ZMAJ kombajni

Tema o reg.masina je zamrla pa da ovde pitam dok ste na okupu...Da li je nesto u medjuvremenu promenjeno pri reg.kombajna?Jer ovde jedan reg.Clasa pre par meseci i kaze da mu u nalepnici pise TRAJNO,jel cuo neko nesto o tome?
 
Treba mi broj remena na zmaju 142 sto ide ispod velike remenice od vrsalice....merio sam sublerom stari je 22 mm sirok...ali ne znam duzinu...
 
Poslednja izmena:
Tamo ima dva remena.

Remen 25x3200 Pogon ventilatora Zmaj 142
Remen 25x3745 Pogon prenosnog vratila Zmaj

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kolega 3200 i 3300 idu, a taj 3745 ide za pogon hedera.
Diesel,rade i ađani ali zadnji put kad sam njihove zupčanike ugrađivao nisu bili dobro urađeni. Umesto da klizi zupčanik po osovini,neće ni da naiđe....
John,nemam broj... Firma je Metalac Šimanovci... Pogledaj na forumu ili netu pisano je negde....
 
Poslednja izmena:
Jeste @Peet otišla je osovina i otišao je zupčanik što uključuje prvu i rikverc a mislim da je posledica svega što je pukao ležaj na toj osovini i blokirao.
 
Moj takođe ima nove tablice ali je istekla registracija još 2017 godine tačnije nije trajna.Baš ću pitati na tehničkom da li se nešto promenilo po tom pitanju mada ne verujem.
 
Ja registrovao mog avera pre tri dana i dobio trajno... Kaže momak sa tehničkog da je pre mesec dana krenulo tako..
 
Kod nas svake godine novatablica jer uvek istekne registracija, sad ako je trajno, jel da cekam da istekne il ce postat trajno pri redovnoj registraciji.
 
Ako neko ima problema sa volanom, da se tesko okrece bez hedera ili na malom gasu, mozda mogu pomoci.

Kod mene na 161 je bilo nemoguce da se upravlja na leru ili bez hedera. U ventilu prioriteta ima 2 gumice od kojih je jedna sa ulazne strane i bila je ostecena. Druga se nalazi u sredini i deli na dve komore.
Zmenio sam ih i zavio do kraja patron ventila. Proradio je volan, ali kad se ugrejalo ulje dotegao sam i tad je volan opet bio tvrd i samo malo popustio patron i opet se lako upravljao.
Pre nije mogao u mestu da se mota, a sad sa balonkama radi bez problema.

20180530_194748_zps9hr7v0th.jpg
 
Nazad
Vrh