ZMAJ kombajni

Za 10000eura +3000eura prevoz+carina=dominator 88 iz 86-87 godine.Doteran i sa labudice pravo u njivu.Tako radi evo druga sezona.Za njega uzet geringof od 4 reda sa grickalicama za 5000eura.Tako radio celu sezonu bez ijednog stajanja.
Otprilike to je ono što sa prisutan i vidim da se moglo uzeti za 20000eura.
 
MAlo uporedjujem, posto je rodjak jesenas kupio Dominatora 98sl, cini mi se 91 godiste, sa 5-rednim adapterom sa grickalicama, seckom, platio ga 40 000 evra, doduse kupio ga je ovde, nije ga on licno uvezao...
 
Ja o njemu ni ne razmišljam nego sam samo rekao šta je drugar doterao kao konstataciju šta se može uzeti za 20000eura.
 
Komšo dominator iz tih godina se nece nesto puno više naraditi od 142-143, ali svaki kvar, svaka sitnica se broji u hiljadama eura!
Dok se za zmaja snabdevas na kiosku!
Ako hoćeš valjanog dominatora nećeš proći bez 40.000,- sa svim adaptacijama!
 
Kod mene jedan poznanik-drugar je pre 2-3 godine uzeo dominator mega 208 sa zitnim hederom i kukuruznim 6 redi,platio ako se dobro secam 65.000e
 
Vi sad odoste sa 10000 eura i Z142 na 40-65000eura i mege.Vratimo se temi Zmaj kombajni a ja ću te druge sanjati noćas.
 
Uvek vazi ona:bolje vrabac u ruci...al nekome je vaznije ime,pa makar masina bila i i jako losem stanju...mi kada smo naseg kupili,bio je dosta zapusten,ali svake godine je po nesto novo dobijao...
krajeve hedera-novi limovi,ruku sa lezajevima na kosi,nova kosa,zatim novi kaisevi(i svake godine se bar 2-3 zamene)
remont glave,remont pvp,ugradnja klasove secke sa komplet ojacanjima zadnjeg kraja,gomila lezajeva,nova osovina pov.mase...
pa nova sabirna,nova ladja,novi vetar,nova osovina vetra,novi lancanici,novi lanci povratne mase,kao i mase za bunker
nove sine,komplet sve gumene trake(i bar svake druge godine dodju nove) kompletnu elektricnu instalaciju sam menjao,farove...
kompletna generalna motora,nova hidraulicna pumpa,nova pvp...produzena truba za istovar iz bunkera,sve 4 gume su menjane,nove kupljene...kocnice sa auta ugradjene...i verovatno jos podosta stvari koje sam zaboravio i koje su mozda manje bitne...ali kostaju

ovaj nastavak je i kao dopuna za polemiku koja se stvorila o ceni remonta i sta je remont,a sta ne...pa sracunajte jedno...koliko kosta KUPITI kombajn,a koliko kosta ODRZAVATI ga...novcano,vremenski,kao i koliko treba zivaca za to.
 
Kod mene lik kupio Claas dominator 76 za 22000e... Tako sam cuo, a ima posejano najvise 5ha psenice, nikako da ga razumem... Ja merkam 142 sa kukuruznim adapterom...
 
I kod mene su ljudi u okruzenju poceli kupovati MF 507 i 520,onda te dominatore mahom 76 poneki manji dzondir i svi su vise bili dana u kvarovima no sto su radili,i sto mi najvise smeta nece da priznaju kako su se zajebali no i dalje u prici govore MF je masina za zmaja iako svakog dana lezi pod njim,a delova skoro i da nema a i ono sto se nadje je papreno skupo.Ne znam ja jos uvek ne mogu da razumem ovaj nas mentalitet.
 
Kada se vec spominje 10 000€ kod nas u Hr se nađe Đuro Đaković 1620h u dobrom stanju za te novce, cak varijnata sa kosom 4,2m, on u danu ovrsi ko zmaj za 3, cijene zmajeva u RS i RH su razlicite kod nas zmaja dobrog kupis sa 3 adaptera za 5-7k€, a ne 10, ne omalovazavam zmaja uvijek sam reko da je to odličan stroj, samo zasto dat tolke pare za to, kod on realno ne vrijedi, jeste da 1620 ima i hidro pogon koji kada mu dodje nek kraj kosta kao i njegov V8 motor, ali opet vecina ljudi ne voli ĐĐ jos uvijek 80% istoćne Slavonije vrši s njima, i ljudi su zadovoljni, djelovi nisu pretjerani skuplji su djelovi za merkatora vec njega, s tim da se i dosta polovnih djelova moze naci :)
 
Ima kod mene u komsiluku jedan Zmaj 162 na prodaju.Bilo je dva kom,jedan je otisao,ostao je jos jedan sa kukuruznim adapterom ako se ne varam.Ako nekome treba dacu mu broj.Inace covek je presao na class pa ih prodaje.
 
Pa,sta je tu problem?
Drugar radi 35kj,a ima 190.
Nikad nisam cuo da je zbog toga kukao.
Moze samo da te mrzi da to radis ili ne.
 
Nazad
Vrh