod nas dok smo imali 151 žitnu korpu obavezno farbali osnovnom farbom nakon skidanja da ne zarđa inače bude harakikiriki u prvom košenju a pogotovo u ječmu.Pomaže i mazanje ulaznog grla kao i korita hedera tokom zimskog sna, jer svaka mu dlaka smeta.
 
Mislim da je najbolje polako krug dva neka tako mulja pa ce polako da popusti.... ja licno nisam imao taj problem ali burazer jeste i to dosta. Cim malo zardja eto problema u pocetku.
 
Pre žetve 1-2 namažite hederski sto i dno na uvlačnom grlu sa naftom da malo omekša rđu a najbolje posle završene sezone namazati.

Pitanje za vlasnike zmajeva 142, da li je neko stavljao hladnjak (ove turske čini mi se sa širim saćem tojest providniji) i kako mu se pokazao u radu, da li bolje hladi pošto meni drži poprilično temperaturu kad je spolja 30 i više stepeni, svaki krug čisti zaštitno saće, neznam da li je ovaj moj hladnjak nekad krpljen pa eleminisan određen red saća, imam termostat, stavljao onaj plastični propeler sa 8 peraja i opet isto.?
 
Ne znam dal ima vise vrsta tih turskih hladnjaka ali znam par njih koji su ih stavljali i posle par dana skidali jer se kombajn vise grejao nego sa starim
Najbolje remontuj tvoj i donji "komarnik" zatvori da vuce vazduh samo odozgo
najbolje bi bilo kada bi prostor ispod hladnjaka zatvorili da ne moze da lepi plevu, drugar je to uradio i miran je nekoliko dana od ciscenja hladnjaka
 
Mi skinemo svake sezone dole i detaljno pranje. I onda ga samo izduvam. I nas je krpljen ali od kada ga perem ne greje se vise nikako. Na 35C ne dodje temp ni do 80.
 
Hvala kolege na brzim odgovorima, juce smo kosili jecam 2 kj i danas se problem u zitu nastavio, pokusao sam savet kolege Matica, ali nije dalo rezultat, hederski sto smo nauljili pre garaziranja ali na grlo nismo obratili paznju pa ima malo korozije koju sutra cistimo. Sad smo pricali kuci pre sezone smo zamenili ona tri drvena klizaca po kojima uvlakacki lanac ide moguce da smo poremetili zategnutost ili visinu lanca pa je to drugo na redu sutra. Hvala jos jednom na brzim odgovorima, ako ne da rezultata nista od toga nastavljamo dalje sa pretresom. Skupljac kamena smo cistili bojeci se da se tu nesto nije zapusilo.
44a16bece22c8b1fb05782a98eea48a8.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal ima vise vrsta tih turskih hladnjaka ali znam par njih koji su ih stavljali i posle par dana skidali jer se kombajn vise grejao nego sa starim
Najbolje remontuj tvoj i donji "komarnik" zatvori da vuce vazduh samo odozgo
najbolje bi bilo kada bi prostor ispod hladnjaka zatvorili da ne moze da lepi plevu, drugar je to uradio i miran je nekoliko dana od ciscenja hladnjaka
Zatvorio sam to i opet hoće da zeza, moram ga skinuti dole i pregledati, oprati.
 
Redje sace je bolje puno,ne zapusava nego skoro sve prolazi kroz njega,svako jutro samo malo izduvam i to je to.Sitno sace bolje hladi to stoji,ali vec poslepodne se zapusi u nekom % i onda cisti hladnjak ili mrezicu svaki krug-dva.
 
Hvala kolege na brzim odgovorima, juce smo kosili jecam 2 kj i danas se problem u zitu nastavio, pokusao sam savet kolege Matica, ali nije dalo rezultat, hederski sto smo nauljili pre garaziranja ali na grlo nismo obratili paznju pa ima malo korozije koju sutra cistimo. Sad smo pricali kuci pre sezone smo zamenili ona tri drvena klizaca po kojima uvlakacki lanac ide moguce da smo poremetili zategnutost ili visinu lanca pa je to drugo na redu sutra. Hvala jos jednom na brzim odgovorima, ako ne da rezultata nista od toga nastavljamo dalje sa pretresom. Skupljac kamena smo cistili bojeci se da se tu nesto nije zapusilo.
44a16bece22c8b1fb05782a98eea48a8.jpg
Da niste možda skraćivali lanac u grlu?
 
Otkači heder od grla, uzmi brusilicu i stavi disk-lamelu-šmirglu i udri do meNtalnog sjaja. Mora uvlačiti. Pa još kad skine koje jutro ječma.....
 
Tako ce i biti sutra do sjaja, mi nismo skracivali jedino se bojim da prethodni vlasnik nije mozda izvadio koju.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ne znam kolega, radili smo psenicu prosle godine i nije bilo problema, provericu i to za svaki slucaj.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Pre žetve 1-2 namažite hederski sto i dno na uvlačnom grlu sa naftom da malo omekša rđu a najbolje posle završene sezone namazati.

Pitanje za vlasnike zmajeva 142, da li je neko stavljao hladnjak (ove turske čini mi se sa širim saćem tojest providniji) i kako mu se pokazao u radu, da li bolje hladi pošto meni drži poprilično temperaturu kad je spolja 30 i više stepeni, svaki krug čisti zaštitno saće, neznam da li je ovaj moj hladnjak nekad krpljen pa eleminisan određen red saća, imam termostat, stavljao onaj plastični propeler sa 8 peraja i opet isto.?
Исти проблем и ја имам...до душе код мене је саће стињено на средини дали је предходном власнику нешто упало немам појма...али кад упече дође до 90+ц опичим метлом по хладњаку тј мрежици он падне на 80....Дали би бредело отворити оно прозорче на дну мрежице знам да би увлачио прашину а дали би боње хладио?
 
Nazad
Vrh