ZMAJ kombajni

Eeeee onda možda ovaj moj program nije dobar, jer meni izbacuje DLLA150S187. A dizne koje ti kažeš da idu,meni izbacuje da idu u OM 364 i 366 tj 5958ccm i 3972ccm. Jbmlg.....
 
Nije bilo do dizni skinuli smo ih juce i sve rade nego je neki povratni ventil na pumpi crkao pa nije drzao pritisak videcemo danas u njivi sta ce da kaze!
 
Samo da je tehnicki ispravan a uz malo volje moze to da bude i veoma komforan kombajn za vozaca!
Limarija znamo svi kkva je kod zmaja, retki su jako lepi i spolja! Sve se pegla!
Ali Z171 jako malo ima kao i Z191
 
Moze li mi neko reci dali moze i kako je najlakse i najbrze resiti nejednakost visine nosenja hedera kod zmaja 142? Leva strana ide 10cm a mozda i vise, nize od desne. Neko mi rece da to fabrika tako pravila namerno.....
Kod zita koje lepo stoji to i nije neki problem, ali kada je polegnuto ili kada se vrsi grasak kao ja neki dan , e to je nocna mora.......
 
Moze li mi neko reci dali moze i kako je najlakse i najbrze resiti nejednakost visine nosenja hedera kod zmaja 142? Leva strana ide 10cm a mozda i vise, nize od desne. Neko mi rece da to fabrika tako pravila namerno.....
Kod zita koje lepo stoji to i nije neki problem, ali kada je polegnuto ili kada se vrsi grasak kao ja neki dan , e to je nocna mora.......
Ja sam taj problem resio tako, sto sam dao da se slicuju rupe na nosacu,leva strana naspram dole a druga kontra pa bude OK
 
I ja kazem, steta sto ih nisu duze pravili. Maticu mi tako zovemo doljnu osovinu elevatora hedera. Ovaj moj je malko zapusten,al ce da se sredi. Danas sam peglo i povario, stari je ispeglao letve na uvlaconom lancu.sutra sastavljanje i gas jos par jutara,pa detaljni remont.

- - - - - - - - - -

Da i mi smo slicovali i resili tako taj nagib hedera.
 
Danas mi se zagusio kombajn. Ali ne samo bubanj. Nego i iznad slamotresa, to se tako stvrdnulo kao da je izbalirana slama. Da li se to nekom desilo? Ili mozda neko zna razlog. Isao sam prvom labav kajs i plus sam gde i gde stajao. Ali ima trave, katastrofa. Jecam je u pitanju....
 
Ja ipak moram dematovati sam sebe,posto sam rekao kako je zmajev sistem kocnica odlican...sad kako sam nekoliko dana po prvi put u zetvi vidim mane i vrline,jeste on koci ali na ravnom,inace malo neka nizbrdica slabo,zato samo diskovi i toliko oko toga.Drugo imam postavljena plasticna creva fi 8 za podmazivanje prednjih lagera slamotresa sa mesta zadnjih,i to nista ne valja...zato sto kada su lageri novi mast tesko probija sa strane i onda ili se izvuce crevo sa prednje ili zadnje strane mazalice,ili se duje crevo i na kraju pukne pokraj selne,zato samo bakarne cevi fi 6 a mogu i od kocinih sistema npr yugo-kec nisu skupe i jos se mogu iskoristiti njihovi krajnji reduciri pa bez varenja sve to namotirati.
 
Danas mi se zagusio kombajn. Ali ne samo bubanj. Nego i iznad slamotresa, to se tako stvrdnulo kao da je izbalirana slama. Da li se to nekom desilo? Ili mozda neko zna razlog. Isao sam prvom labav kajs i plus sam gde i gde stajao. Ali ima trave, katastrofa. Jecam je u pitanju....
Kanda je labav i kajs koji pogoni slamotrese kad se to desilo...
 
Vecaras u povratku sa njive na 132-ci osetim da ne reaguje varijator voznje to jest samo od prilike ,od polovine i nazad nece da ode skroz gore,sta mislite sta je problem ja nesto razmisljam da nije zablokirao cilindar koji siri i skuplja diskove.
 
Nazad
Vrh