ZMAJ kombajni

Ako na 170 stavis 4 reda,moraces ga terati tako da ce svi misliti da si poludeo,da bi mu obezbedio dovoljno mase da kombajn radi kako treba.Ja to ne preporucujem.
 
Poznajem coveka koji je hteo da mu se pri sredjivanju 170-ke skrati heder na 4.2m i adapter na 4 reda pa mi se sad upravo desava da mora da tera po njivi kao nezdrav da bi to bilo to :D
 
Pa imo je netko od clanova, mozda jos i ima 161 ili 162 s kukuruznim hederom 4 reda... Bilo je price da je 16x taman na knap da prolazi kroz 4 reda i da je dosta zeznuto raditi jer desni tocak oce da gazi neobran red
 
U bre. Pa taj 170 mnogo mocan kombajn? Vidim da se krecu do 10000e. Deluje primamljivo.
 
Pa imo je netko od clanova, mozda jos i ima 161 ili 162 s kukuruznim hederom 4 reda... Bilo je price da je 16x taman na knap da prolazi kroz 4 reda i da je dosta zeznuto raditi jer desni tocak oce da gazi neobran red

162 se lepo ponasa sa hederom 4 reda, bunker mu je onda potaman za krug na duzi do 400m, a ako tolko seta kombajner levo desno da uspe gaziti neobrani red...svaka mu cast...onda
ili mora smanjiti alkohol,
ili druga opcija je da je sastav ispod 60cm
 
Veci je problem do sastavnih redova. Mi smo 162 terali normalno sa njegovim adapterom od 6 redi bez problema i bez vijanja po njivi.

Manjevicu, svi veliki Zmajevi su mocni. Iako svaki ima po neku falinku, rade posao bez problema.

Evo naseg zajednickog 162 davne 2009. godine gde je radio sa 6 redi adapterom opusteno u nepunih 10t po ha prinosa:


Ovako 190-ke rade u prinosu od oko 8.5t po ha i pri bas 5 piva po soferu:

 
Voleo bi da vidim onog zmaja koji u ovakvom kukuruzu ide 2+ varijator. 7+ t po k.j stabljika visoka polu zelena.

2r6p0nq.jpg
 
Dobrinacan, pogledaj moje slike, vidi se koliko su visoki kukuruzi, da na hederima imaju letve da ne lupaju stabljike po sajbi koliko brzo teraju i pisao sam koliki je prinos vlaznog zrna. Ti imas standardni heder i sjecku, tu ne ide 2. ni u kojem slucaju. Na ona dva 142 sto sam slike postavljao su hederi ubrzani gdje god mogu biti ubrzani. Ti gledas da sasjeckas kukuruzovinu da to bude fin posao, kolega je vrsio kukuruz u smjeru u kojem ce orati jer u suprotnom smjeru nije bilo sanse posto su iza njega stabljike ostajale KOMPLET CITAVE, samo malo nadrobljene.

Nemoj pricati da ne moze kad ja cjeli svoj zivot gledam da moze i to u svakakvim kukuruzima.
 
Sve moze. Ali to nije posao. Za 142 je druga bez varijatora ili sa malo varijatora I tu je kraj. Ja kada ne bi zurio, da imam da radim samo 20-25 ha. Terao bi prvom i sto je rekao neko, nemam brige da cu nesto slomiti.
Strani kombajni uglavnom idu sa motorima od 120-160ks, pet slamotresa, sa cetiri reda kukuruza. Oni teraju 5-6km na sat. A 142 koliko se secam ide 4km u drugom bez varijatora. Tako da budimo malo realni.
 

Evo i od mene jedan kratak video. Inace drugi otkos od kad je u mome vlasnistvu. Prinos preko 4 tone ingenia. Prezadovoljan :ppozdrav:
 
Naravno,kvalitet rada iznad brzine! Ja mislim da bi se ovaj moj raspo kad bi ga ubacio u 2 i dao mu varijatora. :osmeh: Sve moze,probao sam ja i da ubrzavam hedere i da vozim brze,ali sam uglavnom umesto te brzine dobijao po dzepu i noci i noci nespavanja da se odklone neispravnosti jer naravno kombajn ujutru mora da izadje ispravan. To je P0725. (djubren stajnjakom)
 
Sve moze. Ali to nije posao. Za 142 je druga bez varijatora ili sa malo varijatora I tu je kraj. Ja kada ne bi zurio, da imam da radim samo 20-25 ha. Terao bi prvom i sto je rekao neko, nemam brige da cu nesto slomiti.
Strani kombajni uglavnom idu sa motorima od 120-160ks, pet slamotresa, sa cetiri reda kukuruza. Oni teraju 5-6km na sat. A 142 koliko se secam ide 4km u drugom bez varijatora. Tako da budimo malo realni.

Gledaj, receno je da "NE MOZE" ja imam dokaze da moze, postavljao sam vam prije par godina i video clipove pa opet nitko nije vjerovao... MOZE i te kako da moze samo sto vi sad okrecete plocu "To nije posao" je drugi par opanaka. Ljudi tako rade GODINAMA i vozio sam se u kombajnu prilikom takvog rada uzasno izgleda, ide kao mutav, ali izvrsava sve, nista ne rasipa i samo gaaaas. NJima je pasalo da kukuruzovina ne bude sasjeckana, svejedno su ju palili dok se smjelo i vrseno je u pravcu u kojem ce se i orati da ne stopa plug (IMT 757.30). Meni kad kolega vrsi kukuruze ide s DF kombajnom i geringhoff PC hederom oko 4km/h, spusten heder do zemlje i polako, nema nikakve zurbe. Zaoravam s 549 i 756 takvu kukuruzovinu bez problema dok ovo sto je iza 142 ostajalo nemam komentara ali su tako radili.

Desavalo se da se u pola posla doslovce razleti odbojni biter, nista, teraj kuci, rastavljaj, preko noci za Srbiju po novi biter, sastavljanje i u podne sutradan kombajn opet na njivi.
 
Kod 190 i 191 je adapter za kukuruz hendikep jer ne moze on sa Zmajevim adapterom da proguta koliko kombajn moze da provuce kroz sebe a da ne prospe. Ove 2 190-ke su opajale parcelu od 10kj P1114 za manje od 2 sata i skinule su nesto preko 63 tone sirovog kukuruza.
 
Druze, moze, probao sam ja. Ali je to silovanje masine. Sta fali prvoj pun varijator, teras sa uzivanjem.
 
Druze, moze, probao sam ja. Ali je to silovanje masine. Sta fali prvoj pun varijator, teras sa uzivanjem.

A tek si jucer pricao da nema motor snage da tera kako treba kukuruzni heder... Danas pricas jedno, sutra drugo. Dogovori se sam sa sobom pa onda ovdje pisi.

Nisam ja rekao da ja odobravam takav rad samo skrecem paznju da pisete nesto bez veze. Uviejk postoje ljudi koji ce svoju masinu terati kao da je ukradena i tako raditi godinama s njom odobravali mi to ili ne.
 
Alo ljudi citajte malo sta sam napisao.
Tada je pumpa bila drugacije namestena, pucao je od snage, tada je trosio 25l po ha. Opet sam radio pumpu kod Anusica u Pancevu, zbog prevelike potrosnje goriva. Covek mi je rekao da sam imao rotor na Bosh pumpi od turbaka. Posle toga je kombajn mnogo manje trosio, ali nije imao snage da tera drugom sa ubrzanim varijatorom. Sta ste tvrdoglavi kao mazge. Procitajte lepo sta pisem. Treci put pisem istu stvar. Kada je pumpa uradjena lepo I kada ima normalnu potrosnju, ne moze se terati tako brzo.
Ljudi teraju 142 po 20 godina, pa onda ubacuju Mercedese. A ti I Zektor ste pametni pa znate sta I kako, jedan tera 133, sa kojim ne radi kukuruz, drugi tera 171 koji je moxna masina za 142. Pa onda pisete nesto.
Zasto onda ljudi ubacuju Mercedese. Bolje ugraditi generalku na S46, za 1500e, nego kupiti polovnog Mercedesa. U ko zna kakvom stanju. Dajte ljudi, saberite se malo.

- - - - - - - - - -

Bobo, kod mene ima covek koji ore sa fergosonom u dvobraznim plugom u drugoj. I jel to normalno?
 
Poslednja izmena:
Terao je Zektor 142 pre ovoga mnogooo i tacno zna sta moze samo kad je to sve namesteno kako treba! S46 nece posustajati u kukuruz skoro nikad ako je sve kako treba!!! Jos jednom (Ako je sve kako treba) :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh