ZMAJ kombajni

Ove cifre koje ste naveli za remont Z-142,da li podrazumevaju i majstora,t.j.,njegov rad ili se podrazumeva da vlasnik ciji je kombajn sam vrsi remont?
Naravno da podrazumeva bar 80% sam da radis.Meni se na primer desilo neplanirani problem zato sto sam poskidao sva stakla na kabini zbog farbanja,stari vidim vec napucali od sunca i ja to ispokidam i bacim jer resim kupicu sve nove...kad se pri montazi ispostavi problem montaze novih hteo da poludim,soferke sam lako namontirao,ali bocna strakla i oni glupi osiguraci koji je skoro nemoguce ubaciti u kanal...zvao sam Gorana i pitao kako se oni lako mogu namontirati,rekao/tj njegova zena/ nikako jer se i mi namucimo njime,da su malo blizi hteo sam reci"{dodjite ne pitam za cenu}Dan ipo sam srafcigerom gurao osigurace mm po mm jos me prsti bole.Tako da sam vec jednom rekao Remont=sirok pojam.
 
Znam da je remont kombajna sirok pojam.Nije to plug,tanjiraca i sl.,pa tacno znas sta ima da se menja.Nego sam pitao,ako se kaze da je remont npr. 3000,sta to i podrazumeva.Znaci,oko 80% vlasnik radi.Ostalo su verovatno masinske obrade,strug i ostalo.
Hvala na odgovoru :ppozdrav:
 
Meni je izasao malo preko 3.000.ali osim masinske obrade sve ostalo sam sam radio.Samo motor me izaslo oko 800.ali to ne znaci da ce svako sa te pare moci uraditi generalnu...jer svarno kao sto je ranije i drugi rekao da se generalna ne radi bez 2.000.je delimicno u pravu,zato ja pominjem sirok pojam/Da se neko ne nadje uvredjen/
 
Naravno da podrazumeva bar 80% sam da radis.Meni se na primer desilo neplanirani problem zato sto sam poskidao sva stakla na kabini zbog farbanja,stari vidim vec napucali od sunca i ja to ispokidam i bacim jer resim kupicu sve nove...kad se pri montazi ispostavi problem montaze novih hteo da poludim,soferke sam lako namontirao,ali bocna strakla i oni glupi osiguraci koji je skoro nemoguce ubaciti u kanal...zvao sam Gorana i pitao kako se oni lako mogu namontirati,rekao/tj njegova zena/ nikako jer se i mi namucimo njime,da su malo blizi hteo sam reci"{dodjite ne pitam za cenu}Dan ipo sam srafcigerom gurao osigurace mm po mm jos me prsti bole.Tako da sam vec jednom rekao Remont=sirok pojam.
Ja sam se tako mucio dok nisam video kako Goran to montira kod komsije.Sipas Feri(deterdzent za posudje) u kanal za osigurac i on ide unutra kao podmazan...
 
Ma primio sam od njih ta upustva i zaista deterdzentom ide dosta bolje ali da sam olako ulazi u kanal nema sanse,ne postoji gluplji nacin ucvrscivanja stakala od ovog,i samo se pitam od kog stranog proizvodjaca su ovaj sistem iskopirali.
 
Poslednja izmena:
Za koliko novaca se moze naci Zmaj 142 u ispravnom-korektnom stanju, sa adapterom za kukuruz???

Bez 10000e se ne mogu kupiti obe varijante, da je u malo boljem stanju. Ja sam kupio za 7000, obe varijante, ali Sam u kombajn ulozio 1600e, a adapter treba kompletno da se remontuje. I ti Sam zakljuci.sta je bolje. Da lì dobar ili povoljan.
 
Evo ja obilazim vec tri dana u potrazi za zmajem142,162...Skoro da nista nisam video a da moze odmah u rad.Cene su od 8000-12000eura za z142 i sve tri adaptacije.
 
Ma nema sanse da za tu 143 dam 20000eura.Za te pare budem seoski baja u dominatoru.
jel ovde sad u pitanju neki prestiz ili sta? izraz "baja"mi deluje kao da se kombajn ne kupuje zbog potrebe,nego iz hira...da imam kombajn bolji od komsijinog...srpska posla.a ako nisam u pravu Diklofen,javi mi se na pp,ako te zanima zmaj 142,u sasvim korektnom stanju,da ne budes "baja seoski" ali da bez problema skines sve svoje useve.
 
Ma ja sam to napisao u šali.Ali da imam na raspolaganju 20000eura stvarno ne bih gledao zmaja već nešto iz uvoza.Po mogućstvu za te pare sam bih uvezao.
 
Ima jedan Zmaj 170 skroz sredjen sa zitnom i odvojeno suncokret varijantom. Kombajn je kompletno pretresen, ja sam ga licno video kada je promaja duvala kroz njega a prodaje se jer je gazda presao na zelenu boju. Kombajn se nalazi u Kljajicevu, ako te interesuje, saljem ti broj na pp.
 
Nazad
Vrh