ZMAJ kombajni

Jel opasno kad br. obrtaja na bubnju padne za 50 pri malo vecoj brzini, masi?
Z171 sa seckom je u pitanju?
 
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radi
 
Dodaj vetra i proveri da li ti usmerivaci vetra dobro stoje.A za pumpu,jesi proverio da li ti je remen koji tera ulj.pumpu dovoljno stegnut(najcesci problem)?
 
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radi

Ne razumem sta ti ubacuje u binker po neku Slamku??? :sta: Jos otvori korpu nemoj da lomi zrno... Da

j neke slike da vidimo kako si ga skockao... Jel sve uredu sad kad si ga sklopio???
 
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radi
kad ubacuje slamu u njivi ili na okretanju?
 
Pa neznam dragane gde ubacuje ja vozim i ne vidim kad ubaci slamku.Nije to mnogo ima u bunkeru kad ga napunim desetak slamki.Ali mislim da moze i bez toga.Ako mogu losiji kombaji onda moze i zmaj.Inace radi jako dobro ide dobrom brzinom nije spor.Ne zagavljuje uvlaci super.Juce skinuo Apaca.Kakva je nesrecna godina prinos me je iznenadio.Kod nas je inace u najboljoj godini prinos oko 5 tona.Kod mene je tako i ove godine.Sada idem u drugo selo isto apaca da skinem tamo ce da bude dosta slabije.To je njiva kasno uzeta i uz klinac i posejana.Ali moram da skinem pa sta ima ima da bi mogao cisterne da vucem polako
 
Pa 1000, kad krene drugom malo brze padne na 950!
To znaci da trozilni kajis proklizuje za toliko?

Mislim da je zbog secke. Pri brzoj voznji, vece je opterecenje za secku, vise mase prolazi, i ne moze tako da izradi, pa zbog toga i opadnu obrtaji. To nije strasno, opasno je kad naglo pocnu opadati.
Kod mene je isti slucaj samo je Z142 u pitanju, samo sto kod mene nema teorije da u jaca zita vozim 2.brzinom, iako motor ima 130ks, secka ne moze da izradi.
 
Maticu bice slike kad uvatim lufta. Kod mene su fabricke ruske gume jos uvek a na njima pise max 1,70kg/cm2 i lepo se ponasaju na toliko. De bi ja mogao naci davac i pinjon za te elektroske satove obrtaja. I gde se spaja sat za radne sate. Gogi koliki vam je ucinak sa 171 nemam orijentaciju koliko ga treba ganjat. Al vidim da dobro guta. A ne verujem da zbog secke padaju obrtaji. Druskane ubrzaj je malko kod mene je bila na oko 2500 obrtaja i perkins je nosio samo tako. E da, i ja sam primetio da mi zaustavlja vrsalicu kad je polog i trava kad se potera, ali nikako da uklavirimo koji remen proklizava, ja sumljam takodje na taj trozilni pogonski jer je malko losiji.
 
koliko vam obrtaja imaju razbacivaci slame??Ja bih uzeo prenos sa slamotersa ali bih ga jos ubrzao znaci preko 500o u min.
 
@diesel d-70

Secku smo posle prve godine sa 2200 digli na 3300 obrtaja. Isto tako sa jednog na dva pogonska kaisa!
Sad su joj jedino nozevi pred kraj ( nek se muci do kraja sezone, mucim se i ja )
A kapacitet kombajna je ogroman, mi u manjim parcelama (2-3kj) prosle godine od 9 do 9 skinemo 30kj ! A u tablama 15-20min/kj! Teraj ga koliko god moze progutati grlo!
 
Ako zita ima oko 4.5t/kj i slama je jaka, i kosi se dosta nisko, nema sanse da se moze brzo voziti, nabije dosta slame u sečku i ne moze izraditi, bar je moj takav utisak. Nismo povećavali obrtaje na sečci, kako su je postavili tako je ostalo, hvala na savetu, bas cemo da vidimo da povećamo. Odakle je vama uzet pogon sečke, sa motora ili varijatora?
 
Nazad
Vrh