ZMAJ kombajni

Sta je pre Zmaj izbacio:Z170 ili Z143?
 
Koji je manji 143 ili 170? Ako cemo vec tako... ;)

Covjek je pitao za zmaja 142, ti si odgovorio da tek od 170 imaju fabricke univerzalne korpe (Misleci GARANT na velicinu kombajna a ne na godiste od kad se proizvode kombajni). Ili se kasno ispravljas ili se nisi prvi puta dobro izrazio. Napisao si da ne postoji fabricka korpa nego tek od 170 pa na dalje, ako cemo po tvojem stajalistu prema godistu proizvodnje, opet greska posto je 143 izasao poslije tako da opet postoji fabricka za 142...

Samo sam skrenuo paznju na fabrisku univerzalnu korpu za zmaja 143 koja pase u zmaja 142.
 
Koliko ste skinuli kukuruza najvise sa 141-142 kom? ja nemogu da skinem vise od 5,5-6 ha. kakav god da je prinos. kao da ide isto i u onom od 4t i u onom od 10t po ha.
 
Da,kako sam mislio to sam i napisao:Da je Zmaj pravio univerzalne korpe tek nakon izbacivanja na tržište modela Z170.Dobro si ti pročitao a dobro sam i ja napisao to u ponoć kad sam došao od Kuma kući :ppozdrav: .Kao što je Matić napisao kačenje nije isto tako da treba prepravke.Isto tako korpe od Z161,162 mogu da se ubace u Z170,171 uz malo prepravki.Inače, živeli :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Koliko ste skinuli kukuruza najvise sa 141-142 kom? ja nemogu da skinem vise od 5,5-6 ha. kakav god da je prinos. kao da ide isto i u onom od 4t i u onom od 10t po ha.
To zavisi od veličine parcele,kipovanje u hodu ili u mestu i pre svega onoga ko vozi.
 
Kolega je sam vrsio sa zmajem 142 i sam vozio sa 5106 i jednom zmajevkom 8t na silos udaljen 7-8km od njive. Njiva u komadu 10 hektara ravno, pola je nagnut teren, pola je ravno. u tri dana je odradio tu njivu. Prinos vlaznog zrna 7 tona po jutru (tako je on rekao, ako on laze, lazem i ja). Vrseno je u 2 brzini pun varijator sa JAKO ubrzanim hederom. Iza njega su stabljike ostajale skoro pa citave, samo nagnute u smjeru u kom je kombajn isao...
 
Pa to je to onda.... kojom terate? ja uglavnom druga bez varijatora, ili malo ubrzan. mada ima gde trazi prvu....

- - - - - - - - - -

Neka norma mu je 10 k.j ili 50-60 tona ako ces u kilazi. :ppozdrav:
Ne moze bas svaki dan skinuti 50-60t. ako je prinos 5-6t po ha. nema sanse da skine 10ha. bar ja ne mogu, a ni moj kombajn.
 
Moze i oko 10ha da ovrsi u tabli. Meni je to bio neki maksimum, ali to se i teralo. Mada zbog rotosecke ne teram brzo jer onda ne uradi lepo, pa je i učinak manji, oko 14 k.j.. Uvek 2. 1/3 varijatora, ili pola varijatora. Zavisi od vrsta kukuruza kako se kruni kao i tuluzine kakva je. Prvom nisam nikad vozio u kukuruzu, ni kad sam imao prošle godine 8t po jutru.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Prva na pola varijatora nekih 3 km/h. Ako zelis da ostavis ovakav utisak i usput vozis bez brige da ti nece nesto puci. :osmeh:

2uzup9c.jpg
 
onda je meni ocigledno slab motor, ne mogu da terem brze od druge pola varijatora. cak mislim da sam 2014 isao brze, a prinos je bio jaci.
10ha ja nemogu da skinem. neki prosek mi je 5ha dnevno, ali se selim. pa gubim u putu barem jos jedan hektar.
najvise sam za sada skinuo psenice, za 12 sati sam skinuo 9,8ha, prinos se kretao od 5-6t po ha. nisam stao nikako, uglavnom sam praznio u hodu, terao sam drugom bez varijatora, heder 3,9m.
 
Ova dvojica:
28a7rsp.jpg


S ovakva dva kamiona u transportu i jedna zmajevka ceka kao "tampon" ako kamioni ne stignu.
2afcx2s.jpg


Skidaju 10 hektara za jedno popodne bez da se umore. Na obadva je heder ubrzan koliko moze bez ikakvih sjecki a prva brzina u kukuruzu samo kad je blato ili uzbrdo. Na slici se vidi kolike su stabljike i da na hederima imaju letve da stabljike ne lupaju po sajbi. Ako se bolje pogleda na sta njiva iza njih lici, to je katastrofa (zao mi je pa nemam bolju sliku njive. Najprije prodju uvratine i onda pjeske traze razore i od razora krecu u vrsidbu u smjeru u kojem ce se orati njiva jer stabljike ni malo ne usitnjavaju, ostaju mal te ne kompletne samo izlomite u smjeru kretanja kombajna. Usluzno vrse malo sporije da ljudi mogu poorati kako-tako s manjim traktorima al opet je to letenje po njivi.

Ovo sto Dobrincan ostavlja iza ebe, ne bude iza mog malcera tako fino sasjeckamo...
 
Naseg seoskog metalo strugara Djuric SMB. Klasicna secka sa obrnutim kucistem oklagija,imam dva noza. I lancanik na osovini od grla mi je 43 ili 46 zuba,nisma tacno siguran.
 
Kod nas je vrsidba zavrsena odavno, ali ajde da i ja ubacim neki video

IMG_20141107_120907.jpg

evo kako kod mene radi, mada treba jos da se ubrza tarup po meni, da sitnije sece. Moram pitati clana jbrtk koji bi zupcanici trebali.
Na snimku je losije jer su nakon toga nozevi naostreni i otkidacki valjci podeseni,mada i tuluzina je bila neka zilava.
Mada prvi od desna mi i dalje pravi problem kako god podesavao valjke, ne znam zbog cega.
Meni je voznja 1. br. gubljenje vremena kao i prosipanje nafte.
 
Ako dobro vidim na video snimku oglagije ti okidaju skroz gore? Sto ti je ubrzaniji adapter to ti je brze habanje lanaca i ostalih okretnih delova.
 
Napisao sam da su otkidacki valjci posle,tj.sutradan podeseni, ako pod tome misliš na oglagije.
Adapter je ubrzan taman, mislio sam na lancanike koji pokreću rotosecku, da ih zamenim da bude još brza. Ubrzavao sam je, ali greje se, pa trebaju deblji lanac i lancanici.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da,da na okidacke valjke sam mislio ali sam umesto oklagije upisao oglagije. Upravo tako,ti veliki obrtaji ubise lanac secke,ja sam ga jedno vreme menjao (dok je bila ubrzana) na svakih 20 k.j. Sav se raspadne.
 
To je kao sto odma' napisah podeseno sutradan.
Mora ojacan lanac, kao i da se podmazuje nekoliko puta na dan. Tako barem ja radim i za 5god. promenjen je 1 ili 2 lanca. Ostale lance takodje mazem 2 puta u toku dana jer od prasinu budu suvi, pa pre propadnu. To obavim u toku kipovanja na polovini dana.
 
Nazad
Vrh