ZMAJ kombajni

Ako si kupio manje lancanike onda bi bilo dobro da imas i lebdecu osovinu jer svaki put rasturati sve bas nije sjajno ali ako vec hoces tako da ti pomognem, kod mene na lancu ima jedna spojnica i jedna poluspojnica (normalno x3).
 
Ima jedan moj kolega 3 komada. Imao je do prosle godine 2 jedan kukuruz i suncokret a drugi za psenicu i ostale slicne kulture. Na "psenicnom" mu lane ode odbojni biter u ciku sezone, na brzinu uradi adaptaciju na "kukuruznom" i nastavi zetvu, kad te sreca hoce, razleti se i na njemu biter... Ode u Srbiju po novi biter, i popravi "psenicni" kombajn i ne sjecam se sta je bilo, nesto se drugo potrga i sta ce posudi 142 od jednog naseg poznanika (koji se modernizirao pa mu je 142 bio samo za rezervu dok se stranci ne poprave) i s posudjenim 142 dovrsi zetvu i toliko mu se svidio pa sad ima 3 142 u dvoristu...

Obadva "psenicna" su u TIP-TOP stanju dok je onaj "kukuruzni" malo izblijedio ali sve radi 100% na sva 3 kombajna.
 
Hvala,Frenky :ppozdrav:
Imam jos jednu lebdecu osovinu.Inace mi nije problem to sve prepakivati,ali cekic ne volim da koristim,kad se to ne mora,zato ne bih da nitujem,nego da odradim to kultruno :osmeh: i pravilno.
 
Ne znam gde je tema za oglase pa cu napisati ovde ,a ako smeta vi prebacite u odgovarajucu.
Dakle mislim da je doslo vreme da zamenim mog zmaja za neku stranu masinu,Zmaj je 142,86.god.poseduje svaki heder posebno,zitni,kukuruzni i suncokretni,moguca svaka proba i provera.Hederi su pre dve god izremontovani,moze se reci da je bez ulaganja.
http://www.polovniautomobili.com/kombajni/7115543/zmaj-142-sa-3-hedera
 
Hvala ali nasao sam tocak komplet sa gumom ukrajinskom 250 evra..samo felna 120 evra pa ako nekom treba imam broj od lika inace ima tih ,,lomova,,na kile
:D

- - - - - - - - - -

E sad,imam problem sa spojnickim vratilom na 143 pa me zanima da li je neko vec to radio,kako sta ali mislim da cu celo zvono dole?pomoc
 
Da li je neko radio suncokret sa kukuruznom korpom i blindama sa 141/2? Ako jeste molim da mi saopsti svoje iskustvo.
 
Radimo tako od kada imamo kukuruzni adapter .Od kada imamo kombajn,sem prve godine, suncukret radimo sa kukuruznom korpom.
 
Za korpu je ok, a sto se tice blinda na bubnju da li predstave problem? Nece da gusi?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Da li Zmaj 142 oseca secku? Da se skine psenica na nekih 10cm od zemlje, i da bude pustena secka? Da li se mora znatno sporije voziti ili ne?

- - - - - - - - - -

Da li je neko radio suncokret sa kukuruznom korpom i blindama sa 141/2? Ako jeste molim da mi saopsti svoje iskustvo.

Ja sam radio tako. Mislim da je cak bolje nego kada se radi sa zitnom korpom.
 
Koliko se najvise moze smanjiti broj obrtaja bubnja na Z 142?Danas sam prvi put radio kukuruz,ali cini mi se da ima malo vise loma nego sto bi trebalo... Sat pokazuje oko 500 obrtaja.
 
Sa remenom je to minimum. Sa lancem oko 300 obrtaja.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Evo 4 godine radi sa sečkom 142 i fala bogu nema problema a radila sečka neradila nikakve razlike ne primećujem u radu, motor nit dimi kad je sečka uključena ni kad je isključena, nit se više greje kad je uključena nit kad je isključena, možda zavisi i do sečke i pogona kako je rešen.
 
Nazad
Vrh