ZMAJ kombajni

Samo mu kazi da ne kupuje krseve od po 7000-8000e, kada se stavi roto secka, izremontuje sve sto je potrebno. Izdadje on 12-13000e, mozda i vise. Ako se radi pravi remont, ako se farba i vari. Onda je nesto drugo.
Budimo realni, neko nece prodati dobru 14 ojku, za ispod 10000e, poslace je u usluge, ili ce raditi 2-3 godine muski, bez ulaganja, samo da krpi, pa ce onda prodati.
 
Samo mu kazi da ne kupuje krseve od po 7000-8000e, kada se stavi roto secka, izremontuje sve sto je potrebno. Izdadje on 12-13000e, mozda i vise. Ako se radi pravi remont, ako se farba i vari. Onda je nesto drugo.
Budimo realni, neko nece prodati dobru 14 ojku, za ispod 10000e, poslace je u usluge, ili ce raditi 2-3 godine muski, bez ulaganja, samo da krpi, pa ce onda prodati.
Kakve usluge sa 142?Sad svaka druga kuca ima kombajn a imas i onih sto vrsu za 3500 dinara sa prevozom.....kod nas jesenas upao Davidov iz Bavanista pa i oni sto imaju kombajne placali vrsu,jeftinije im bilo nego da vrsu sa zmajem........
 
Mislim da ne vredi kupovati ispod 6500-7000e. A i oko nje sigurno ima posla.
Ima oko Negotina jedna. Moze se uzeti za 4000e. Ali bas ima da se radi. Svadjala mi se sto je imala heder 3,6m, ja hteo da je uzmem sada skoro, samo za kukuruz. Nego sam odustao, dosta mi je tih remonta I sredjivanja.
 
Sve zavisi, ima dosta takvih kombajna koji spolja nisu šminkani ali su u dobrom radnom stanju. Za te novce se može naći i 141 sa dva hedera i dvoje kolica (žitni heder + heder za suncokret)...
 
Nema bitnih razlika. Kraca istovarna cev, veci volan. Ventilacija kabine na drugom mestu.
 
Mislim da ne vredi kupovati ispod 6500-7000e. A i oko nje sigurno ima posla.
Ima oko Negotina jedna. Moze se uzeti za 4000e. Ali bas ima da se radi. Svadjala mi se sto je imala heder 3,6m, ja hteo da je uzmem sada skoro, samo za kukuruz. Nego sam odustao, dosta mi je tih remonta I sredjivanja.

Kolega, kod vas u Srbiji su cjene zmajeva totalno nerealne. Kombajni stari 20-30 godina i na cjeni... Srbi dolaze u HR, kupuju 142-ke i voze za srbiju i tamo prodaju za dobru zaradu.

Evo samo par primjera:

142, psenica, kukuruz, suncokret
http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-tri-adaptacije-oglas-17721670

142 za sredjivanje, puno bolje izgleda nego taj sto spominjes za 4 koji ima bas puno posla
http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-oglas-15557121

142 samo zitna
http://www.njuskalo.hr/traktori/kombaj-zmaj-142-rm-oglas-17387282

141RM samo zitna varijanta
http://www.njuskalo.hr/kombajni/prodajem-konbajn-zmajj-141-rm-moguca-zamjena-oglas-9757424

A kakav je 141 jer ima neke velike razlike između 142 i 141?
Najveca razlika je u godistu. Tamo gdje 141 prestaje 142 pocinje. Isao je kolega gledati jedan 141 za djelove i ne pase mu dosta toga. Navodno su neke osovine tanje nego na 142 ali ako i pukne koja u radu, zamjeni se s debljom od 142 i teraj dalje. Razlika postoji u kabini (drugaciji instrumenti, drugacija ventilacija, drugacili volan i sic. 141 ima kracu cjev za kipanje pa ne moze kipati u bas visoke prikolice.

141RM (Redizajniran i Modificiran) bi trebao biti isti kao i prva serija 142

141 samo treba gledati da nije limarija trula a drugo se sve da odraditi za male pare...
 
Kakve usluge sa 142?Sad svaka druga kuca ima kombajn a imas i onih sto vrsu za 3500 dinara sa prevozom.....kod nas jesenas upao Davidov iz Bavanista pa i oni sto imaju kombajne placali vrsu,jeftinije im bilo nego da vrsu sa zmajem........

Za vrsidbu kukuruza je stvarno tata-mata,i ovde su neki plaćali njemu jer nisu hteli za tu cenu da pale kombajne.Sledece godine ga zovi suncokret da ti vrše, posebno ako bude lepa cena suncokretu.... a i u pšenici hoće lepo da se zazeleni za njim.
 
Auuuu Bobo, vi u evropskoj uniji a ni jedan zmaj koji si okačio sa ovih oglasa nema reg. tablice ????? Vi ste ko na divljem zapadu.....:osmeh: :ppozdrav:
 
Auuuu Bobo, vi u evropskoj uniji a ni jedan zmaj koji si okačio sa ovih oglasa nema reg. tablice ????? Vi ste ko na divljem zapadu.....:osmeh: :ppozdrav:

Da se razumijemo, kod nas se papiri jos uvijek mogu napraviti sa dva svjedoka. SVATKO ce pristati da ti registrira kombajn o tvom trosku (150€) na svoje ime i da ga prepisu na tebe...

Moj kombajn je stariji od mene 4 godine a ja mu prvi vlasnik ;)
 
Nisi u pravu Bobo. Ima I kod nas kombajna za 5000e. Ali su to krsine, za delove. Ako se hoce dobar kombajn, mora se dobro uloziti I remontovati. Stavljavam slike veceras od mog kombajna u fazi remonta.
I jos jedna stvar, prevoz i Carina izadju 1500e do 2000e. To su radili ranije kada su kod nas 142 kostale 10000e, zitna varijanta. Pa ih uvozili sapcani, gitirali I farbali, prodavalk kao remontovane za 12000e.
 
I šta si onda odlučio Manjeviću, za koliko para bi dao taj tvoj kombajn, sa oba hedera?
 
Nemoj tako. Čoveku umro otac pre više godina.

Stvarno, ozbiljan je kupac.

Izvini, mislio sam da je nas zajednicki drugar Vlada.

Bas dobar 142 zitna varijanta moze da se kupi za 8000.

@Shale

191 koji je u dobrom stanju, ne boji se ni jednog kvara. Najvise paznje treba obratiti na odrzavanje motora koji trazi kvalitetno ulje 20W-50, svake sezone nov filter vazduha i redovno izduvavanje filtera i samog motora. Sto se tog motora tice, ja nisam ljubitelj Tam vazdusara ali eto imam jednog na kombajnu, vodim racuna o njemu i kotrlja se i dalje. Delova ima, kako sam u nekom ranijem postu i napisao kod Hajagosa u Adi i kod Ozoraka u Bajsi. Ako nadjes kombajn da je u dobrom stanju, nemoj puno da se dvoumis.
 
Nazad
Vrh