ZMAJ kombajni

Eto vidis da se jako tesko mogu podesiti kocnice da koce bez izjednacivaca pritiska. U ravnicarskim krajevima je dovoljna i jedna kocnica al po brdima moraju biti obadvije i to bez regulatora pritiska nema smisla... Uz malo trude se to da podesiti da koce jednako ali mislim da to nije to...
 
Auuu al se lako odustaje.... Pa ko da je to neka nauka podesiti kočnice da isto hvataju.... Kako biste podesili npr starog ford eskorta dvojku iz 70-ih koji ima doboš kočnice na svim točkovima i svaka pakna se posebno podešava prema dobošu. Alfu iz 80-ih koja ima 4 diska ali na prednjim kleštima svaka pločica se podešava posebno prema disku i još ručna hvata preko njih? Starije Lade 1200-1600 pozadi pakne takodje svaku paknu posebno podešavaš,stariji Opeli takodje. Reno 4 pa Citroeni,Mercedesova ručna (doboš u disku),Volvo takodje..... Ju,ju da ne nabrajam dalje! Pa čak i noviji auti ako im je sistem za samopodešavanje u gnjurcu kako biste njih podesili a nijedan od navedenih nema izjednačivač pritiska za levi i desni točak? Na kraju krajeva da ne gledamo aute... Gde je MTZ-u izjednačivač za levu i desnu stranu kočnica? A ima ga i u brdima i u ravnici i piči malo brže od Dragona.... Kako li se tek on zanosi?
Grunt,ako oba točka koče odlično a nejednako,to se rešava sa maticama na mehanizmu kočnica (čini mi se ključ 24 ili 27 a 17-ka je kontra) tako što dotezanjem ili otpuštanjem matice dobijaš da podižeš ili spustaš visinu pedale kočnice,tj položaj gde će kočnica početi da hvata. Kako za jednu stranu tako i drugu. Kada podesiš istu visinu pedala,kombajn mora jednako kočiti i bez izjednačivača! Pa nije taj izjednačivač ABS pa da reguliše zanošenje.....
 
Odavno citam pa i malocas da su promenjeni svi lezajevi,a niko ne pominje kucista.pri remontu na mom 142 sam zamenio sva kucista za 11206,neverovatno da nijedno nije bilo za vracanje,pa cak i ona bocna kao zvono na elevatorima,u vise od pola ima iznutra osnovna fabricka boja sto znaci nema tragova da se okretao lezaj u njima,ali izgleda da godine ucine svoje i ona se ispresuju tj olabave,najbolji test pre ugradnje stvite lezaj u njima i stegnite ih jako prstima imitirajuci ona cetri srafa i zatresite sve zajedno i videcete da li on lupa tj seta u kucistu.Ili jos bolje kada zatvorite u rukama lezaj poklopci nesmeju da se dodiruju vec treba da ima najmanje jedan milimetar zazora izmedju.Tako da preporucujem ovu proveru obavezno pre ugradnje.
 
Sinisa druze moj nisi u pravu sto se tice mecke imao sam je 10god i to je sasvim druga prica,dali si podesavao kocnice na Zmaju 132 pa znas iz iskustava ovo sto si napisao ili je ovo tvoja teorija?Malo je zeznuto to sto je tu i rucna e ona se steluje na tim maticama naravno rucnu sam podesio zakucava utvrdio da je glavni i pomocni cilindar odnosno cilindri ispravni,kvar je u toj maloj pizdariji kad bi nabavio to novo bas kao auto bi kocio na kraju krajeva tako je i bilo.
 
Grunt: Samo ti podesi kocnice na safarima koje sinisa spominje (27 i 17 kontra) a rucnu kocnicu podesavaj na navojnim sipkama - spanerima

Malo je zeznuto dobiti obadvije radne kocnice da koce bas jednako ali uz malo truda se i to moze. Samo polako i smireno.
 
Verujem da je tako zato sam ga i pitao da se ne zezam dzabe,razmisljam o tom postupku i sipkama za rucnu,jasno mi je sta kazete,ovaj to ranije koci popusticu a onaj doteci i tako dok ne dobijem sta hocu a rucnu kasnije sa sipkama :ppozdrav:
 
Šta nisam u pravu kad je Merc u pitanju? Kako se podešava ručna kočnica kod Mercedesa,ustvari kako se podešavaju pakne u zadnjim točkovima-mehanizam? Na isti način podesiš na kombajnu i rešena stvar. Drugar ja sam prvo naučio da šrafim pa onda da pišem a sad mi je 35 godina pa ti vidi šta mi je sve prošlo kroz ruke....
Al ajd da zanemarimo sve ovo i da kažemo da nisam u pravu za aute. Gde je izjednačivač na traktorima kao što je Imt 533 do 558,MTZ od 60 i neke pa do 2014,Rakovica,Torpedo itd,itd... I da,zaboravih... Mi na našem kombajnu,kad smo ga kupili,nismo imali nijedan cilindar,cevi,creva pa ni taj izjednačivač i sve sam osim njega sam kupio,postavio i eno ga radi-koči.
 
Kljuc je 24, a kontra 17, ja sam kod mene podesio isto tako da koce oba isto bez izjednacivaca pritiska!
 
Poslednja izmena:
10o1t8k.jpg

Post je spojen: [time]1296152308[/time]
_________________________________________________
2me3b7m.jpg

Post je spojen: [time]1296177847[/time]
_________________________________________________
2dtuqup.jpg

Post je spojen: [time]1296203165[/time]
_________________________________________________
f53s4.jpg

Post je spojen: [time]1296228477[/time]
_________________________________________________
pozdrav svima...Evo i mog ZMAJA.... :D :cao:
druze el moze neka malo bilja slika kantice za podmazivanje,da vidim kako je namesteno,hteo bih ja to da stavim
 
Nazad
Vrh