ZMAJ kombajni

Problem je u tome sto su se pojele rupe kroz koje prolaze ona tri srafa,kao i deo diskova koji se seta po osovini i osovina jednom recju kraj je dosao,to lupa nenormalno kao da ce odpasti bilo je tu intervencija novi srafovi druga ploca solje od opruge ali slaba vajda samo novo.
 
u goloboku imas vise dimenzija samo moras da izmeris precnik cevi i po tome porucis aksom salju na kucnu adresu a mozda imas i kod jovanovica u pozarevcu on prodaje delove za zetor ursus
Zvacu Svetu u Golobok ovaj iz Pozarevca ne verujem da ima.

Nema ovako velik predfilter za manju dimenziju cijevi. Da ovo namontiram na kombajn morao sam odrezati prosireni dio s kombajnskog usisa i izmedju predfiltera i cjevi usisa je komad debelog gumenog crijeva za vodu. One manje posude sto idu na 560 ili na 577 za kombajn u zetvenim uvjetima prasine i pljeve ne znace nista. I ovaj u soji zna praviti probleme, dosta se brzo zapuni al opet bolje od jutene vrece sto likovi namotavaju.

Filter na kombajnu reda radi cistim svaki treci dan u zetvi dok sam onu vrecu sto je bila namotana morao nekad i u pola posla skidati i cistiti i bez obzira na sve svaki dan cistiti filtere zraka koliko su bili zapunjeni prasinom...

Od kako sam ugradio ovakav predfilter, preporodio sam se a korak isprad od ovoga moze biti samo jos veci predfilter a jos korak ispred je donaldson "top-spin" predfilter koji se sam cisti i dosta ameriskih strojeva dolazi s takvim predfilterom tvornicki ugradjenim...
Ja bih kupio sto veci redukciju bi mu napravio to je najmanji problem.Da li znas od cega je ovaj tvoj traktora,kamiona?Da li ima neku oznaku na sebi?

- - - - - - - - - -

Dobar je Top Spin predfilter ali za njega moraš domaćinski da se otvoriš.
Oko 50 USD je otvaranje za najmanji model.
 
Danas rasturili dobose da zamenimo semeringe jer su se diskovi i pakne ''kupale'' u ulju! Koliko su potroseni paknovi, odnosno koliko novi imaju mesa?
img2237.jpg

img2240.jpg

img2239.jpg

img2238.jpg
 
Jeste moj.Filter se standardno izduvavao svakoga dana i pored pred filtera.Obavlja dobro svoj posao jer u radu kombajna kada se popneš gore lepo vidiš kako izvlači prašinu iz vazdušnog filtera.Imali smo jedan problem sa brzinom ventilatora koji je sada rešen pa Top Spin tek treba da pokaže svoje pravo lice.
 
Sredio sam kocnice na univerzalu,potegao mako instalaciju za zmigavce i rotaciju.Ostao u placu prekoputa kuce,na ravnom i neki djavo ga potera i zajuri se nizbrdo (moja greska ostao izbacen,nepotklocan) preleti put uleti kod komsije u plac pa provuce se izmedju orasa i bunara da sam ga terao jedva bi prosao i opet niz plac nizbrdo sve skupa mozda 100 metara i lupi u oras i prvrne se.Jeziva slika.Prevrne se na stranu desnu,pritisne hladnjaki transporter za povratnu masu malo izmesti gornji deo.Isao je sreca u rikverc pa je ostetio slamotres i mozda gornju osovinu slamotresa.Drugi slamotres je samo malo iskrivio tako da cu da od ovog prvog nastavim a ovaj da zamenim ceo.Sva sreca kako je isao u rikverc zakaci u jabuku i iskida zadnji trap inace pobio bi ljude u kuci koja je ispod mene tj moja je kuca na brdascu a njihova u drugom delu placa.Postavicu slike uskoro trudim se da ga skrpim do sezone.Hvala kolegama forumasina nasim kombajnerima iz sela na pomoci oko podizanja na tockove.



Jao bre druze a ti samo sto si ga kupio!!!!!!!!!!! Pa kako da ga ostavis i ti tako u ler i jos nista ne podmetnes pod tocak!!!! MA ja i na ravno u brzinu i povicena rucna!!! MA neigram se sa tim uopste!!!

Da li moze uopste da bude nesto od njega jel se puno zguzvao???? Bas mi je zao!!!
 
Jeste moj.Filter se standardno izduvavao svakoga dana i pored pred filtera.Obavlja dobro svoj posao jer u radu kombajna kada se popneš gore lepo vidiš kako izvlači prašinu iz vazdušnog filtera.Imali smo jedan problem sa brzinom ventilatora koji je sada rešen pa Top Spin tek treba da pokaže svoje pravo lice.
DA li unutra ima neki lezajevi ili samo plastika?Predpostavljam da si preko Bojana narucio?
 
Ne znam s cega je... Kupio u trgovini u koju uvijek idem po djelove. Drze djelove za IMT torpedo, ursus, zetor i belarus...
 
Sredio sam kocnice na univerzalu,potegao mako instalaciju za zmigavce i rotaciju.Ostao u placu prekoputa kuce,na ravnom i neki djavo ga potera i zajuri se nizbrdo (moja greska ostao izbacen,nepotklocan) preleti put uleti kod komsije u plac pa provuce se izmedju orasa i bunara da sam ga terao jedva bi prosao i opet niz plac nizbrdo sve skupa mozda 100 metara i lupi u oras i prvrne se.Jeziva slika.Prevrne se na stranu desnu,pritisne hladnjaki transporter za povratnu masu malo izmesti gornji deo.Isao je sreca u rikverc pa je ostetio slamotres i mozda gornju osovinu slamotresa.Drugi slamotres je samo malo iskrivio tako da cu da od ovog prvog nastavim a ovaj da zamenim ceo.Sva sreca kako je isao u rikverc zakaci u jabuku i iskida zadnji trap inace pobio bi ljude u kuci koja je ispod mene tj moja je kuca na brdascu a njihova u drugom delu placa.Postavicu slike uskoro trudim se da ga skrpim do sezone.Hvala kolegama forumasina nasim kombajnerima iz sela na pomoci oko podizanja na tockove.
Dobro je da niko nije stradao!Hoces uspeti da opravis i namestis kombajn za zetvu?
 
Dobro je da niko nije stradao!Hoces uspeti da opravis i namestis kombajn za zetvu?
Sreca u nesreci je sto je isao u rikverc,sreca je opet sto je bilo u pola devet navece niko putem nije isao i sreca je sto nije uleteo u kucu komsijinu.Dosta srece u nesreci.Skinut hladnjak nije ostecen u celijama malo se odlemio gore ne kapi kaze komsija da ce da se da srediti-bez troskova.Zadnji trap je resen.Menjam kompletnu haubu od motora pa sve do dela gde izbacuje slamu,savijaju mi danas zovu da idem po sve to ako bog da.Slamotres i osovina poruceni malo je problem kuriri zezaju ali nadam se da ce stici na vreme.Motor ne vidim nikakvu stetu,transporter ya povratnu masu je ispao gore gde su remenice,nista nije puklo samo je lim posto je tu srafljen ispao i iskrivio se na tome delu gde su remenice inace u celoj duzini je odlican nije lim iskrivljen nigde.Bice kao 142 kockast nece biti polukruzan.Prepravicu filter precistac za hladnjak i filter za vazduh cu da osmislim malko bolje i da ga fiksiram na drugo mesto.Uglavnom nije strasno stize ako da Bog u sezonu.Malo me i vreme posluzilo ovih dana
 
Druze od sad uvek u brzinu povucena rucna i nesto pod tocak!!!! Nemoj se sa time saliti molim te!!!! Sredi ga sad i sta je bilo bilo je.... Napred nemas nikakvu stetu kazes???
Sta se odlomilo na trapu pozadi??? Da li je pokrivljeno nesto oko sasije???

Ocekujemo neku sliku nesrece...
 
Evo sada idem kod kuma po slike.Na trapu je otkinuo one rukavce tj kolevke napred i nazad ili nosace trapa koji se stezu za onu debelu plocu.Ito je puklo na lepom mestu to je sanirano.Uostalom sila teyine kombaja deluje na taj rukavac odozgo tako da se nosi na njemu a ne visi kombajn.Nebi trebalo biti frke
 
Nije pokrivio bunker,kabinu,heder??? Samo zadnji deo stradao??? Imao si neku srecu sto je krenuo unazad,da je krenuo napred mnogo vecu stetu bi napravio...
 
Nazad
Vrh