ZMAJ kombajni

Koju matematiku ima taj da radi na tu cenu.
Pa trenutno ima to je sigurno,ali kada se budu ozbiljnije kroz neko vreme pocnu ozbiljnije kvariti dace i tu malu zaradu i jos mozda i iz dzepa.
Amortizacija se svuda u svetu racuna ali ovde izgleda ne.
 
Mislim da sam negde u ovoj temi video link za prodaju el. kontrole obrtaja koja bi se mogla staviti na kombajske osovine.Sad ne mogu da nadjem.???
 
@aca74

Ja ne znam koja mu je matematika ali ja koliko sam cuo lager je kod njega,znaci sve sto ovrse ,gazde moraju da lageruju kod njega ako hoce za te pare,a ako nije lager kod njega onda vrse po 5000 dinara lanac isto kao i mi sa zmajevima
Ove godine su ovrli u Brestovcu ko zna koliko lanaca>kad ulete u njivu to teraju ko ludi samo vidis prasinu i za cas posla opajaju pola atara.
 
Pa trenutno ima to je sigurno,ali kada se budu ozbiljnije kroz neko vreme pocnu ozbiljnije kvariti dace i tu malu zaradu i jos mozda i iz dzepa.
Amortizacija se svuda u svetu racuna ali ovde izgleda ne.

Pa kako ima ako taj kombajn kosta 70000-80000e. Koliko taj treba da radi? To su ljudi budale. Uvek se amortizacija racuna koliko gorivo, na kombajnu mozda treba vise.
 
Pa kako ima ako taj kombajn kosta 70000-80000e. Koliko taj treba da radi? To su ljudi budale. Uvek se amortizacija racuna koliko gorivo, na kombajnu mozda treba vise.

Ovo sto kaze Vlada B B, to je druga stvar. Tu ih onda odere.
 
Da sa predajom robe je tako kako si čuo, njemu se predaje,mada sa uslovima (cena i isplata) je jedan od najboljih u selu,a možda i najbolji.Korektan je maximalno,npr prošle i pretprošle godine suncokret koji je njemu predat sav je otišao bez dobitaka.
 
Pa kako ima ako taj kombajn kosta 70000-80000e. Koliko taj treba da radi? To su ljudi budale. Uvek se amortizacija racuna koliko gorivo, na kombajnu mozda treba vise.

Ovo sto kaze Vlada B B, to je druga stvar. Tu ih onda odere.

Ratko PA sigurno nemaju to sve od pameti I postenog rada.
 
Pa kako ima ako taj kombajn kosta 70000-80000e. Koliko taj treba da radi? To su ljudi budale. Uvek se amortizacija racuna koliko gorivo, na kombajnu mozda treba vise.

Ovo sto kaze Vlada B B, to je druga stvar. Tu ih onda odere.

Ratko PA sigurno nemaju to sve od pameti I postenog rada.

Odagle god da im je da su glupi nebi to sve funkcionisalo,ljude neznam licno ali ih @ddragan sigurno zna
 
Ja mislim da necu za moj da dobijem pare koje trazim. Jedino ako trazi neko iz mog kraja, ako budem imao srece uzecu za zitnu varijantu 9000, zato sto kod mene idu 133 po 6000.

Ja bi mog prodo za 5000 ODMAH. Registriran, nov motor ugradjen prije sezonu-dvije, vise se ni ne sjecam. Nove prednje gume. Imam rezervnih djelova skoro kao i ti za 142, jedan prednji tocak kompletan i jos jednu felgu, mjenjac kompletan, jos jedan heder kompletan koji raskopavam za djelove, bocne reduktore, gornje sito, osovinu prijemnog bitera i jos kojecega... Sve dajem za 5000 i nek ga voda nosi ;) Eto, toliko su nerealne cjene zmajeva kod vas. Ovdje ga nitko ne bi uzeo ni za 3000, prevazidjen stroj iako su kod mene male parcele. Sad svako selo ima nekakav malcer pa se malcira oko njiva i prilaznih puteva, njive se ukrupnjavaju malo po malo, prikolice sve vece a mali zmaj sve manji...

Ispravka...ispod 12.000.:osmeh:
Bobo
Kolega, kod vas u Srbiji su cjene zmajeva totalno nerealne. Kombajni stari 20-30 godina i na cjeni... Srbi dolaze u HR, kupuju 142-ke i voze za srbiju i tamo prodaju za dobru zaradu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako mislis nerealne?Evo moj je dosao iz Hrvatske za nekih 5.000e sa PREVOZOM i ulozio sam 4 i nesto nemam pojma koliko tacno jer sam od 8.700 prestao da vodim evidenciju,i radio ga nekoliko meseci kada se dodaju ruke...koliko onda on treba realno da kosta? Kako god da racunas uvek izlazi preko 10.A ovo sto pominjete za 6-7K pa ce ga neko srediti sa par hiljada eura,oce malo sutra,ponovo ce taj da lezi pod njim u njivi.Meni dok je bio u oglasima je zvao jedan ozbiljan kupac i pitao jesam li menjao hidraulicnu pumpu?Ja mu kazem Ne jer je jos uvek dobra,on kaze...ma gde moze da bude dobra za tolike godine,i to bi trebalo da se zameni.I u pravu je covek.

Cekaj malo... A ko ti garantira da kad kupis taj kombajn za lude pare da neces proci kao Matic s "Gertrudom". Sve sto je moglo biti zavareno je bilo zavareno, koliko je njega kostao remont vremena i zivaca... Ti sad (kao i Matic, kao i svatko tko je radio remont na svom kombajnu) makar znas da je sve zivo zamjenjeno na kombajnu, znas koji mu se saraf klima mal te ne. OFARBAN kompletan za sebe a ne za prodaju to jako puno znaci. I sad mi reci da bi ti za tako ofarban kombajn nekome NA RIJEC dao 10-12 000€ ?!?!? Pa prije ces opet uzeti neku drljotinu i odraditi ga pred sezonu temeljito i za manje pare imas sigurno bolji stroj jer ga sebi radis, neces stedjeti pa staviti lim tanji 1mm jer ode za prodaju pa nije ni bitno, zamjenut ces sve lezajeve i remenje kvalitetnom robom jer ide za tebe a neces staviti vasarske lezajeve i borovo remenje pa nek izdura dok ne dodje do kupca...

Zato ti kazem da su cjene puno nerealne kod vas za te kombajne. Da mi netko moze dati papir i garanciju 5 godina na remont, ruke i materijel takav kombajn onda vrijedi 12 000€ ovako na privatno, nema sanse.



Sta onda kazes na oog "pacijenta" nabacio kabinu od fahra i odmah je to zmaj 143... Cjenu ne zelim ni komentirati.
http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-zmaj-143-oglas-15508956
 
Da mi netko moze dati papir i garanciju 5 godina na remont, ruke i materijel takav kombajn onda vrijedi 12 000€ ovako na privatno, nema sanse./QUOTE]
Pa ko bi bio lud da da garanciju 5.god?Ta masina od tih po meni bednih 10-12.000. ces isplatiti za TRI godine jel tako,i zasto bi neko jos dve god.gratis garantovao?Ja sam u pocetku bio u oglasu napisao...>dajem garanciju<I onda su me par nazvali da pitaju dali sam normalan i da me posavetuju kako ce me svako zajebati ako im budem ostavio 2.000.e na konto garancije a da mi njih isplate nakon sezone ako ne budu imali kvarove u tom iznosu a za koliko imaju toliko da odbiju od te sume,ja sam tako planirao da garantujem ali ne vredi.
 
Dobro, onda Manjeviću, šta da kažem čoveku, jel taj tvoj komplet sređen Zmaj 142, sa oba hedera i roto sečkom, za prodaju ili nije?

Ako nije da čovek traži dalje.

I koja bi bila konačna cena koju tražiš?
 
Nazad
Vrh