ZMAJ kombajni

Ima vodeno hladjenje ali kao da ga i nema ,mene pitas kako je izmerio 180c nemam pojma...ja mu nisam poverovao u to ,jel sam video da nagravirano 120c...
 
Neema sanse ni vazdusar na toliko da dodje, inace nemojte se varati vazdusar ili vodeno, motor je motor i u vodeno kad stavite antifriz moze da pretrpi 105-110 temperaturu. Ali to ni jednom ni drugom nije prijatno ni malo.
 
Danas poceo da mi izbacuje iz prve brzine. 141 je u pitanju. Ima li neko predlog treba li prvo nesto pregledati pre nego otvorim menjač
 
Radio je normalno do danas. To mi se u njivi desilo, mislim da je zapeklo nebi radio ni ovih dana.
 
Meni se to desavalo na 135, do duse iz 2 iskakao, trebalo popustiti samo jednu stanglicu od biracu...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne bi da te plašim ali meni kada je iskočio iz prve u radu jednom prilikom unutra je pukao veliki ležaj u koji ulazi osovina prve i rikverca i napravio karambol samo takav.
 
Johne digni poklopac i samo će ti se kasti.... Zubi su pojedeni i zreli za zamenu. Podešavanje šipki može da pomogne (i ne mora),ali je to kratkog daha...
 
Ne ubrzavajte ljudi Zmajčeke niste na trkama.Kada nasviras Zmaja da na asvaltu ide preko 19-20 km/h to ima svoje posledice,sigurno i provereno.Mnogo je jeftinije i bezbednije ici 15-18 km/h koliko mu je i fabrički predviđeno.Kombajn nikad ne kasni,samo kada stoji i kada se opravlja u sezoni.Time što ćete ga ubrzati na putu ne znači da će biti brži i po učinku.
Pisali ste o grejanju motora,pisao sam već,onaj promašaj što je fabrički bio na Z-170, Tam 5 cilindara mi je u žetvi pšenice u 15 popodne uključivao alarm na 135c.Novi su bili davači temperature i mehanički i digitalni tako da je sigurno bila ta temperatura.Nenormalo se grejao.Motor na Z 171,Tam 6 cilindara se daleko manje greje.Ali zato je sada gore Mečka i tih problema više nema.
 
Ne ubrzavajte ljudi Zmajčeke niste na trkama.Kada nasviras Zmaja da na asvaltu ide preko 19-20 km/h to ima svoje posledice,sigurno i provereno.Mnogo je jeftinije i bezbednije ici 15-18 km/h koliko mu je i fabrički predviđeno.Kombajn nikad ne kasni,samo kada stoji i kada se opravlja u sezoni.Time što ćete ga ubrzati na putu ne znači da će biti brži i po učinku.
Pisali ste o grejanju motora,pisao sam već,onaj promašaj što je fabrički bio na Z-170, Tam 5 cilindara mi je u žetvi pšenice u 15 popodne uključivao alarm na 135c.Novi su bili davači temperature i mehanički i digitalni tako da je sigurno bila ta temperatura.Nenormalo se grejao.Motor na Z 171,Tam 6 cilindara se daleko manje greje.Ali zato je sada gore Mečka i tih problema više nema.

Vozio sam se na kombajnu ima sedalo tamo gde se ipusta kolicina iz rezervoara zito itd. Moji to teraju do maksimuma cak 40 kmh,sta vredi kad su to seljaci za dovolnjim uspehom
 
Pozdrav svima. Jedno pitanje za sve iskusne kombajnere: Imam problem sa njime jer ne mogu povecati broj obrtaja vise od 650 na bubanj sta je ciniti? Remenica ima 42 mm izmerio je. Novi lezajevi na biter. Rekli mi da je sat u pitanje ali ne verujem jer do sad je sve bilo u najboljem redu. Kako proveriti i sta ciniti?
 
Sto ceo trap? Sta mu je?


Upali juče u kanal kad smo vozili u rikverci, pocepali ga iznad one osovine gde živi levo desno, i uspeli smo da ga vratimo nazad, al nije sto posto, jedan točak je jedno santimetar povučen napred a drugi nazad, nemožemo nikako da ih vratimo... Trenutno burazer vari i ojačava pa ćemo videti dal će ići, a raspitujem se u slučaju da nes bude zezalo pa stavimo drugi...
 
Nazad
Vrh