ZMAJ kombajni

Pa dobro, ajde ti si terao. Moj kombajn je kompletano remontovao, adapter je ubrzan. Taj Anusic sto mu radio pumpu, radio dosta 142 ojki. Ponavljam, bez sat ipo ne mogu skinuti hektar.
 
U kukuruzu do 5 t po kj sa Zmajem 141 vozimo 2 sa varijatorom ili bez, a sve preko toga 1 sa varijatorom pa do bez varijatora. Najbolji koji smo skidali je bio od 7.5 t/kj Dekalb i islo je lakse nego u AS-u -72 koji je bio od 6.5.t/kj Zato napisite u kojem kukuruzu ste vrsili ili cijeg proizvodjaca, jer nije bas sve isto. Neki se mnogo lakse skidaju od drugih iako su istog prinosa po kj!
Jos samo da dodam da radimo sa roto seckom!
 
Poslednja izmena:
LJudi, ja se vama divim. Toliko radite po njivama, stalama i radionicam i onda se uhvatite tastature i krenete sa objasnjavanjima. Svaka cast, treba to sve postici! ::svaka cast::
Nisam mislio raspravljanje u smislu svadjanje nego pisaje. Ali, ok, kad se ima vremena, Badnje vece je, svakako.
 
Poslednja izmena:
Nije samo širina bubnja u pitanju.Sve je drugačije počevši od hederskog stola,režučeg aparata,transporta,sistema izvršaja,lađe,sita,transportera ovršene i ne ovršene mase...pa do same konstrukcije.Zmaj 142 ima propusnu moć od 4 kg mase u sekundi dok Zmaj 170 ima 7 kg u sekundi pa zaključite sami kolika je razlika.
 
Poslednja izmena:
Drugari, počeo sam da razmišlja o zameni mog zmaja 142, sa većim zmajem recimo 171 ili 191, ali me muči nemogu nigde da nađem visinu tih kombaja. Šupa mi je visoka 4 metra, da li bi mogli tu da uđu?
 
Svi kombajni i sve radne masine po zakonu moraju biti visine ispod 4m. Znaci 100% ulazi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Evo ja cu da potvrdim Matica da je u pravu. Moze biti mala razlika zbog guma ali u sustini to je neki maximum.
 
Pa počeo sam da gledam te velike zmajeve, jer se sa ovom mojom 142 naradim ko crnac a ništa veliko neuradim, tj navozam se mnogo, a mali kapacitet ima. Sada mi treba neki veći, tako da u zadnje vreme nešto sam počeo da gledam 191. Koliko sam malo propratio oni imaju heder zahvata 5.4 m? I video sam da imaju dve vrste motora: neke mercedese i neke vazdušare. Jel zna neko oznaku tih mečki, i koji su vazdušari išli u njih, Dajicovi?
 
Nazad
Vrh