ZMAJ kombajni

Da se vratimo malo na temu u radu sa psenicom. Jel vam se desava da bude zrna na ovom mestu?

sys6fn.jpg
 
BG: Imas i okomitu polugu za podesavanje rucice mjenjaca, ne samo tu vodoravnu. S obadvije podesavas hod rucke i ako je sve u dobrom redu mora da radi kako treba... Ja trenutno kao pogonski remen imam varijatorski remen bubnja koji je osjetno dulji ali po ravnom radi radnju a uzbrdo samo mogu ici 1. brzinom. Mjenjac mi je nagnut prema naprijed i to dosta pa sam opet mogao podesiti rucku mjenjaca bez vecih poteskoca. Je da ova vodoravna hvata na obje strane samo dvije loze navoja ali radi vec drugu sezonu tako...

Dobrincan: TO zrno je vjerovatno ispalo izmedju slamotresa direktno dolje... Ako u zetvi nisi nalazio zrno iza kombajna na zemlji nemas brige...
 
Bobo desavalo mi se da bude zrna iza nije mi jasno kako uspe tuda ta propadne??? A zavesa ona iza bitera je skroz spustena.
 
Ja na mom malom zmaju od prvog dana uopce ni nemam zavjesu iza bitera i vrsim po kojekakvim grbavim terenima i nikad problema s rasipom nisam imao... Kako ti nije jasno kako propadne poneko zrno psenice izmedju dva slamotresa. Nista to nije...
 
Ima li neko mozda razvodnik varijatora voznje za Zmaj Univerzal moze i polovan,rastavio sam ga i u njemu nasao komadic gumice(semeringa) i ne znam kako izgleda.
U katalogu ne vidim nista slicno pa ne znam da li ga uopste i ima u samom razvodniku...
Inace desava se da sam pojacava varijator i u radu za 5-10 sekundi ubrza do maximuma i moram stalno da cimam rucicom varijatora.
 
@savosi, vrlo verovatno da su propale gumice i/ili semering na klipu varijatora voznje. To se lako remontuje u kucnoj varijanti, kupis ceo komplet u nekoj hidraulicarskoj radnji i lagano zamenis.
 
To sam naravno uradio pre nedelju dana,moje su propustale i napolje,ceo set je bio oko 1200 din,probao sam da zadrzim varijatorske remenice polugom i nisam uspeo tako da sam zakljucio da je ipak razvodnik u pitanju.Remenice nemaju lufta posto sam ih piksnovao pre par godina...
 
Ako su gumice u cilindru promenjene,a varijator se i dalje sam pomera znaci da je zazor u razvodniku povecan i tu nema gumice koje to zaptivaju pa se stoga mora zameniti,ili pokusati neki remont ali koliko je to uspesno cisto sumnjam.
 
I ja sam dosao do tog zakljucka ali mi nije jasno odakle se u samom razvodniku stvorio deo semeringa iako ga po katalogu nema u samom razvodniku.
Jedini nacin da je mozda tu dospeo je kroz sistem cevovoda iz recimo cilindra i slicno.
 
Aha razumem, moguce i da je do razvodnika. Uvek mozes svoj da skines i posaljes u trstenik, oni rade remont, jer ne verujem da neko ima razvodnik u rezervi.
Moj komsija je davno slao na remont, kada je radio ceo kombajn, i do sada lepo radi
 
To se u Petoletki uspesno resavalo i bude isto kao nov,ali ne znam da li oni jos uvek rade/treba se proveriti/ A rade to i privatnici po Trsteniku /ima ih puno/ali znaj sad ko je taj koji ima potreban pravi alat i masine za uspesan remont?
 
To sam naravno uradio pre nedelju dana,moje su propustale i napolje,ceo set je bio oko 1200 din,probao sam da zadrzim varijatorske remenice polugom i nisam uspeo tako da sam zakljucio da je ipak razvodnik u pitanju.Remenice nemaju lufta posto sam ih piksnovao pre par godina...
Gde si uzimao gumice za klip?

Meni je padao heder , vitlo i varijator ubrzavao, skinuo i poslao za Trstenik. Sve je lepo funkcionisalo prvih 10-15 dana a onda sve po starom. Zvao sam I kurtu i Mutru niko ne zna o čemu je reč, pregledao sve moguće forume i došao do zaključka da razvodnik ne sluzi za držanje opterećenja nego BLOK-VENTIL . Na razvodniku ima samo jedan i to za heder i on je najverovatnije rikn'o . Još bi probao da remontujem klipove. Mislim da su me odrali 200€ za remont razvodnika ::suncanje::
 
Gumice uzimao u Higum M,kod mene vitla i heder ne padaju ni kad je ugasen ,problem je samo sa ubrzavanjem varijatora:sta:
 
Ne znam šta da ti kažem, probaću i ja zamenim gumice na klipu varijatora. Nema druge nego je to do razvodnika, meni kada se ulje ugrije heder padne za 15-20 min, pre sam trazio kakve blok ventile da ugradim nezavisno ali su sve tipa kao za hidraulični topling.
 
Nazad
Vrh