ZMAJ kombajni

Grunt, na Z133 se lijeva guma tvornicki pumpa za jedan bar vise nego desna. S lijeve strane je kabina, bunker, platforma za uvrecavanje, rezervoar goriva, rezervoar ulja, mjenjac...
Bas tako .Nemogu da nadjem sada knjigu ali mislim da je to oko 3 mozda cak i malo vise sto deluje pomalo apsurdno.Sobzirom na tezinu 132 i bunker koji je 1.8 m3 mogle su biti 16 /28 a ne 14 /28 bar kod bunkerasa.
 
ja sam za moju 133 prosle godine uzeo novu 14,9-28 bas tu kod bunkera inace Ruma guma i na gumi pise max 2,5 bara,tako da pumpam je negde oko 2,vidim da bi trebalo jos ali iskreno me strah vise od toga:sta:
 
Dobro ajd recite koja je to radijalna guma npr po cemu se razlikuju kada na nju nema da pise.Skoro kupovao one velike fleke za hladno vulkaniziranje i onaj me prodavac bas to pitao ja mu kazem nemam pojma,pa je on nazvao pretpostavljenog u firmi i isto ga pitao koje gume nosi kombajn ni on nije znao da mu odgovori,a navodno fleke su se razlikuju.
 
Trebalo bi da pise na gumei dali je radijalne konstrukcije ili poprecne. Uglavnom sve novije gume koje se proizvode su radiajalne jer su se pokazale "zelenijim".
 
Dobro gume ostaju pod okriljem dosijea X,no danas zakacio po prvi put keder i na leru ga jedva dize a ler mi je oko 800 obr.tek na pola gasa dize a na punom vec dobro tj brzo,a bez kedera je dizao i na leru i to cak brze no sto sad na punom gasu sa kederom,jel to normalno ili pumpa oslabila?A vitlo dize bez problema na leru.A inace sipao sam mu komlet novo ulje Hidrol 46,a danas negde procitah da ide sae 30,mada mislim da to nebi trebalo biti problem jer je slicne gustine.
 
Radijalne gume je naj lakse prepoznati po tome sto ispred broja koji oznacava "colazu" felge pise "R". Nemojte brkati colne i metricke oznake, to nema veze je li guma radijalna ili nije.

Dakle, na dijagonalnoj pise 12.4-28 a na radijalnoj 12.4-R28
 
zasto na zmaju 132 i 133. kad vrse lomi zrno .ja pitam on mi kaze ako ne lomi onda vise ispada na zemlju . tako ga nastelovao da kad lomi nerastura zito,al to tacno??
 
Muke sa kocnicama opet,na 132ci desna (ispod kabine zakucava)a leva nista promenuo sam gumice u glavnom kocionom i pomocnom,idu direkt bez izjednacivaca,ali nikako pedali ne mogu da dobijem pocne kao da reaguje ali nema snage da zakoci popizdeo sam od luftirana i svega cak sam i sa velikim spricom vukao iz bocice ne bili odstranio vazduh.Dali je neko preredio na mehanicko kocenje 132ku,bez cilindara itd nego da bude kao na Mtz-u?
 
Imenjace ima dosta faktora zbog loma, ali to sto ga izbacuje nema nikakve veze sa lomom. Ako baca napolje mozda malo vetar zatvoriti, treba proveriti koliko je korpa stegnuta i koliko su sita otvorena, mozda dosta ide u povratnu, ali najverovatnije su veliki obrtaji bubnja..
 
zasto na zmaju 132 i 133. kad vrse lomi zrno .ja pitam on mi kaze ako ne lomi onda vise ispada na zemlju . tako ga nastelovao da kad lomi nerastura zito,al to tacno??
Burazeru bez ljutnje, ali gde ti nalazis te indijance da ti rade usluzno??? Ako ne lomi jedino kako moze stici na zemlji jeste da ostane u klasu, a ovako da ima rastura nema kako... Pravi lom jer nije dobro nastelovana korpa!!!
 
Pre neki dan gledali jedan bobajn 142, manje vise solidan,ali da li je motor za generalku:sta: Pali ok, i drzi pritisak u radu oko 3-ke, ali po noci sam video da je izbacio neku varnicu, pumpu su radili pre 2 godine, dizne nisu dirane bar 8-9 godina, dnevno potrosi do 1l ulja ako radi ceo dan, stim da nesto od tog ulja i curi na semering. Auspuh ima onaj razbijac, ali se i pored toga provuce po koja varnica. Da li mogu dizne da budu uzrok ovome ili je motor zreo za gen?
 
Proveren ventil cak imao fabricku zicanu blombu i za svaki slucaj zategao ga jedan krug i nista bolje,pa ga vratio na isto.Znaci nije Hidrol 46 u pitanju koji sam sipao...onda kupujem pumpu.Hvala
 
Danas ceo dan kosio... To jest moj cale kosio sa Zmjem...

062914203640.jpg
 
Muke sa kocnicama opet,na 132ci desna (ispod kabine zakucava)a leva nista promenuo sam gumice u glavnom kocionom i pomocnom,idu direkt bez izjednacivaca,ali nikako pedali ne mogu da dobijem pocne kao da reaguje ali nema snage da zakoci popizdeo sam od luftirana i svega cak sam i sa velikim spricom vukao iz bocice ne bili odstranio vazduh.Dali je neko preredio na mehanicko kocenje 132ku,bez cilindara itd nego da bude kao na Mtz-u?

S tom istom spricom guraj ulje na pomocni cilindar prema glavnom i MORA raditi ako su glavni i pomocni cilindri ispravni... Dakle, "sisu" za odzracivanje otpustis i pod pritoskom na nju nabijaj ulje u pomocni cilindar. Nivo u posudi ispod sjedala se treba podizati, i u posudi ces vidjeti mjehurice zraka, ako ih uopce ima. I ako je sve ispravno on MORA kociti i tocka.

I inace se kocnice gledaju u smjeru kretanja kombajna NAPRIJED. dakle tocak ispod kabine je lijevi, kao sto je i kocnica ispod kabine lijeva. Tebe seksa DESNA kocnica ;)
 
Proveren ventil cak imao fabricku zicanu blombu i za svaki slucaj zategao ga jedan krug i nista bolje,pa ga vratio na isto.Znaci nije Hidrol 46 u pitanju koji sam sipao...onda kupujem pumpu.Hvala

Sta te boli cosak dal dize sporo na leru kad uglavnom radis na punom gasu. Samo teraj i ne cackaj mnogo to ce te kostati. I kod mene sporo dize na leru.
 
Nazad
Vrh