ZMAJ kombajni

7C5je2c.jpg


- - - - - - - - - -

Nista nije stradalo,bunker nije,filter hladnjaka jeste tj onaj rupicasti filter ili kako se vec zove.Hladnjak neznam uopste gde je crkao ali ne vidi se,mozda cak i nije pocepan ali je poklopac hladnjaka iskrivljen pa mora na remont.Ni jedno staklo nije stradalo,nista.

- - - - - - - - - -

w20wAsp.jpg
 
U2HCpOd.jpg


- - - - - - - - - -

Da ironija bude veca desne retrovizore sam morao da skinem jel nisam mogao da prodjem izmedju dve zgrade jos pre dva meseca i nisam vise ni montirao i sada bi bili definitvno polomljeni i jos gore bocno staklo bi mozda bas oni razbili.Onaj prozor sto fali nije ni imao kao i staklo na vratima.I to cu da odradim sada zainat.Ima da bude univerzal jedinstven.Imam u omegi klimu a omegu cu verovatno u delove tako da ako se mehanicki dobro pokaze ima sve sanse da dobije i klimu do godine.

- - - - - - - - - -

Da,bio je bez hedera bas dan posle smo trebali da ga kacimo jel sam ga istovario na nezgodno mesto pa bez kocnica bi bilo tesko da se zakaci.Da je bio heder zakacen sve bi nastradalo,u najmanju ruku bi se pri prevrtanju jos dvaput okrenuo jer mu heder nebi dao da se osloni na bok kombaja posto je heder dosta siri.

- - - - - - - - - -

QLCfrng.jpg

7vJVaq7.jpg

ndLI8KJ.jpg
 
Sta se desilo sa prednjom desnom gumom,jel ekspolodirala kad se prevrnuo???
Lele covece imao je potencijala haos da napravi!!!!!! Ko zna koliki zalet uhvatio on... Da se ovo srediti nije bas mnogo opasno... Heder ti je citav kao i komplet prednji deo..

Samo poradi na zadnjim kraju i bice to dobro... Bice jos i bolji sa cetvrtastim repom.... Vodi racuna druze,i cekamo slike da vidimo kako ce da izgleda kad ga slozis... Nemoj da brines vazno da niko nije povredjen a gvozdja ce biti.. :ppozdrav:
 
Nije eksplodirala vec iscupala ventil posto nije mogla da ga uvuce ima sraf onaj.Sredio sam nju on je vec na tockovima daas bi mogao da ga upalim ako bog da.Nikako da stane kisa da mogu da ga izvucem opet mora da ide uz brdo ne moze da prodje kroz kapiju dole.Slamotres danas stize kao i limarija i kriva osovina.Pa onda samo vatra da se sve skrpi do pocetka radova ide mi u prilog ova kisa

- - - - - - - - - -

Stigao slamotres,stigla osovina,stigao lim tj hauba polako idemo na krpljenje.Hladnjak zavrsen
 
Cekamo slike da vidimo kako izgleda kad montiras sve to... Sta imas jos sve da skrpis... Poradi na detaljima da se ne primeti da je bio prevrtan,ako sad nemas vremena onda obavezno posle zetve... Ako treba pomoc ti zovi.. :osmeh: :ppozdrav:
 
Bice sredjeno sve sto moze da se stigne.A o detaljima se raspravlja i kod kuce pitanje farbanja kompletnog kombaja je u igri ali evo sunca tako da verovatno nece da se stigne.Sve sto se ispravlja i nanovo vari bice ofarbano
 
Jedno blic pitanje"Kod 142-ke,jel skupljac kamena dodje ispod uvlacnog grla,ili treba da udje u grlo?Ja pokusao prvo da ga ubacim unutra pa ne moze i onda zakljucim da on ide dole,jesam li dobro to namotirao?P.s.za neupucene...kombajn sam kupio bez skupljaca kamena tako da nisam mogao videti prilikom demontaze grla kako je isao.
 
E Maticu dobro da si tu.Pitao sam kod naseg uvoznika Donaldsona kolko kosta ono zadovoljstvo o cemu smo pricali pre par strana.Kao tvoj 24 000 malo manji 20 000 din.Prava sitnica
 
Skupljac kamena je prikacen na samoj korpi za zito, preklopi se na dole, i uvodno grlo se uvuce-prikaci.

Izgleda da se ne razumemo...naravno da je on usrafljen na korpi i na sarki pada nanize ja sam ga pustio skroz dole i uvukao grlo onda ga podigao navise da bi mogao da usrafim vinklu sa oni dva srafa m-10 a na tu vinklu ide guma od sabirne ravni tako da mu dodje sad da je skupljac izmedju grla i te vinkle tj lezi na nju,ja koliko sam video drugacije i ne moze?Evo i slike ako se uopste na njoj on i moze primetiti.
img1305.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh