ZMAJ kombajni

Ja licno kada sam vozio 2 u kukuruzu imao sam fatalne kvarove tipa pucanja osovine bitera,spirala ovrsene i povratne mase. Desavalo se da pukne i lanac secke ili da oriba zupcanike na pogonu secke i slicnih problema.
 
Pa Zmaj je to. Mora nesto da puca I da se lomi. Kao moj drug sto ima 142. Za dve godine radio motor, pukle mu dve osovine, jedan lancanik. Vario bunker I vetar. Kaze prezadovoljan je sa njim. A ja pitam, pa ovi kvarovi I varenja. A on kaze pa to je potrosnja materijal, kako mislis ti. Uz sve to platio ga je 15000e u zitnoj varijanti, zato sto je fabricko stanje.
 
Znam za taj kombajn, on je kod mog drugara Lemija. Kombajn je uspesno zavrsio sezonu a razlog prodaje je trgovina. Kombajn je isti kao moj samo sto mu je heder 4.8m.
 
Ne kažem da su loši ti veliki Zmaj kombajni,ali kod mene su neupotrebljivi.Čak i 142 je preveliki,nemože svuda da prođe.Imam 132,komplet sam ga sredio pre 5-6 godina,uradio sam od tad sa njim više od 300 hektara i ide bez problema.Od kvarova sam imao dvaput zamenu desnog ležaja prijemnog bitera i poneki remen.Nije mu učinak nešto baš veliki ali prosečno pokosim sa njim oko 5 hektara za dan.Delova imam na 25 kilometra od kuće i u sezoni prodavnica radi celi dan.U toj prodavnici ima delova da se taj mali Zmaj sastavi ceo,bukvalno svaki deo.
 
Mislim da je 142 najboljih zmajev kombajn. Mana mu je slabija motor. Kada bi imao mecku gore, mogao bi lepo da tera I secku za slamu I kukuruzni adapter bi terao bolje. Za skidanje do 100 ha psenice I kukuruza, ne treba boljeg. Mala potrosnja, jeftini delovi. Ja cu mozda za koju godinu ugraditi secku I klimu. I onda ga terati dokle god ima delova za njih.
 
Mislim da je 142 najboljih zmajev kombajn. Mana mu je slabija motor. Kada bi imao mecku gore, mogao bi lepo da tera I secku za slamu I kukuruzni adapter bi terao bolje. Za skidanje do 100 ha psenice I kukuruza, ne treba boljeg. Mala potrosnja, jeftini delovi. Ja cu mozda za koju godinu ugraditi secku I klimu. I onda ga terati dokle god ima delova za njih.

Da si vozio neki od vecih zmajeva ne bi bas tako milsio :ppozdrav:...
 
Sve ima svoje.142 jeste jeftin za održavanje ali da je najbolji Zmajev kombajn nije.Kod većih modela počevši od Zmaja 170 pa na gore ima problema prilikom nabavke specifičnih delova.Rešivo jeste ali dosta skupo čak egzotično u nekim slučajevima i nema delova na trafikama.
 
Pa i nije neka egzotika, Ozorak ima polovno a Hajagos novo i opet ima gde da se uzme. Hidraulika je standardna, dobar je izbor motora koji mogu da se namontiraju. Remenice pasu od 170 do 191 sa svakog na svaki. Heder isto tako, bez prepravki. Hederski sto je produzen. Tockovi su standardni i ima ih na svakom koraku. Jedina glavna razlika u odnosu na 142 je sto ti kombajni ne znaju sta znaci pun heder, ambrozija od 2 metra, adapter sa tarupom, secka...je oni to ne osecaju.
 
Da 142 ima slab motor da tera sjecku za slamu i kukuruzni heder je cista glupost. Kod vas u Srbiji je moda takva da se masovno ugradjuju mercedes motori i ko nema ugradjen mercedes, taj ispada budala. Provjereno 142 tera sjecku za slamu i 4.20 heder bez ikakvih problema sa standardnim motorom, provjereno tera kukuruzni heder bez tarupa u 2. brzini a s tarupom u 1. i to bez da se nesto preterano pati. Da ima jaci motor opet ga sjecka koci i svejedno mora u 1. brzini ako ocete da sasjecka lijepo... Bio je ovdje 142RM 91 ili 92.g. sa fabricki ugradjenim IMR TS46 (130ks) i nista bolje ne radi od standardnog zmaja samo je tolika buka da nije za biti u njemu...

Ako imate problema sa sporim radom u njivi, nabavite heder 3.6m koji i prilici kombajnu s uvlacnim grlom 100cm pa pricajte onda nesto. Sa uzim hederom u svim strnim zitima 2. brzina i samo furi, Koliko god heder moze progutati, moze i kombajn.

Nasli ste sad prepravljati kombajne koji su radili po 30 godina sa standardnim motorom...
 
Nazad
Vrh