ZMAJ kombajni

Danas menjali ulje na kombajnu, i burazer sasvim slučajno prometi da varniči kabal koji vodi od anlasera do akumulatora. Skinemo mi to kad imaš šta i videti, istopio se kabal i žice došle u kontakt sa šasijom kobajna. Sreća pa smo primetili i naravno zamenili inače bi moglo da bude karambola.

Nisam baš najbolje razumeo šta ova guma na adapteru radi, pomaže da se manje osipa zrno?
Stavi kabal u rebrasto plasticno crevo ili u neko gumeno za vodu sigurnije je dosta.
 
Krajisnik: Izjednacavac pritiska sluzi zato da kad nagazis obje kocnice da obadva tocka koce istom silom kako ne bi doslo do zanosenja kombajna pri zaustavljanju. Ako je cak jedna kocnica slabija ili manje nastelana, izjednacivac pritiska ima zadacu da izjednaci sile kocenja i kombajn se uvijek zaustavlja ravno. Na ravnim terenima to nije neophodan dio opreme i komotno se moze izbaciti al se onda kocnice moraju podesavati da koce jednako. To pati kolegu Grunta posto je izbacio izjednacivac pritiska, sad treba desnu kocnicu malo dotegnuti dok ne dobije da pedale u kabini imaju jednak hod i da hvataju na istom mjestu...

A ove gume sto stavljate na heder, ja uopce nemam ni taj pokrovni lim, nego se uvlacni lanci vide i jedino u soji pravi probleme i rasipa po malo al u psenici, jecmu, zobi nikad problema i bez te haube a kamo li da jos ima gumenu zavjesu ;)
 
Kaiševi varijatora, koji su po vama solidnog kvaliteta? Gledao sam po radnjama i neka jeftinija varijanta su ovi, Optibelt(navodno, ali kinezi prave) par kosta oko 17 000din. Tempo oko 18000 din.par ili skuplja varijanta, danski, koji kostaju oko 40 000din. Goodyear sam odmah izbacio jer su loši, ali za ove ostale jeftinije ne znam, a i ako moze neka vasa preporuka...
 
Kaiševi varijatora, koji su po vama solidnog kvaliteta? Gledao sam po radnjama i neka jeftinija varijanta su ovi, Optibelt(navodno, ali kinezi prave) par kosta oko 17 000din. Tempo oko 18000 din.par ili skuplja varijanta, danski, koji kostaju oko 40 000din. Goodyear sam odmah izbacio jer su loši, ali za ove ostale jeftinije ne znam, a i ako moze neka vasa preporuka...
Ja sam kupio TEMPO 7700 kom.
 
Moje mišljenje je da je tu veći problem remenica, tj. da je sve tu kako treba a ne da je ovaj ili onaj kaiš...
 
Kod mene je sve u redu sa varijatorom jos je i prošle godine remontovan. Ima dosta do kvaliteta kaisa, ali ajde, ne bih da zalazim, samo pitam kome se koji kais pokazao....
A prethodni kaiševi mi traju vise od 8god. ali gotovi su, tegle se kada se ugreju...
Moje misljenje je takvo za Goodyear i to je to....

@MONTOYA Kako se pokazao kod Vas taj kais?
 
Poslednja izmena:
Evo slike mog novog zmaja.
11ce9us.jpg
29o00us.jpg
2l9muf7.jpg


Za sada imam samo ove slike, mrzelo me da ga pomeram da mu slikam onu stranu,ali kad zakacim heder bice jos koja slika. :ppozdrav:

Inace da napisem koju rec sto se tice remonta.
Prvobitan plan kada sam kupio ovaj kombajn je bio da skidam sta ne valja sa ovog kombajna ,a da vracam sa starog jer je tamo skoro sve novo stavljeno,ali odustali smo jer ne bi imao kome posle da ga prodam tako ocerupanog.U ovaj kombaj je ubaceno sve novo,nova ladja ,nova sabirna ravan,nov vetar,oba lanca od transportera su nova,stavljeni su svi novi lezajevi,nova ona lula od neovrsene mase ,instalacija je odradjena nova,stavljena je nova spirala od neovrsene mase ,stavio sam ove limove oko vetra ,ugradio sam razbacivac slame... i tu jos neke sitnica.Sada se samo ceka lepo vreme da se krene u zetvu.
 
Poslednja izmena:
TEMPO remenje koristim i ja i jako sam zadovoljan s njime. Jeftino, nazubljeno i dosta cvrsto a opet dovoljno elasticno. Prijasnjih godina sam na varijator bubnja stavljao borovo, sava, goodyear i sve se kidalo barem jednom u psenici i obavezno jednom u soji. Tempo remen imam na varijatoru bubnja pretprosle godine od soje, cjelu proslu godinu i evo zagazilo je u ovu i jos izgleda kao nov. kad vise mase uleti u bubanj, borovo remen je pucao na zdravo, sava ili goodyear se odmah zapusi i zapali i krene vibrirati, dok ovaj remen samo malo zaskripi i proguta svu masu i teraj ko da se nista desilo nije.

Super sam zadovoljan i mogu ga preporuciti svakome.
 
Nazad
Vrh