ZMAJ kombajni

Bane, zato ne skidas glavni cilindar vec odozdo spricom guras UK ulje kroz pomocni a glavni cilindar se vrati u prvobitan polozaj. Problem je sto su aluminijski a aluminij oksidira (hrdja) na zraku pa onda cilindri postanu tjesni i klipici se ne mogu kretati u njima kako treba. Imam isti problem na SKIP-u posto nemam zastitnih gumica a bager stoji 90% godine pa stigne oksidirati i vise nego bi trebalo.

Kazem da su kod mene original kocioni djelovi jos uvijek na kombajnu i da koci zadovoljavajuce dobro. Po ravnom bolje apsolutno ne treba a po brdima ima situacija kad bih mogao volan iscupati a on jos uvijek malo po malo ide nizbrdo. MONTOYA je dao dobar prijedlog da pomocni cilindri budu veci od glavnih i tako da se poveca sila kocenja ako je nekome potrebno. Nikakvo ubacivanje diskova mi nije potrebno a vidim da dosta ljudi stavlja diskove na 142... Kocnice na malom zmaju su sastavni dio bocnog reduktora, ako nekog zanima a mislim da su identicne kao i na 142...
 
Ne znam sta je al nece da traju, meni kocnice nisu potrebne jer je kod mene sve apsolutno ravno ali sto da ne. Kad sam kupio komplet gumica dobio sam i te manzetne sto stite da ne ulazi prasina! Videcu opet kad budem imao vremena da se bakcem sa njima!

@montoya
kakva je to mast gde ima da se uzme?
 
Да ли има неко слику (или га не мрзи да слика) горњу шину на хедеру где се каче кљунови за сунцокрет,посебно ме интерсује део где се шрафи за хедер?!:ppozdrav:
 
Ma gde netrebaju kocnice i kod mene je sve ravno ali vrsim coveku dve parcele i za trecu kaze hajde gore pored onih vinograda,jao a tamo uspon na kom znam da ne mogu da ga ukocim,i sta cu odo zavrsi je nekako stojeci kad kocim i tad skoro jedva da stane u mestu,na kraju se vracam nizbrdo i mislim se sta sad ako izbaci...?Put prav dolina dugacka 100 metra,desno i levo sanci ukopani preko pola metra pa nije sigurno ni skretanje sa puta.
 
Meni je to poslednja i najsigurnija solucija,ali potrudicu se ako moze da ostane na fabricke.Ne znam da li planiras da fiksiras poluosovinu sa jednim lezajem ali bilo bi pozeljno,pa javi kako koci a najbolje jedan video klip.
 
BanePA,potrazi mast u nekoj prodavnici auto delova. Moze da se nadje za 400-500din npr Pagid. A ima i drugih proizvodjaca Berner,Ate,Bosch,Loctite,Swag.....
 
moze li vam pomoci ovo u vezi kocnica
1. ploce moraju biti obradjene (ako su u losem stanju)i odmascene
2. lamele ili ferode ili kako ko zove trebaju biti nove ali je bolje nalepiti ih na meru koja odgovara
3. metalne guglice i opruge nove
4. kada su makaze skroz u otpustenom polozaju odnosno na pocetku zazor izmedju lamele i ploce ukupno nesme biti veci od 0,60 mm
cilindri moraju biti ispravni i sa ovim merama ima velika sila kocenja koja koci na svakom terenu ja sam ovo uradio na mojoj 162ci koja staje na svaku nizbrdicu vec sest godina , glavni cilindri su od zetora 7011 a pomocni orginal tako sam uradio i na nekoliko imt traktora tipa 560 i na nekoliko kombajna rezultat uvek odlican
 
Ubacite disk od auta na poloosovinu i za male pare imate dobre kocnice. Ja sad preradjujem na taj sistem.

I mi imamo takav sistem na kombajnu - doduse prethodni gazda je ugradio. On je ugradio samo na jednu poluosovinu, ali obavi posao sasvim dobro, zaustavi kombajn, ne radimo mi u brdima. Nemam neke slike, ali je jako jednostavan sistem. Ako se ugradi na obe poluosovine, i to od nekog ozbiljnog auta (da ne bude 101, malo veci auto (disk) bi bilo bolje) mislim da bi bio savrsen sistem.
 
Pozdrav forumasi!!
Imam jedan problem sa kombajnom pa da vidim da li neko zna zbog cega mi se ovo desava.
Prosle godine kada sam radio remont kombajna ubacio sam novu sabirnu ravan i novu ladju,medjutim odma cim smo mi spojili ladju za sabirnu ravan doslo je do problema.Gledajuci kombajn od nazad ladja ne stoji na sredi nego je pobegla prema desno.Tako smo to ostavili jer pri radu nije smetalo.Medjutim sada kada pogledam ko da se pomerila ladja opet ka desno i nekoliko milimetara dole,jer dosta mi cese o kostur vetra ona ruka sto drzi ladju.Sada kada sam pogledao sa te desne strane mozda ima 1-2mm lufta do lima od vetra,a sa leve strane ima lufta mozda 1cm i malo jace.Sada se bojim da ne pocne da mi cese kompletna ladja o lim, Evo i slike gde se to bolje vidi .

Desna strana

345mnia.jpg


kcgghc.jpg


2edtifs.jpg


Leva strana

1fcx8z.jpg


2q37i13.jpg
 
Zamislite danas da upalim kombajn nece pa nece dugo je stajao godinu dana skoro,uopste nema dima i ne baca na dizne,skinem pumpu odnesem kod bosiste kad ono zapekli ona krilca u pumpi resi to stavi je u probni sto radi ko puska,ja donesem kuci nece ni za lek zajebao sam se sto nisam odneo dizne jedino ako su i one zapekle sta mislite?Kombajn zmaj 132 motor kao na imt-u 577.
 
Mozda nisu nosaci ladje paralelno zavareni. Meni je tako bezala pa smo je vratili podbacivanjem platni pod srafove na pogonskog polugi-''produzili je''. Znaci kod tebe bi to bilo pod desnu polugu.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Videcu sutra sta cu da radim,jer ovako ne moze.ali ja samo sumnjam da onaj deo nije dobro zavaren gde se spajaju sabirna ravan i ladja,100% im je pobeglo kada su varili jer dosta sam ih tesko spojio...
 
Nazad
Vrh