ZMAJ kombajni

Ja praktikuje da mi donje site bide tu na pola otvoreno, ne samo za ječam i pšenicu nego i za ostalo.

MONTOYA jel može koja slika te gume na hederu?
 
Probacu danas sa malo otvorenijim sitom,pa cu videti sta se desava. Evo slike gumice na adapteru.

fo3ifd.jpg
 
Danas na 132ci prebacim cev od desne na levu u onom regulatoru i opet nece da koci jedna,znaci da je jedan vod u tom regulatoru blokiran,On dobija ulje na luftiracu ali nema snage da podigne pllugu i aktivira sistem cim odkacim one dve opruge za vracanje on izgura klip napolje cim je opterecen nece!Dali da izbacim onaj izjednacivac ili kako vec,dali ce vunkcionisati kocnice?
 
Sigurno bolje će funkcionisati bez nego s pokvarenim izjednačivačem :osmeh:
kod mene kad su spojene kočnice koči dobro i jedna i druga a kad su razdvojene desna koči dobro leva loše...i ja ću to prvom prilikom izbaciti
Dobričanin,mogao staviti i širu

- - - - - - - - - -

Sigurno bolje će funkcionisati bez nego s pokvarenim izjednačivačem :osmeh:
kod mene kad su spojene kočnice koči dobro i jedna i druga a kad su razdvojene desna koči dobro leva loše...i ja ću to prvom prilikom izbaciti
Dobričanin,mogao staviti i širu
 
Danas otvorena sita za nijasnu,recimo na nekih 70%,i spirala ne baca zrno napolje,mada radio sam neki izuzetno redak i los jecam,koji se ne moze porediti sa onim predhodnim. Montoya,predpostavio sam da moze i sira,ova je 10cm. Gledao sam na sajamskim primercima Claasa sve su oko 10 tak cm...
 
Evo izbacio sam ga i sad levi (kraca cev )koci ubija a desni nize vata ali isto koci jbg da je ispravan taj regulator kocila bi oba ravnomerno da ostavim tako ili da trazim nov regulator sta mislite,jel imao neko slican problem na 132ci?
 
Evo izbacio sam ga i sad levi (kraca cev )koci ubija a desni nize vata ali isto koci jbg da je ispravan taj regulator kocila bi oba ravnomerno da ostavim tako ili da trazim nov regulator sta mislite,jel imao neko slican problem na 132ci?
Nemam 132 ali predpostavljam da ti taj sa duzum cevi kasnije hvata jer je duza cev.Izjednaci cevi da obe budu iste duzine i ima da koce istovremeno.Jer tako je reseno na kolima na prednjim tockovima.Obe cevi su iste duzine s,tim sto je jedna par puta uvijena u mesto.
 
Mozda nisam ni dobro izluftirao,jer ako je dobro izluftirano i uljeu sistemu bez vazduha ono je tu cim pipnes pedalu reaguje bila cev metar il 10cm,il se varam Cvejo druze kako da je skratim kad je malte ne 2m duzine a ovo drugo 70cm jbg kabina je na levoj strani gledano od nazad tako da je desni tocak mnogo dalje od glavnog kocionog.
 
Grunt podesi mehanizam desne kočnice pa će ti isto hvatati kao i leva strana.
Cvejo druže neko te gadno slagao....
 
Ja na 132-jci nemam problema sa kocnicama,koci kao auto... Ali je sve ispravno.. JA bi ti preporucio da potrazis nov izjednacivac...
 
pozdrav svim clanovima!imam stari tip alnasera na kombajnu zmaj 142 koji sporo pokrece motor,dali mogu od motor s44 da ugradim alnaser na s46.
 
Grunt podesi mehanizam desne kočnice pa će ti isto hvatati kao i leva strana.
Cvejo druže neko te gadno slagao....
Neznam ja sam to video na autu.Posto imam jedno 30 fordova rasturenih i skoro na svakom je tako.Razmisljam normalno je da ce ulje ici linijom manjeg otpora a,linija manjeg otpora je kraca cev.Mada mnogo je lakse da uradi ovako kako si ga ti savetovao.Nisam ginekolog ali,mogu da pogledam :osmeh:
 
Dobrinčan slobodno stavi veću gumenu traku takoreći da dodiruje puž, guma da je mekša da živi i neboj se da će je puž pokidati, ja je imam tri sezone i samo piči.
 
Aaa ha,ha... Ginekolog....
Nema veze dužina cevi sa silom kočenja.
Saša073 šraf na šraf ne može nikako. Mora prvo električar da ga prepakuje onda mislim da može. Ili kpl. anlaser od M motora.
 
Danas menjali ulje na kombajnu, i burazer sasvim slučajno prometi da varniči kabal koji vodi od anlasera do akumulatora. Skinemo mi to kad imaš šta i videti, istopio se kabal i žice došle u kontakt sa šasijom kobajna. Sreća pa smo primetili i naravno zamenili inače bi moglo da bude karambola.

Nisam baš najbolje razumeo šta ova guma na adapteru radi, pomaže da se manje osipa zrno?
 
Nazad
Vrh