ZMAJ kombajni

Zato i jeste cenovno povoljniji.Istina je da ozbiljan remont košta baš dosta vremena i novca ali vredi uraditi i ne žaliti ništa.
 
Dobar onaj natpis trebao bi i ja da ispisem to na mojim kombajnima.. :sta: Mozda ce tako da se smanji broj neplatisa.. :haha:

Evo mog Zmaj-a 132 do sad bez IJEDNOG kvara... Samo sipaj i vozi ceo dan.... Nije bas istog ucinka kao Mercator ali ja sam prezadovoljan sto sam odlucio da ga kupim i tako je bio povoljan a kao nov je....

Ostaje mi (uvek i ostane) da pronajdem da mu kupim orginalan bunker i kabinu i bice tad kombajn ipo... Ali malo preteruju sa cenom bunkera i kabine traze 1500e pa ja im kazem da sam toliko dao za ceo kombajn.. :haha:

062914203629.jpg
 
Koliko je potrebno novca da se kombajn zmaj 142-k kompletno remontuje od limarije,farbanja,osovina,lezajeva,remenja,lanaca itd?I koliko kosta da se skrati heder na istom jer kod mene ima dosta atara gde ne moze da se prodje,kazu da ide ko mutav sa skracenim hederom jel to istina?
 
probaj ga povezi sa manjim zahvatom pa cete videti kako ide sa skracenim adapterom ja sam tako radio i unapred znao sta me ceka sto se tice skracivanja hedera meni su neki trazili 700e da skrate pa odlucih da uradim sam i izadje mi od 250 do 300e sa metalostrugarskim uslugama i novim lagerima
 
Koliko je potrebno novca da se kombajn zmaj 142-k kompletno remontuje od limarije,farbanja,osovina,lezajeva,remenja,lanaca itd?I koliko kosta da se skrati heder na istom jer kod mene ima dosta atara gde ne moze da se prodje,kazu da ide ko mutav sa skracenim hederom jel to istina?
Cena remonta mnogo zavisi od stanja u kakvom je kombajn pa je nezahvalno lupati cifre,samo gume mogu da prebace 1000e...
ako su motor i gume dobri,limarija solidna možeš proći sa 2000e
što se tiče hedera ja ne bih kratio već bi kupio od nekog stranca heder 3,6m sa produženim stolom a njegov prodao ili adaptirao za suncokret...
 
Da gume i jesu velika investicija,ima ih raznih po oglasima naj vise bi voleo da ga sam remontujem redom,a sto se tice hedera problem je prolazak po ataru gde su vikendice losi putevi itd...otpm potom za sad 132-ka odradjuje posao.Hvala ljudi!
 
Ja mogu da garantujem da se kompletan remont ne moze uraditi ni za 3.500,pogotovu sa japanskim lagerima pa oni su samo oko 500.eura.Gde je motor,limarija,kaisevi,lanci.lancanici...farba preko 50.kg,i sitnice u koje odu 500.eura glat.
 
Ne mogu biti na kombajnu losi bas svi lanci i bas svi lancanici kao ni svo remenje... Ako motor mirno radi, ne diras ga, ako "brboce" skidaju se dizne i pumpa, i to se uradi, zamjena ulja i nema tu neke mudrosti. Ako je ovo trosak od 500€ onda svaka cast majstorima ;)

Kad se kupuje kombajn, valjda se oko njega i obidje par puta s ukljucenom i iskljucenom vrsalicom, pregledavaju se i elevatori i osovine, slamotresi, sita. ako nesto nije u redu, pobija se cjena za neki iznos koji garantira pola cjene potrebne za popravak nekog djela.

Ako je kombajn los, nitko vas ne tera da ga kupite, glatko se okrenes i odes, nit je prvi nit je zadnji, uvijek ima bolji stroj za manje novaca samo treba cekati.

A farbanje kombajna bih osobno ostavljao tek za zadnju radnju kad kombajn to i zaradi, posto ce nakon par godina ekspolatacije opet biti potreban remont a do tad ce kombajn vec sam zaraditi pare za farbanje i kad je vec rasklopljen, to se odradi za 2-3 dana glat...
 
Koliko je potrebno novca da se kombajn zmaj 142-k kompletno remontuje od limarije,farbanja,osovina,lezajeva,remenja,lanaca itd?I koliko kosta da se skrati heder na istom jer kod mene ima dosta atara gde ne moze da se prodje,kazu da ide ko mutav sa skracenim hederom jel to istina?
Ko nije probao 141 i 142 sa skracenim kederom na 3,6 taj nezna sta je posao.Naravno da je bolje skratiti,to mnogi rade.Gde ste videli kombajn strane proizvodnje u klasi sa 141 142 sa tolikim kederom na toliki ulaz.Ista je prica i za 132 133,a tek vrhunski promasaj propale fabrike i fabricki keder 3,6m na nekim 132 133 na ulaz od samo 78cm.
 
Dok moj kolega nije srezao heder na 3.6m, uvijek je bilo trganja kombajna posto je on bio nezasitan i terao ga je do iznemoglosti, cak do te mjere da se na svakoj njivi nesto kvarilo od preopterecenja, u sezoni se dva puta skidalo uvlacno grlo i mjenjale se osovine u njemu jer jednostavno taj kombajn s 4.2 hederom treba mirnog i smirenog sofera.

Kad je kolega srezao heder, terao ga je i u boljim psenicama 2 pun varijator (u mom kraju se pod "bolja psenica" racuna prinos od 30 metara na jutro) i kombajn se nije ni patio, ni mucio, finije je radio i bolje je cistio zrno. Da ne pricam za prolazenje po uskim putevima i transport na cesti. Kolica za heder komotno zaboravljas kad imas 3.6 heder na 142, prolazis apsolutno svuda.

Jednostavno, srezani heder mu dodje taman kakav i treba biti. Motor ima snage taman koliko treba, nema potrebe za ubacivanjem jaceg motora sto je vidim slucaj kod dosta ljudi u srbiji da ugradjuju mercedes motore u 142.
 
Nazad
Vrh