ZMAJ kombajni

Posto sam mjenjao lezaje u kucistu spirale za istovar bunkera na z133, dakle to je ono malo kuciste ispod spirale, pa sam primjetio da su se malo zubcanici u njemu pojeli pa bih to promjenio.U kuciste dolaze one dve male osovine sa zubcanicima na njima, ko ima takav kombajn vjerovatno je mjenao tu lezaje pa zna o cemu pricam, da li neko zna koja je cijena te 2 osovine sa zubcanicima u Srbiji? Promjenio bih to do soje pa me zanima zna li ko cijenu, kod mene sam pitao traze oko 70 evra za to, sto se meni ucinilo papreno skupo.
 
Papreno je to i u Rumi.Ja sam kupovao svojevremeno i jedan bio 100 Km .Nisu ih jus poceli praviti u kombijima kao osovinice i delove menjaca pa sad kupis osovinicu za 8 e. Sto ce tice tog para kod mene su toliko istroseni ti zupcanici i jos rade. Samo te losije postavi gore ,u gornji reduktor a malo bolje dole .
 
Ja sam ove godine vukao heder ali sledece sigurno necu,okraticu ga na 3.5-60,minimum koliko dozvoljavaju tockovi.Pa nije bas lako zakaciti i otkaciti u njivi na neravnom terenu.Jednom zaboravio kais da skinem i ja nazad a ono i heder po mene...
 
Ja sam ove godine vukao heder ali sledece sigurno necu,okraticu ga na 3.5-60,minimum koliko dozvoljavaju tockovi.Pa nije bas lako zakaciti i otkaciti u njivi na neravnom terenu.Jednom zaboravio kais da skinem i ja nazad a ono i heder po mene...
Kolega imo malog JD kombajn sa 3m kao moja kosa, i policajac ga zaustavi i napise mu kaznu, ovaj mu kaze ali ne prelazim crtu, policajac se smijo i reko heder moras vuc za sobom, kolega i žalbe ulago i sve ali đaba na kraju je platio kaznu, tako da kada dodđe zakon sta vrijedi i skracivanje kad svejedno cemo svi morat vuc heder sa sobom, premda glupo je ako ne prelazis crtu skidat ali izgleda da cemo morat :sta:
 
Znači po tebi ovi ne smeju na ulicu????

yry4aju2.jpg


y9amuzyz.jpg


Kratko i jasno:

Zajebali su ti kolegu!!!
 
Meni ce biti svejedno jer i bez hedera prelazim crtu,a kada sam ga ove godine bas zbog toga i reg.kolege mi kazu da sam lud sto sam bacio 100.e,i na kraju sezone milicije nigde nije bilo tako da...mada ne zalim i sledece cu reg.za svaki slucaj.

- - - - - - - - - -

Znači po tebi ovi ne smeju na ulicu



!
Mogu ali pod pratnjom.Zakon tako kaze, a to sto se ne sprovodi je druga prica.
 
Nisam spominjo preklopni heder, fora je kada naletis na majmuna kojem ne mozes nista ako mu prigovoris jos gore bude, ljudi su platili kaznu za trktorsku gajbu sto nije registrirana i sl. ne vjerovatno ali istinito, jebe se njemu jel moj kombajn ima mogucnost ili nema kad me zaustavi sta da mu kazem ej. pa kako da zakacim nemam poteznicu, sta ce mi on rec zaboli njega sto ja nemam mogucnost da vucem heder, kombajner se sa ĐĐ vozo sa kosom 4,2, on osobno dobio 2000kn kazne firma 10 000, u firm kod nas fendt 936 sa duplim tockovima izaso na put sa pratnjom i napred i iza i firma kaznu dobila, i sada svaki dan kotace vozamo u prikolicama i na njivi montiramo, protiv njih se ne moze a ja mogu samo lajat i zalit se al nista od toga
 
Ja vas ubuduce sve molim da cifre iz vase valute onako bar briblizno prevodite u evre,jer je nama bar meni to dosta komplikovano.
 
Danas radim i sutra treba da zavrsim zetvu javio mi se jedan problem danas u tritikalu,jednostavno prosipa vidno prosipa(132rm) ima dosta zrna ispod slame smanjim vetar manje ali ima rastura,samim tim i ide prljavije,otvorim sita manje rastura al nije to to i opet prljavo,izvrsaj dobar.Znaci imam gubitke na sitima provereno ne na slamotresima sta sve nisam probao nisam uspeo da smanjim rastur,korpa cista,sabirna cista **greška li ga ajd dajte neko resenje za moj problem zaboravio sam da napomenem u zitu nemam tih problema...
 
Proveri kakvo je sito u radu .Svaki kombajn kada se naglo zaustavi ne ugasiti vrsalicu nego kada kosis pun otkos oduzmi naglo gas i ugasi kombajn .Pogledaj sito .Samo prva trecina sita mora biti cista Sve ostalo mora biti zatrpano plevom ,do kraja .Sve ostalo je nepravilno podeseno.Ako je potpuno cisto nevalja a i ako je prljavo nevalja.
Ja bi na tvom mestu otvorio vetar potpuno a sito otvarao dok se pokoja slamcica ne pojavi u bunker i onda malko zatvoris sito i nesme biti zrna preko sita. Produzetak bi postavio ravno sa glavnim sito ili mozda malo oborio a vise ga otvorio. Jeli Petersonovo ili Klosovo? Pretpostavljam da je turaza dobra i usmerivaci takodje podeseni za tritikal tj. psenicu.Mozda si puno digao produzetak pa koci protok a samim tim zbog velike mase prebacuje. pROVERI OVO DALI JE PRVA TRECINA CISTA KDA GA UGASIS .tO MORAS DA IMAS.
 
Мој је савет да се наставак отвори до краја и подигне до краја.Ту нема протока,од ваздушне струје све сламке и плева лете једино зрневље не лети.Ако почне да глави неовршена маса која уме то да ради у тритикалу онда треба притворити наставак.Више отворено сито значи и већи растур,нелогично али се тако показало.Кад га више затворим оно иде и чистије и скоро без икаквог растура.Ветар увек отворен.
 
Kako ova tema ima preko 500 strana i kako je dosta poruka samo da bi se nesto reklo (zasto se nakon nekog vremena te poruke ne brisu da bi se olaksalo pretrazivanje) interesuje me sledece:

1. da li je igde na ovim stranama predstavljena poruka u kojoj mogu da se se vide svi hronoloski modeli kombajna koje je Zmaj proizveo?
2. Da li se zna koji su kombajni kopirani za pojedine modele kombajna Zmaja?


puno hvala!
 
Nazad
Vrh