ZMAJ kombajni

To moze biti problem. Bilo bi dobro izmeriti duzinu i ladje i sabirne zajedno i uporediti levu i desnu stranu. Ako je to ok onda se moze srediti ko sto sam pisao u prethodnom postu. Ako nije, onda se prvo ladja i sabirna medjusobno dovedu na istu meru (da leva i desna strana budu jednake) pa tek onda ako treba na polugama. Ipak je sve to mala privreda. :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Zamislite danas da upalim kombajn nece pa nece dugo je stajao godinu dana skoro,uopste nema dima i ne baca na dizne,skinem pumpu odnesem kod bosiste kad ono zapekli ona krilca u pumpi resi to stavi je u probni sto radi ko puska,ja donesem kuci nece ni za lek zajebao sam se sto nisam odneo dizne jedino ako su i one zapekle sta mislite?Kombajn zmaj 132 motor kao na imt-u 577.

Znas li PRAVILNO odzraciti sistem za gorivo?

Da ti nije koji filter zastopan?
 
Danas sam probao da dovedem ladju kako treba i posluso vase savete ali ne vredi,kada smo izmerili sirinu ladje ,nisu se poklapale mere tj. ovaj kraj na izlazu kombajna je 99.5cm ,a onaj kraj unutra je 100.5 cm i zbog toga mi se ladja povukla u desno. A kada sam izmerio na drugoj novoj ladji mere su bile jednake 99.5 cm na oba kraja.
 
Klateci nosaci i gumice na njima su te dve stvari koje drze i ravan i ladju u sredini,pri montazi istih se sa njima dovede sve to u sredini i kasnije nebi smelo nista da krene u bilo koju stranu,ja se sad ne secam dobro ali znam da su nosaci sabirne i ladje razliciti a cak mozda i prednji od zadnjih na ladji,proveri da to nisi ispomesao pa se sad sve to nepravilno ljulja.
 
Koji bi trebao da bude broj obrtaja na biteru na 141 našao sam na dva mesta napisano ali različito jedno je 830 a drugo 870 obrtaja pa sad koje je od ova dva tačno i da li je uopšte ijedno tačno a u uputstvu od 142 što imam piše da je 870 pa da proverim sa iskusnijima :ppozdrav:
 
U upustvu za kombajn lepo piše 870 a u upustvu za kukuruzni adapter i adaptaciju za kukuruz piše 830
to lepo znači da u pšenici može ići do 870 a za kukuruz može se spustiti do 830
 
Moze li se naci novi (ili ispravan) lanac po normalnoj ceni za gusenice za zmaj? Znaci samo lanac bez sape ili kak i da se zove. Ovakve ko na lici http://imgur.com/a/D169F


a5ZehCP.jpg
 
U upustvu za kombajn lepo piše 870 a u upustvu za kukuruzni adapter i adaptaciju za kukuruz piše 830
to lepo znači da u pšenici može ići do 870 a za kukuruz može se spustiti do 830

Nista ja tu ne bi od obrtaja spustao ispod 870 jer kad je malo vlaznija tuluzina, na tim malim obrtajima slamotresi dolaze do preopterecenja i puca osovina samo tako. Ako pritom i siroki remen nije naspanovan kako treba pa i on malo proklizava zagusi se bez problema.
 
Pozdrav.
Da li mi moze neko reci kako da smanjim broj obrtanja na zitno vitlo?

Imas na gornjoj varijatorskoj remenici tockic i s njim podesavas brzinu okretaja vitla. Naj prije moras otpustiti kontramaticu koja se nalazi unutar tri vijka koja drze kuciste lezaja. Nju popustis, upalis heder da se okrece i podesavas okretaje vitla kako zelis. Kad podesis po zelji, ugasi heder i obavezno dotegni kontramaticu i teraj... Ako ne mozes vise usporiti a htio bi, red je kupovati nov remen.
 
Hvala Bobo jer je mene u ovoj sezoni mucio jedino taj problem,na svaki sat dva taj tockic se polako odvijao i vitlo usporavalo,a pojma nisam imao sta ga fiksira.

- - - - - - - - - -

A da ne ostanem nedorecen,problem sam privremeno bio resio tako sto sam kroz jedan krak tockica vezao armiracku zicu i dalje do prvog mesta na hederu sto mu ona vise nije dozvoljavala da se tockic okrece.
 
Koje drvo je najbolje za letve na adaptaciji za suncokret? Moram moje da menjam jako su se pojeli krajevi.
 
Ja stavio neki stari brodski pod. Neunistivo. Camovinu pojede za par godina.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kako da se nasteluje poluga menjac na zmaj 132ce da bi hvatao 1 i 2ra bez da dira na stel sraf? Trenutno za da ubacim u 1va, stel mora da je soberen, Za 2ra mora da se otpusti skros, inace ne hvata (udari u nosac za rucnu, oznaceno sa krugom). Luft na osovina ima oko 10mm

vDYsg6g.jpg
 
Ako se nezjebavas ,ti resi taj luft od 10 mm na osovini ili goni samo u rikverc.Za clana @bg.
 
Nazad
Vrh