ZMAJ kombajni

Ma kakva mecka,secka,gume i hladnjak ne upadaju u one 3.500.sa tim ide preko 5.000,ko to nije radio kada radi videce.
 
Mercedes se ne ugrađuje zbog toga već iz drugih razloga koji se tiču ekonomičnosti.Možeš da gledaš 5 dana u kombajn kada ga kupuješ i što ga više gledaš sve manje vidiš.Osnovno je da se sve pretrese a pogotovo ako ne znaš šta si i od koga kupio.Ja sam relativno skoro radio ozbiljan remont pa sam upućen koliko košta svo to planinarenje.
 
Ko nije probao 141 i 142 sa skracenim kederom na 3,6 taj nezna sta je posao.Naravno da je bolje skratiti,to mnogi rade.Gde ste videli kombajn strane proizvodnje u klasi sa 141 142 sa tolikim kederom na toliki ulaz.Ista je prica i za 132 133,a tek vrhunski promasaj propale fabrike i fabricki keder 3,6m na nekim 132 133 na ulaz od samo 78cm.

Ja stvarno enznam kako voze ti te kombajne 132-133 sa hederom 3.6!!!!!!!!!!!! PA to je neverovatno!!! To prva i varijator skroz labav i ponekad na kvacilo zadrzis.. :haha:

ZAto volim Mercatora 3m heder i 125 ulaz.. ZMajeve 142-jke jedem za dorucak po ataru.. :haha: :haha: Dok oni krug ja obidjem dva proverio.. :osmeh:
 
Ima kod nas jedan u selu ima 130 i neki sa fabrickim 3,6m to je promasaj veka.Sva sreca da je covek dobar vozac i zna da odrzava inace kad bi neko seo i hteo da pozuri bilo bi karambola.U svakom slucaju izuzetan puz od kombajna.Dobar je kad je retko zito:osmeh:
 
JA ne bi imao sanse da ga vozim... I tako kad sednem na 132 malo malo pa da ga ugusim!!! Moj cale naviko na njega i bez zurbe...
 
Moj 142 ima vecu potrosnju goriva. Sta moze da bude? Bosh pumpa, dizne. Jel ima nos nesto?
 
Imam dobro placenu skolu s diznama na traktoru IMT 549 jesenas... Traktor koristimo u jesen da ore manje njive i da vuce sjetvospremac, te u zetvi je sav transport zrna na njemu. Mjerena potrosnja u oranju bila 9.5l kad proslu jesen u pripremanju brat skoro ostane bez goriva a 2 popodne, ja mu iz svog traktora vadio i navecer je traktor dosao kuci na rezervi. vidio sam da nesto gadno ne pase s potrosnjom. Mislio sam da prvi dan nije tocio goriva prije kretanja, pa ajde... Drugi dan isti klinac, ne moz ga natociti.

Odnesao dizne majstoru i kad ih je stavio na "pumpu" pitao me samo kako je traktor radio i je li uopce mogao paliti koliko su ulosci bili ne losi vec prelosi. Na paljenju i radu motora se nije osjetilo nista cudno ali rezervoar kao da ima 10l.

Kupio nove uloske dizni, namjestili i potrosnja se drasticno smanjila. Dizne treba ipak malo redovnije provjeravati, 549 je u dva dana potrosio preko 150l goriva a toliko ni brena ne moze potrositi u tanjuranju...
 
Ne znam tacno koliko goriva potrosi za sat vremena. Danas cu testirati. Koliko trosi 142 Po ha u zitu? Oko 15l bi trebalo?
 
Ja stvarno enznam kako voze ti te kombajne 132-133 sa hederom 3.6!!!!!!!!!!!! PA to je neverovatno!!! To prva i varijator skroz labav i ponekad na kvacilo zadrzis.. :haha:

ZAto volim Mercatora 3m heder i 125 ulaz.. ZMajeve 142-jke jedem za dorucak po ataru.. :haha: :haha: Dok oni krug ja obidjem dva proverio.. :osmeh:
Tako je kolega samo sto ti za krug pokosis 6 metara a 142 8, da bi uradio koliko i on moras ici brze a za veci ucinak znatno brze. Klas kao kombajn je od zmaja sigurno bolji ali klasovi tipa merkatori senatori i slicni pre su muzejski primerci nego opcija pri kupovini kombajna i ne verujem da imaju veci dnevni ucinak od 142. U ostalom ni klas vise ne pravi kombajne sa tako malom kosom ili ih ja nisam video.
 
1-2% je ideala! Kod starijih sita to lako moze biti i 5%!
Pisano je vec o tome, ubaciš tepsiju u radu izmedju osovina, skupis zrna, vagneš, preračunaš tepsiju sa širinom kose i to je to!;)
 
Tako je kolega samo sto ti za krug pokosis 6 metara a 142 8, da bi uradio koliko i on moras ici brze a za veci ucinak znatno brze. Klas kao kombajn je od zmaja sigurno bolji ali klasovi tipa merkatori senatori i slicni pre su muzejski primerci nego opcija pri kupovini kombajna i ne verujem da imaju veci dnevni ucinak od 142. U ostalom ni klas vise ne pravi kombajne sa tako malom kosom ili ih ja nisam video.

Rado bi probao da kosim sa 142-jkom... Pa da vidimo ko moze vise da pokosi... A da je star jeste ali ni Zmajevi nisu mnogo mladji jbg da je bolja situacija vozilo bi se nesto bolje ovako svako vozi sta ima....
 
Ove cifre koje ste naveli za remont Z-142,da li podrazumevaju i majstora,t.j.,njegov rad ili se podrazumeva da vlasnik ciji je kombajn sam vrsi remont?
 
Zato sto trosi preko 20 l po ha. Nisam rekao da ne znam koliko trosi po ha nego po satu mu ne znam potrosnju....
 
Nazad
Vrh