ZMAJ kombajni

Ja cu sada da promeni i predju i zadnju osovinu slamotresa,nek budu od istog proizvodjaca pa cemo da vidimo.
Te osovine samo tako i menjaju NIKAKO samo jedna jer druga sigurno nije savijena isto kao prethodna a dovoljno je razlika od samo 1 mm i eto grejanja i naravno da ce pukne,po meni vise to grejanje dovodi do njihovih pucanja no duzina slamotresa.Ja sam ove sezone izgubio ceo dan u stelovanju drvenih lezajeva...nastelujem ih pustim 5-10 minuta u rad zaustavim i pipam osovinu pored svakog lezaja kolika je toplota,i dok sam sve po najmanje pet puta ispostelovao pade mrak.
 
Te osovine samo tako i menjaju NIKAKO samo jedna jer druga sigurno nije savijena isto kao prethodna a dovoljno je razlika od samo 1 mm i eto grejanja i naravno da ce pukne,po meni vise to grejanje dovodi do njihovih pucanja no duzina slamotresa.Ja sam ove sezone izgubio ceo dan u stelovanju drvenih lezajeva...nastelujem ih pustim 5-10 minuta u rad zaustavim i pipam osovinu pored svakog lezaja kolika je toplota,i dok sam sve po najmanje pet puta ispostelovao pade mrak.

Delim misljenje sa vama. Ja cu sada verovatno uzeti burgiju vecu 1mm od precnika osovine i razbusiti drvene lezajeve. Jer ono sa limicima je robija stelovati... U prodaji su bili i lezajevi od tvrde kuvane plastike...ali na svu ovu muku bilo mi preterano mnogo dati 25e po komadu za plasticni lezaj slamotresa.
 
I meni je pre 10-ak dana pukla zadnja osovina slamotresa(pre 3 god stavljena nova).Imala je lufta u drvenim lezajevima ali mislio sam izdrzace suncokret pa da ih prestelujemo.Sad sam opet kupio samo jednu i sve lezajeve nove,namontirana je ali posle toga kombajn nije radio.Videcemo kad krene u soju kako ce ici.
 
Sto se tice mog problema sa ubrzanjem varijatora voznje, problem je bio u radnom cilindru.Nove manzetne su se raspale odmah nakon ugradnje tako da je cilindar propustao u oba smera.Na pogresan put me je navela cinjenica da mi je na starom cilindru proklizao navoj u cauri u koju se uvrce klip cilindra koji je osiguran od odvrtanja elasticnom civijom od 3 mm.Naime ,kupio sam navodno ispravan polovan cilindar od 142 koji je odmah poceo da curka i flisuje a kasnije i da propusta i ubrzava varijator i ove godine resio da ga remontujem. Kada sam ga rastavio vidim da je sam cilindar malo ostecen i ipak odlucim da remontujem svoj stari koji je jednostavniji za rastavljanje,kupim novi set za reparaciju ...
 
HITNO HITNO,mi treba vase misljenje koliko bi ste platili kombajn 133RM (na nalepnici fabrickoj tako pise) a na plocki na kombajnu pise TIP 13200003 god 1990.Prva zetva 1991 (poseduje papire ali nije registrovan).Od 2003 do 2013 nije radio uopste,2013 god je prodat 2 vlasniku koji ga sada prodaje ali on je uradio totalni remont.U hederu sve odradjeno:puz,pikap prsti sve novo,Nova rogoza,nov p.biter,nove dopske sine,dob izbalansiran,Nove zice na podbubnju,nova sabina,novo petersonovo.Sve 4 gume nove.Sve komande u funkciju od meraca goriva do automata za zmigavce.Menjac eksta ko autoNije radjen Motor ne trosi gram ulja sada pritisak na 4bara.Na njemu nije pipnuo aparat za varenje.

- - - - - - - - - -

Da napomenem da postoji povoljnost 2rate i da druga rata bude 1.9.2016. KOLIKO BI STE TO ZADOVOLSTVO VI PLATILI?
 
I dalje imam problem sa rasipom zrna na keder, tj da previse zrma frkti i vraca se iz kombajna na keder a samim tim prosipa se ispred kedera po zemlji.Zmaj 133 je u pitanju, problem je samo u soji.Ove godine je slab prinos al' isto tako se desava, gornje sito otvoreno, donje sito je fiksno i njega sam stavio sada veliko od 16 mm da bi pokusao tako al' ista situacija kao i sa sitom od 11 mm, gledao sam lim koji dijeli ovrsenu i neovrsenu masu da l' nije pukao, al' nije i on je citav..Sta jos moze biti uzrok toga da pogledam?
 
Jel može neko da mi objasni kako da smanjim obrtaje na dobu na 171M sa kajšem na dobu. Jako mi lomi.

I šta još treba da se uradi da se smanji lom.
 
I nama danas opaučila prednja osovina slamotresa.2011 je namontirana i eto koliko je izdržala.Nije zbog zazora ležajeva već je bila napukla,lepo se vidi.Da li ne vode računa kada ih kuju ili je pregreju kada vare distancere ležajeva nemam pojma.
Mims koliki su ti obrtaji trenutno?
 
Jel može neko da mi objasni kako da smanjim obrtaje na dobu na 171M sa kajšem na dobu. Jako mi lomi.

I šta još treba da se uradi da se smanji lom.
Nema to veze sa obrtajima, ja na 142 šibam na 590 o/min loma uopšte nema na soji, ako nisi korpu raspustio max???? Raspusti obavezno jer ne igra ništa, onda jedino ostaje donje sito malo više da se otvori.
 
Vec smo svi to vise puta konstatovali .I gornjee ako je takodje zatvoreno moze da ubacuje u produzetak pa u povrat. Koliko se kolega muci sa tim zrnom na hederu jos od letos.
Mene bi dosad raspi..dio pa bi mu donje izvadio potpuno a gornje otvorio ako tada bude vratio u puz onda bi isao kod gospodje Nizame da vidim sta je ugatano.
 
Imam preko 500 ako ne laže merač.

- - - - - - - - - -

Sutra se montira ponovo lanac pa će da vidimo.
 
Bio je lanac i prošle godine pa je zaglavio na španeru i napravio havariju. Hteo sam da ga izbegnem ali nemože, jako se suv kukuruz i jako lomi.
 
mims
Kada je suv kukuruz mislim da nemozes da radis na vece obrtaje a da nemas malo veci lom!
Od kad sam stavio lanac imam 340 obrtaja,danas sam vrsio suv kukuruz 13,6 je vlaga i bio je lom 4! Mada je to puno,gledao sam na prikolici mislim da nema toliko ali toliko pise na nalogu!
 
Čitam kako vas sve pate te osovine slamotresa. Na 161 taj deo ne postoji maltene ni u katalogu... lezajeve namazemo jedared u godini(sramota i reći ). Lufta ima ili propisanog i ne propisanog al ne mari.

Inace kombajn je olupina al za naše potrebe posluzi i ne retko čistije od claasa

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Na 161 su deblje i slamotresi imaju manje obrtaje.Šta se može,osovina fi 30 a kvalitet 0.Da je nekadašnji kvalitet po JUS-u trajale bi duugo.
 
Nazad
Vrh