ZMAJ kombajni

Znaci da i osovina je 100℅ ista. Inace ovo je oprema za pirinac za zmajku 132 133 i valjda 135.
 
Bubanj i podbubanj za pasulj :D

Za grah (pasulj) ljudi na male zmajeve mecu letve od friskog orahovog drveta ili cak neke gumene su znali izmisljati. Na bubanj su metali najsporiju kombinaciju lancanika, kombajn je stajao na mjestu na pola gasa i tako su vrsili grah na mjestu. Elevatori otvoreni da lopatice ne nose u bunker posto se jako puno lomi i ovako a kamo li da jos ide preko elevatora i jos na 3 sneke na istovaru iz bunkera.

Ovo sa slike bi na sebe namotavalo stabljika i stabljika, mislim da mi zetva graha bila jako izazovna za zivce s ovakvim bubnjem i podbubnjem...
 
Ajd da čujem stručnjake
Nažalost nemam bolju sliku ali mislim da se vidi šta je u pitanju
aad012453114973.jpg
[/URL] [/IMG]
Na bočnom otvoru vidi se bočna guma na sabirnoj ravni da prelazi ivicu otvora za neka 2 cm a trebala bi da ide malo ispod ivice....
širina gume, bočni zidovi sabirne ravni, nosači sabirne, vodoravnost, sve je u standardu ali ipak ne stoji kako treba
video sam to još na jednom kombajnu....
jel zna neko razlog :sta:
 
Ako je sve drugo kao sto treba onda znaci da radnik na presi ocigledno nije tog dana bio trezan pa stancovao otvore mimo sablona,a onda u ugradnji to nije primeceno,pa na kraju sklapanja je uvidjeno ali je kontrola zakljucila da to moze nesmetano raditi te da moze dalje iz fabrike.Koliko sam u pravu ne znam ali nemam drugacije resenje.
 
Ima li neko sliku (ili bi mi ucinio uslugu da slika) lanaca i lancanika (i ako ima jos nesto od opreme) za usporavanje broja obrtaja bubnja kada se radi kukuruz?
Planiram to da kupim,ne znam kako izgleda,a mozda je moguce nekad naleteti na to polovno na nekom vasaru...
 
Da li je neko stavljao univerzalanu korpu na 142 ojku? Pa da radi sa njom I psenicu I kukuruz. Da ne stavljam blinde na bubnju. Kazu da ni psenica ni kukuruz tako nece biti cisti.
Mada vidim da na stranim kombajnima rade sa tim univerzalnim korpama.
 
Da li je neko stavljao univerzalanu korpu na 142 ojku? Pa da radi sa njom I psenicu I kukuruz. Da ne stavljam blinde na bubnju. Kazu da ni psenica ni kukuruz tako nece biti cisti.
Mada vidim da na stranim kombajnima rade sa tim univerzalnim korpama.
Univerzalna korpa postoji (ali ne fabrički,tek od Z-170 koliko znam)ali je ne preporučujem,a blinde se moraju skidati za pšenicu i montirati za kukuruz.
 
Univerzalna korpa postoji (ali ne fabrički,tek od Z-170 koliko znam)ali je ne preporučujem,a blinde se moraju skidati za pšenicu i montirati za kukuruz.

Spajki je mislio na 142-ku.

Maticu, Spajki je napisao da je fabricki ugradjivana univerzalna korpa tek od modela 170 pa nadalje koliko ja znam citati. Samo sam skrenuo paznju da je mozda i 143 imao fabricku univerzalnu korpu u ponudi sto i jeste kako je i kolega Dobrincan potvrdio.

Znamo svi da je univerzalna korpa u nekim slucajevima dobra ali u vecini losa tako da je ipak bolje zitna i kukuruzna i mir boziji. Blinde se moraju stavljati da je ne znam kakva korpa u pitanju kad se radi kukuruz a u soji ne smetaju ako kojim slucajem dodje soja u isto vrijeme kad i kukuruz...
 
Nazad
Vrh