ZMAJ kombajni

Ja sam imao 3 Zmaja i nikad nisam imao problema sa zaledjivanjem vode u hladnjaku.
 
Vlado, na traktoru je saće vertikalno postavljeno u hladnjaku i kad ga ispuštaš sve iscuri......
U zmajevom hladnjaku saće su postavljene horizontalno (vodoravno) i kada ispustiš vodu iz njega iz nekog razloga (prljavština, začepljenje, nagnječenje saća) se voda zadrži u nekom od saća i naravno zima uradi svoje.....
Nadam se da sam ti pojasnio....:ppozdrav:
 
Od kad smo uzeli kombajn samo dve sezone smo skinuli hladnjak, posle smo sipali antifriz u sistem i od tada ne brinemo.
Sad pred kukuruz uzeli smo jos jednog Zmaja 141,na njegovom hladnjaku su sace postavljene vertikalno, mislim da je hladnajk od Univerzala, al opet smo sipali antifriz da budemo mirni. Inace ovaj ce raditi iskljucivo kukuruz i mozda suncokret ako ce biti potrebe, nisam stigao da ga slikam ubacen je u supi mozda ce biti sutra neka slika.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Mislim da je mnogo jednostavnije sipati antifriz nego se zaj...ti sa skidanjem hladnjaka! Ja takodje nisam hteo skidati hladnjak nakon pustanja vode prve godine kad smo ga kupili ali posle nekih ubedjivanja skidali ga samo prve godine. Kad smo ga skidali jos 3 do 4 l je sigurno cureleo iz hladnjaka!
 
Nov hladnjak smo kupili pre 3 godine pred vrsidbu zita kostao je oko 27 soma,zato pazite,ako ljudi imaju pozitivna iskustva sa dolivanjem antirfiza pred zimu sipas i ne mislis.Nas je hladnjak bio dosta krpljen,star i stalno je imao problem,zato smo i uzeli nov.
 
Ne samo sto ima horizontalno postavljeno sace vec i to je podeljeno na tri dela, zbog toga se nemoze nikako nikad ispustiti sva voda. Zato kad se skine jos uvek iscuri jos 2-3 litre. I ja imam nasut antifriz u sistemu, cele 2015 je isparila jedna litra ovako sam miran od razmrzavanja.
 
Nemoj da ste uopste sigurni u tu jednu litru antifriza koju sipate,zato sto ona jedva i da moze prekriti dno hladnjaka,i sta se onda desava sa onim cevcicama u visljim slojevima u kojim je ostala voda?Najmanje i najsigurnije je da napravite rastvor od nekih -20 ne mora jaci a bolje je naravno i to nekih bar 7-8 litara,nakon ispustanja vode sipati tih 7-8l.i pustiti da radi neki minut,onda to mozete ispustiti i prebaciti ga npr u traktor a ovamo ako ostane litar ili nebitno koliko znate bar da nije voda i da nece izduti celije,kao sto je kod mene bio slucaj.
 
I meni se desilo prosle zime da se zaostala voda u hladnjaku smrzla i napravila stetu, zato je sada antifriz u sistemu.
 
Pozdrav kolege.Potreban mi je podatak kolika je tezina ZMAJA 133 sa sortirom bez kabine i bez prese.Ja se izvinjavam ako je vec to pisano ja nisam pronasao.Hvala unaprede.
 
Ljudi trebaju mi brzi odgovori,moze i na pp. Prednosti i mane z191?? verovatno je pisano 100 puta,ali treba mi na brzaka pa ne mogu citati sve. Imam neku kombinacju da menjam moju 143-ku za 191. Meni treba veci njemu treba manji i svima lepo. :osmeh:
 
Mani se corava posla. Cim on hoce da ga prodao u delove. To je dosta trulo, staro, nema bas delova. Bolje kupi 142, barem ce biti delova narednih 20godina.
 
Bas corava posla, realno motor i menjac su najbitniji, ostalo je je lim :)

Dok razmisljam sta i kako, da vas pitam, jesu fabricki ugradjivani Mercedes motori (i u koje kombajne) ili su kasnije ubacivani?
 
Nazad
Vrh