ZMAJ kombajni

Miloše imaš temu elektro instalacija pa tamo pitaj. Ovde se može desiti da niko ne odgovori iako je Zmaj u pitanju.
 
I na biteru je varijator.
Normalno da nisam mislio na varijator vožnje....

@gogi666 Koliko je bilo prinosa zita po k.j. kada ste ovrsili 30k.j. za 12 sati?
 
Poslednja izmena:
Pa sa bitera, isla na kratki kais, pa jedan do iznad cepa od rezervara i onda jos jedan tako da je tri puta ubrzavana. Gogi jel se tebpi desava davraca slamu iz cista mira pocne, izadjem iz otkosa, okrenem na uvratinama, udjem i on pocne vracati. A kad krene guta stvarno dobro. I onda posle par krugova opet pocne, i kad uvati malo zemlje odma vraca na puz dok one ocisti to.
 
Hvala vam na savetima, sine jesu malo slabije, al nisu skroz, a i lanac je neko dosta visoko dignuo. Alko neko jos nesto zna u uvo sam se pretvorio. A kako mislis da zategnutost remena ima veze sa tim. Opruga je nastimana na onoj sipki sto povlaci spaner za ukljucivanje, kako pise u knjizi.
 
Mislim da je zbog secke. Pri brzoj voznji, vece je opterecenje za secku, vise mase prolazi, i ne moze tako da izradi, pa zbog toga i opadnu obrtaji. To nije strasno, opasno je kad naglo pocnu opadati.
Kod mene je isti slucaj samo je Z142 u pitanju, samo sto kod mene nema teorije da u jaca zita vozim 2.brzinom, iako motor ima 130ks, secka ne moze da izradi.

Kod mene na 142-ci, motor 105ks i ne oseca secku kada radi. Isti su obrtaji u radu sa seckom ili dok radi bez secke. Pogon je uzet direkt sa motora-radilice, i ide preko jednog kaisa.
A normalno da obrtaji malo padnu kada masa dode u kombajn.......
 
@druškan

Retko ko je u selu imao ispod 3000kg
/kj samo više!
Pitam Vas, koliko ste imali prinosa po jutru kad sa Z171 stignete da ovrsite 30jutara za 9h? Nema u selu takvih kombajna, pa me zanima..... To ispada da ovrsite vise nego dva zmaja 142 sa sečkom. Meni je maksimum 17k.j.za dan, a otkad je secka ubačena nesto manje.... Sutra menjam kais od varijatora bitera pa cu videti dal ce opadati, izgleda da mi on proklizava, gotov je.
Perkins 105ks ne oseti sečku? Ma da.... Jedino ako se prinos kreće do 3t/k.j.
 
Hitno mi je potrebna pomoc gde da nadjem dizne za OM-352A kod bosista nema ili ima ali oce svih 6 da mi menjaju,a prosle godine su mi tako uterali na tu foru da nece da rasparivaju i promenili mi svih 6 i neznam jel malo preko 100kj pokosio sa tim novim diznama navodno "original" nemackim i opet mi dve riknule!::jako_besan::
 
@druškan
Koliko ja znam
142 = 4znači 4kg/sekund
171 = 7 kg / sekund
Ispravice me vec neko ako gresim!
Mada to su brojke o kojima mozemo samo da sanjamo i ja i ti!
 
Ma ako ti njega tolko kljukas da oseti motor pre muje taj osecaj od drugih organa. Kod nas je na 142 bio motor dobar nikad nije dimio al kad forsiras onda ga pre dob ubija nego secka. Imas na youtube mog zmaja sa seckom. Pise vajska zmaj 142. Tamo je kad se predalo cbilo 34 po jutru. Sad sam razbuco zmaja. Imam kvar.usi ce mi otpast,pukao nosac sto drzi kolica u grlu. I to se sve tidi da je stare pukotine. Sao sto se sad tek izmoto. Ukezecila se kolica, i pomoto letve sa kraja na lancu. Ima da se nacekicam ko stari veker.

- - - - - - - - - -

Da dobre su brojke,imam ja te podatke tu kuci negde. Ali se radi o kilogramima zitne mase,jedino za kukuruz kpise kg zrna.
 
Hitno mi je potrebna pomoc gde da nadjem dizne za OM-352A kod bosista nema ili ima ali oce svih 6 da mi menjaju,
Jel imaš možda neki podatak sa dizne? Ili od motora tačnije podatke jer u ovom programu što ja koristim ne nalazim oznaku 352 A nego npr 352.979 ili 981,983 itd. Pomaže i ako znaš u koji kamion se ugradjuje taj tip motora. Inače dizna npr DLLA150s187 košta oko 1800 dingosa.
 
@gogi666 Papir sve trpi, ali tako je fabrika napisala....
Da ostavimo sa strane fabričke mogucnosti, vec da se držimo realnih, pa koliko onda vagona robe prevučete na dan?
 
Danas sam prodao svoj prvi kombajn.
imag0013.jpg
 
@druškan
Vučem sa dve kamionke i kad je guzva u zetvi prazni se u hodu! Nemam sta da se pravdam, kod nas u selu 142-143 odradi 18-20 jutara!
 
Uložak dizne za OM 352 model serije na kamionu 313, model vozilaL613D, godina 1981-1986 , 5675cm kubni ,130ks, nosi oznaku pumpe BOSSH PES 6A 90D 410 RS 2293 i uložak dizne sa oznakom BOSSH DLLA142 S 791
 
Nazad
Vrh