ZMAJ kombajni

Jednostavnije ti je bilo da si odmah usrafio vinklu, i skupljac kamena pustio da padne dole i uvučes uvodno grlo. To je to kako si uradio, samo malo si zakomplikovao....
 
Jel se desavalo nekome da u jecmu,spirala od adaptera(samo na centralnom delu gde su pika prsti) baca po koje zrno napolje,van adaptera,tj zrno leti na sve strane cak udara i u gredelj od vitla. :sta: Naravno radi se o nasim zmajcecima 143.
 
Nisam ja nešto naročito iskusan, ali to mi se dešavalo, i gledali i stajali i svašta i tek onda nam sinulo da je to. Vlaga kod takvih žitarica se krećala oko 10. Kad nemom objašnjavam šta je ja mu kažem da je Zmaj tu projektovao fabrički rastur...
 
Ako smem da se ukljucim,donekle je manji rastur ako se kosi vislje nego obicno, jer u tom slucaju prsti na puzu ne izbacuju u tolikoj meri
 
Danas na 132-ci dobijem desnu kocnicu ali levu nikako glavni kocioni ne curi pomocni takodje u odlicnom stanju jednostavn o levi nema snage da podigne polugu mehanizma za kocenje(sirenje ploca)kad skinem one dve opruge sto vracaju klip nazad on radi savrseno takodje i pri luftiranju baca ulje 2 metra.Sta bi moglo da bude?
 
Ja sam juce moje kocnice sredio, koci samo tako, zamenio semeringe (glavni krivaci za ne-funkcionisanje kocnice) zamenio gumice na cilindrima, sve oprao i odmastio detaljno! I izbaco neke delove :osmeh: ,
img2241.jpg
 
Dobrinčan a da ti nije jako donje rešeto zatvoreno pa vraća na neovršeno u dob pa zato hoće da bude u hederu dosta zrna.
 
Danas se dosta radilo na univerzalu.Skinuti osteceni slamotresi,limovi koji se menjaju svi poskidani,hauba napravljena iznad slamotresa e sada da se dovrsi deo gde izbacuje slamu.Sutra zavrasavanje slamotresa i montaza haube ostaje mi transporter povratne mase da se vrati na prvobitni polozaj i da prepravim filter na hladnjaku.Posle smo na konju
h9v1o6N.jpg

T7JG9Q2.jpg

e1HTKpS.jpg

pwPHpDw.jpg

sT1wJEx.jpg

cEEBPZU.jpg

8Yb9xOy.jpg
 
E to druze!!!!!!! Tutni ti njemu jedan panj pod tocak pa da vidi on!!! Nema kud!!! Ja to praktikujem i na ravnom.. :osmeh:

Dobar si druze stizes ti sve odraditi!!! Ova kisa ti ide na ruku kao i meni.. :osmeh:
 
Dobrinčan a da ti nije jako donje rešeto zatvoreno pa vraća na neovršeno u dob pa zato hoće da bude u hederu dosta zrna.
Uze mi slova sa tastature.Mnogo ide na povratnu masu pa se zato to desava.Slama je jos malo zelenkasta,bar kod ljudi koji su danas radili psenicu i svasta se desava sa kombajnima i podesavanjima...
 
Nazad
Vrh